Paslanan far çerçeveleri ve egzoz uçları

Bu bölümde konu ile ilgili sorunlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Blueeagle
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Arthur

Paslanan far çerçeveleri ve egzoz uçları

Mesaj #1 gönderen Blueeagle » Pzt May 28, 2012 1:04 pm

Far çerçeveleri ve egzoz uçlarının paslanmasından bıktım. Bu iki parçanın paslanmaz olanlarını nereden bulurum.

Özellikle egzoz uçlarının galvanica marka olup, isminden hareketle bari galvaniz kaplanmamış olmalarına sinir oldum. Far çerçevesi de her hafta palanıyor. Bu iki parçanın paslanmaz çelik olanı yok mu? Yurtdışı sitelerde hellanın far çerçevesi var. Acaba onu alsam hellanın çerçevesinde de pas olur mu?

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: Paslanan far çerçeveleri ve egzoz uçları

Mesaj #2 gönderen gürhan » Pzt May 28, 2012 3:50 pm

far çerçevelerini takmadan önce içerden astar boya ile boyayın...her temizliktede gaz ile silin...bu şekilde 2 yıldır kullanıyorum, henüz paslanmadı...egzost uçları sürekli ısınıp soğuduğu için muhafazası daha zor...
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Vosvosumun adı: VosbiCan

Mesaj #3 gönderen efemm006 » Pzt May 28, 2012 4:22 pm

Kışa girmeden çerçeveyi aldım aradan sadece 6 ay geçti..Özenle temizliğine dikkat etmeme rağmen yine paslandı hatta kaplaması bile attı yarısı soyuldu.Lanet olsun bu malzemelerle ticaret yapana!
Erdi Hasırcı
izustun
Vosdost
Vosvosumun adı: Semoş

Mesaj #4 gönderen izustun » Pzt May 28, 2012 4:40 pm

piyasadaki çerçevelerin çoğu bu şekilde.bende sol tarafta orjinali var on yıllardır paslanmadı.sağdakini geçen sene değiştirdim yine pas başladı.
ondan önce birtane plastik vardı aman allahım onun boyası attı beyaz olmuştu.
nikelaj kaplatma şansımız yokmu bu parçaları?
Resim

(o\_!_/o)
Blueeagle
Vosdost
Vosvosumun adı: Arthur

Mesaj #5 gönderen Blueeagle » Pzt May 28, 2012 9:28 pm

Neden bu parçaları paslanmaz çelikten filan yapmazlar anlamıyorum. Alüminyum bile olabilirdi. Bu parçaları en azından nikelaj yaptırabileceğimiz bir adres var mı?
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #6 gönderen gürhan » Pzt May 28, 2012 10:09 pm

Blueeagle yazdı:Neden bu parçaları paslanmaz çelikten filan yapmazlar anlamıyorum. Alüminyum bile olabilirdi. Bu parçaları en azından nikelaj yaptırabileceğimiz bir adres var mı?

günümüzdeki piyasa maalesef tüketim piyasası...alınsın, bozulsun, atılsın, yine alınsın...günümüz otomobillerinin artık eskimeye fırsatı bile olmuyor. o yüzden kaliteli malzeme kulanılmıyor...transporte serileri arasındaki sac kalınlığı bile o kadar bariz bir şekilde azalmışki...t4 ve t5 i yıllarca kullandım...t4 ler hadi bir nebze kurtarır ancak t5 ler resmen teneke inceliğinde...konuyu dağıtmayalım, nikelaj yaptırmaya kalktığında daha pahalıya mal oluyor ve dayanma süresi bu gün aldığınla aynı...far çerçevesi görmedim , ancak yenilenmiş tampon gördüm, bir süre sonra atıyor.
Doğu
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

Mesaj #7 gönderen Doğu » Sal May 29, 2012 7:05 pm

Gri ye boyatmak belki bi çözüm olabilir. Nikelajın parlaması kadar güzel görünmez belki ama paslandımı, paslanacak mı diye düşünmezsin kafa rahat olur.
vosvos17
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: Boncuk

Mesaj #8 gönderen vosvos17 » Çrş May 30, 2012 7:55 pm

biz gri ye boyadık...

çünkü çaresi yok.
Kullanıcı avatarı
slack
Vosdost

Mesaj #9 gönderen slack » Çrş May 30, 2012 10:17 pm

Hurdalıktan çıkma bir takım temiz orijinal far çerçevesi alabilirsiniz. Haftada bir aracınızı yıkarsanız parlaklığını yitirmez. Eksoz uçları ve tamponlar orijinal de olsa paslanıyor, fakat belki yirmi senede.
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Mesaj #10 gönderen serdarbuğan » Prş May 31, 2012 9:21 pm

ben aracımı alalı sekiz yıl oldu hala üzerindeki far çerçevelerini kullanıyorum ve damla pas yok üzerinde markasını bilemiyorum ama elinize aldığınızda hafif bir malzeme olmadığnı hissedebiliyorsunuz.aracım garaj çocuğu değil malesef bunu da belirteyim :)
Resim

“Dış Aksam, Döşeme, Lastik ve Jant” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir