cam krikosu bozuldu nasıl sökebilirim ?

Bu bölümde konu ile ilgili sorunlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

cam krikosu bozuldu nasıl sökebilirim ?

Mesaj #1 gönderen subutay2006 » Pzr Haz 10, 2012 5:17 pm

Merhaba arkadaşlar portakal 73 1303 cam krikosu camı kaldırırken sıyırıyor kol boşa dönüyor krikoyu söktüm baktım uzunca bir yaya benzer bir mekanizma var bunun dişleri bozulmuş krikonun yenisini almayı düşünüyorum neyse sadece geleyim krikoyu sökerken krikoyla alakalı bütün vidaları söktüm ancak kelebek camı kaportaya kapıya sabitleyen uzunca kapının içine doğru inen bir bğlantı var bunu sökmek gerekli mi ben sökmek zorunda kaldım ve geri oturtmak baya zor oldu şimdi yeni krikoyu takarken acaba bunu yine sökmem gerekir mi bilen arkadaş bunu aşama aşama bana anlatıp yol gösterirse sevinirim.

It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
Kullanıcı avatarı
slack
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Cvp: cam krikosu bozuldu nasıl sökebilirim ?

Mesaj #2 gönderen slack » Pzr Haz 17, 2012 11:59 am

Merhaba. Evet, kelebek camının dikey duran kısmı cam krikosunun kapının iç kısmında durmasını sağlıyor. Kelebek camın üst tarafındaki vidayı sökünce üst taraftan arabanın arkasına doğru çekin, yaklaşık 45 derecelik bir açıyla durduğunda cam krikosunun çıkmasına izin verir. Takarken ben bu sıralamanın en kolay yöntem olduğunu gördüm:

- Dış krom çerçeve ve dış cam lastiği (eğer değiştiriyorsanız)
- Cam krikosu (sadece ortadaki civatayla tutturarak)
- Kelebek cam
- Cam fitilleri
- İç cam lastiği
- Cam
- Diğer civatalar
- İzolasyon naylonu

Cam krikosunu orijinal çıkma alırsanız daha uzun ömürlü olur. Hazır dışardayken mekanizmayı boydan boya lityum gresle gresleyin. Cam fitillerinize de içten silikon spreyi sıkarsanız camlarınız çok rahat açılıp kapanır.

“Dış Aksam, Döşeme, Lastik ve Jant” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir