Komple kaporta

Bu bölümde konu ile ilgili sorunlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
dawsons-creek
Vosdost

Komple kaporta

Mesaj #1 gönderen dawsons-creek » Cum Nis 19, 2013 2:15 pm

Herkese selamlar, saygılar. Aracımı kısa bir süre sonra Koçak wv'e emanet edip komple motoru rektefiye ettireceğim. Ondan sonra biraz durumu toparlayıp kaportaya gireceğiz. Araçta epey çürük var. Debriyajın ordan yol görünüyor :) Arka koltuğun altında yine yolu gören havalandırma gibi küçük delikler oluşmuş. Kapı içleri vs. keza aynı durumda. Daha önce forumda epey araştırdım ama netleştiremedim durumu. Maliyet ve süre konusunda bilgilerinize ihtiyacım var. Özellikle Yakın zamanda bu işe girenlerden. Desteklerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler :)

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: Komple kaporta

Mesaj #2 gönderen gürhan » Cmt Nis 20, 2013 12:05 am

400 lira sıcak hava boruları...yani marşbiyel takım...400 de alt taban sacları...800 eder 200 de ıvır zıvır malzeme...1000 lira taban parçaların tutar...1000 lirada bunları takmasına alır...kupa şasi ayrılacak çünkü...1000 lirada kaportaya alır...en az 1000 lirada boya..kıldı tüydü 1000 de öyle gider...anlıyacağın 5000 lira kaporta boya yer.Hakkını vererek yapılan işlemin süresi 5-6 ayı bulur diye düşünüyorum.

Ha bu arada böyle diye başlar... 5 bin olur 10 bin...o ayrı konu...30 - 40' a çıkanları gördük...şaka değil.
Doğu
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

Mesaj #3 gönderen Doğu » Cmt Nis 20, 2013 6:22 am

bende sürekli araştırma içerisindeyim, içime sinen ustalardan aldığım fiyatları söyleyeyim;
kaporta- ivedik sanayi ilhan usta- 2500 TL
boya- ilhan ustanın boyacısı adı aklımda değil 2000 TL
döşeme- şaşmaz asil oto döşeme 1000 TL /koltuk, tavan, taban/
elektrikçi no name- kendi elektrikçim 750 TL
fitilleri vs. arzu otodan aldım- 1250 TL

taban iyi gözüküyor marşpiyeller değişmesi gerekirse 400 TL de onlar
birazda kafamda aksesuar var 1000 TL de onlar

camı sökülecek, motoru sökülecek gelinecek gidilecek tabi bunlarda hep para 1000 TL de bonus

kaporta-boya süreside 65 gün dendi. 3 ayda biter sanırım.

kolay gelsin.
En son Doğu tarafından Cmt Nis 20, 2013 6:23 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
dawsons-creek
Vosdost

Mesaj #4 gönderen dawsons-creek » Cmt Nis 20, 2013 7:16 am

Kafadan 6000 i gözden çıkarmak lazım. Keşke kaportası düzgün bir vossvos alsaydık da artık geçti. Katlanacağız. Peki bu kaporta sürecinden sonra artık sıkıntılar bitiyor mu arabanın içinde donma, kaloriferlerin her yere üflemesi vs. Bir de bu işe girince bizi kaç yıl idare ediyor ? Yani tekrar kaportaya mı girmek gerekiyor yoksa yalnızca boyayla mı geç
iştiriliyor ? Daha önce hiç bu işlere girmediğim için neleştiremedim
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #5 gönderen gürhan » Cmt Nis 20, 2013 9:56 am

Yapılan işçiliğin kalitesine ve senin vosvosuna gösterdiğin özene ve bakıma göre bu süre uzalır ya da kısalır. ''Ohhh... boya yaptırdım artık bundan sonra sıkıntı yok...'' diye bir şey yok. 3 ayda bir cilanı yapacaksın...haftada en az bir kere cilalı şampuan ile yıkayacaksın...yağlaman gereken yerleri yağlayacaksın...Eklem yerlerini çamurlu bırakmayacaksın. Elin sürekli üstünde olacak yani.

Isınma sorunun ortadan kalkar. Kalorifer tertibatının parçalarını eksiksiz olarak takarsan eksiksiz olarak her yere üfler merak etme.

“Dış Aksam, Döşeme, Lastik ve Jant” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir