Kapak takılabilen sac jantlar ve nikelaj kaplama hakkında

Bu bölümde konu ile ilgili sorunlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
koray_06
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: İzmirlim

Kapak takılabilen sac jantlar ve nikelaj kaplama hakkında

Mesaj #1 gönderen koray_06 » Cum Tem 12, 2013 4:28 pm

Öncelikle merhaba arkadaşlar

Aranıza yeni katıldım. İsmim Koray, öğrenciyim, Ankarada yaşıyorum ve 73 model 1303s vosvosum var.

Aracımdaki big jantları çok eski. Her tarafı çürük içinde, dökülüyorlar. İç tarafı tamamem pas ve kullanmayı güvenli bulmuyorum açıkcası. Ayrıca sibobundan ve kenarlarından hava kaçırıyor. Bence değiştirilme vakti gelmiş geçmiş bile.

Öğrenciyim fazla bir bütcem yok ve açıkcası fiyatlar hakkında da hiç bir fikrim yok. Benim merak ettiğim Ankarada çıkma, temiz ve iyi durumda olan kapak takılabilen sac jant takımı nerede bulabilirim, fiyatları ne kadardır?

Ayrıca kaplanmış sac jant takımı kullanan araçlar gördüm(nikelaj ya da krom emin değilim). Ben de o şekilde kaplatmak istesem; Ankarada nerede ve ne kadara kaplatabilirim?

Konu hakkında yardımcı olup fikir verebilirseniz çok sevinirim :)

Doğu
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

Cvp: Kapak takılabilen sac jantlar ve nikelaj kaplama hakkınd

Mesaj #2 gönderen Doğu » Cum Tem 12, 2013 11:24 pm

Dostum hoş geldin. Saç jant takımını ivedik hurdacılar da vosvos çıkmacıları var, orada bulabilirsin. Fiyatlar biraz tuttuğuna şeklindedir. Ben 4 tanesini 3-5 ay önce 100 liraya sattım, 1 tane stepne lazım oldu sonradan hurdacılarda tanesine 75 lira istediler.

Krom kaplatma olayı da astarı yüzüne geçecektir, pahalı bir olay. Benim tahminim senin gördüğün mangels veya muadili krom jantlardır. (fotoğraf paylaşıyorum) onlarında mangels marka olanlarını çıkma olarak bulabilirsin, elle tutulur olanlar 400-500 liradan başlar. Birde tork marka var yerli üretim, yine aynı krom sıfırı 450-500 lira civarı idi en son.

Aradığın jantıda facebookta satılık vosvos parça grupları var, orada daha uyguna bulabilirsin.

Bana kalırsa jantlarını kumlat ve yeniden boyat. Öbür türlü jant alıcan, büyük ihtimal boya isteyecek boyatcan, kapak alıcan vs. vs.

mangels;
Resim
koray_06
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: İzmirlim

Mesaj #3 gönderen koray_06 » Cmt Tem 13, 2013 10:08 am

Merhaba tekrardan
Öneriniz için teşekkür ederim sanırım en mantıklısı dediğiniz gibi kumlatıp yeniden boyatmak :)
Gidip 1-2 yere sorayim kumlama ve boyamayı eğer onun da fiyatları fazla çıkarsa en iyisi bekleyip mangels bulmaya çalışayım

Peki bildiğiniz kumlama yaptırabileceğim boyama yaptırabilecegim yer var mıdır?
Doğu
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

Mesaj #4 gönderen Doğu » Cmt Tem 13, 2013 6:22 pm

Benim yok ama şaşmaz sanayi veya ivedik sanayiye gitsen bir çok boyacı var. Bir kaçından fiyat alıp içine sinen yere yaptırabilirsin.

“Dış Aksam, Döşeme, Lastik ve Jant” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir