Tampon Sac Kalınlığı

Bu bölümde konu ile ilgili sorunlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
deliarif
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Feridun

Tampon Sac Kalınlığı

Mesaj #1 gönderen deliarif » Prş Eyl 03, 2015 10:26 am

Merhabalar, bir kaç ay önce aldığım vosvosumun (1972) beyaz olan tamponları yerine metalik tampon almak istiyorum. Boya çıkartma işlemi biraz riskli olduğu için böyle yapmaya karar verdim.

Bildiğim kadarıyla tamponda orjinal sac kalınlığı 1.8 mm oluyor. 1,5 mm kalınlığında sıfır tamponlara 230 liraya satan bir yer buldum. Acaba çıkma kalın sac mı kovalamalıyım yoksa 1,5 mm için bu fiyat iyi mi, tecrübeli vosçuların fikirlerini merak ediyorum :geek:

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: Tampon Sac Kalınlığı

Mesaj #2 gönderen gürhan » Prş Eyl 03, 2015 10:30 pm

Temiz çıkma bulma şansın yok. Bulduklarını da tekrar kromaj kaplatman lazım. Buda sana ön arka yaklaşık 1000 lirayı bulur. Fabrikasyon olarak kaplatayım dersen rakamı 2 ile çarp. Yani önce bakır kaplatacaksın, üstüne kromaj yapacaksın. Dolayısıyla 2-3 yılda bir yeni tampon alman daha ucuza mal olur.
deliarif
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Feridun

Cvp: Tampon Sac Kalınlığı

Mesaj #3 gönderen deliarif » Cum Eyl 04, 2015 8:53 am

Dediğiniz gibi temiz çıkma tampon bulmak biraz zor. O zaman en iyisi bu fiyata sıfır almak, kendi tamponumu da satabildiğim fiyata satmak galiba şu an için. Teşekkür ediyorum Gürhan Abi.

“Dış Aksam, Döşeme, Lastik ve Jant” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir