Vosvos camı nasıl takılır?

Bu bölümde konu ile ilgili sorunlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Turna

Mesaj #11 gönderen atakan77 » Prş Haz 24, 2010 10:33 am

vosvosserdar yazdı:o ipler ince değil mi hocam.

Değil. dış tarafı kauçuk vede pürüzsüz olduğu için çok güzel kayıyor ayrıca Apo' nun dediği gibi son derece sağlam.

Apo şahsen cam fitillerini muntazam olarak ,zarar vermeden çıkartmaya hiç çalışmadım. Eski ve güneş görmüş lastikleri dış taraftan maket bıçağı ile kesip , parçalayarak çıkartıyorum.

Nikelaj cam segmanlarının birleşme uçları için takılan kapak genelde malzemecilerde olmadığından bazı arkadaşlar kutu kolayı kesip , metali kalem yardımı ile kıvırarak kapak yapıyorlar :) Kutu kola malzemesinin paslanabileceği endişesi ile bükülebilecek incelikte paslanmaz çelik levha (sanırım 0.1mm) aldım onu kıvırıp yaptım.

vustang_muscle
Vosdost
Vosvosumun adı: TAZ

Mesaj #12 gönderen vustang_muscle » Prş Haz 24, 2010 11:01 am

atakan77 yazdı:
vosvosserdar yazdı:o ipler ince değil mi hocam.

Değil. dış tarafı kauçuk vede pürüzsüz olduğu için çok güzel kayıyor ayrıca Apo' nun dediği gibi son derece sağlam.

Apo şahsen cam fitillerini muntazam olarak ,zarar vermeden çıkartmaya hiç çalışmadım. Eski ve güneş görmüş lastikleri dış taraftan maket bıçağı ile kesip , parçalayarak çıkartıyorum.

Nikelaj cam segmanlarının birleşme uçları için takılan kapak genelde malzemecilerde olmadığından bazı arkadaşlar kutu kolayı kesip , metali kalem yardımı ile kıvırarak kapak yapıyorlar :) Kutu kola malzemesinin paslanabileceği endişesi ile bükülebilecek incelikte paslanmaz çelik levha (sanırım 0.1mm) aldım onu kıvırıp yaptım.

tesekkurler atakan abim :ok:
oha vardır sabanı kırdırır oha vardır tum tarlayı surdurur ;)

irtibat msn:[email protected] tel: 0507 809 23 61
Kullanıcı avatarı
sympa
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Cvp: Vosvos camı nasıl takılır?

Mesaj #13 gönderen sympa » Cum Tem 01, 2011 4:28 pm

birkaç video ile daha verimli olur sanırım :)

nasıl takılacağı hakkında: http://www.youtube.com/watch?v=tGMd0CrEQig
nasıl cıkarılacağı hakkında: http://www.youtube.com/watch?v=V_SKoPHF ... re=related
mahoni38
Vosdost

Mesaj #14 gönderen mahoni38 » Cmt Tem 02, 2011 2:44 pm

kücük bi hatırlatma hiç de öyle videodaki gibi kolay olmuyo benim bus un camını takarken camcı yüzüme patlattı (arkasında ne gezersem)
Sebep? bizim cam lastikleri malesef avrupa cam lastığı değil öyle yumusak değil baya sert yerine girmesi için vurmak gerekyiro o esna da cam patlayabiliyo sahsen ben cam sökme işine girmiyorum telli tavan yaptım busa yine yaparım ama cam sökmem. ama tsbanın ki yumusaktırkolaydır onu bilemem ki benim vw1303 um un arka camı ben 10 tl söktürdüm taktırdım ne gerek var riske.
Başımın belası Vosbusum.
[thumbnail]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1389.snc4/164113_1711657743868_1010866183_31893363_539618_n.jpg[/thumbnail]
Kullanıcı avatarı
sympa
Vosdost

Mesaj #15 gönderen sympa » Pzr Tem 03, 2011 12:57 pm

evet patlama riski cok fazla, videoda da zaten birçok kez patlattığını söylüyor, simetrik olarak çikarmak gerekiyor yani bir miktar sağ taraftan hafif vurup itekleyip çıkartıp sonrasında aynı işlemi sol tarafa da yapmak.

ben de riske atmayıp 10-20 lira verip çıkarttırma taraftarıyım. astarı yüzünden pahalıya gelebilir tercübe olmadığı icin. daha da önemlisi allah muhafaza canımıza zarar gelebilir.

“Dış Aksam, Döşeme, Lastik ve Jant” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir