Restorasyon...

Bu bölümde konu ile ilgili sorunlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
civilengine
Vosdost
Vosvosumun adı: Deniz

Mesaj #181 gönderen civilengine » Pzt Tem 06, 2009 12:17 pm

civilengine yazdı:Pazartesi günü rezillik çıkaracağım, kafaya koydum. Gelişmeler ile ilgili bilgi veririm.

Henüz rezillik çıkarmadım, onun bilgisini vereyim. Cumartesi günü çok moralim bozuktu, şimdi yatıştım. İki-üç gün daha müsade istiyor.

Olay jandarmanın bilgisinde, çözemezsem yardımcı olacaklarını söylediler. Lakin iş büyür de gerçekten devreye girerlerse, İsmail' in durumu "gasp" olarak niteleneceği için, başı ciddi belaya girecek. Şimdilik gerek yok gibi.

Bu gecikmelerden dolayı beklediği paradan kesinti yapınca, esas kıyamet o zaman kopacak.

Sağlıkla.

Mehmet Derya Çağlar '76
1303 '73
R1100 GS '97
aiza1928
Vosdost

Mesaj #182 gönderen aiza1928 » Pzt Tem 06, 2009 10:36 pm

mrb ılgın ve verdıgın bılgıler ıcın cok tesekkurler bı sorum olacak tum bunların masrafı nekadar
Kullanıcı avatarı
civilengine
Vosdost

Mesaj #183 gönderen civilengine » Sal Tem 07, 2009 7:54 am

Önceki sayfalarda bu bilgileri paylaşmıştım, tekrar paylaşayım (fiyatlar yuvarlanmıştır.)

Kaporta, boya, tavan, taban döşemeleri, elektrik işleri
(elektrik tam revizyon değil), tampon kromajları: 3.000,00 TL

Motor revizyonu (rektefiye değil, karbüratör değişimi, sekman, debriyaj balatası, fren balataları, ön amortisörler (yeni alındı.)
şanzıman bakımı, direksiyon kutusu), 1.250,00 TL

İncik Boncuk parçalar (orjinal alman değil, sinyal stop, fitil vs. , konsol kaplaması
1.250,00 TL

Toplam: 5.500,00 TL (Koltuk döşemeleri, camlar değişmedi.)

Sağlıkla.
Mehmet Derya Çağlar '76

1303 '73

R1100 GS '97
aiza1928
Vosdost

Mesaj #184 gönderen aiza1928 » Sal Tem 07, 2009 10:23 am

tesekkurler
Kullanıcı avatarı
superkahraman
Vosdost

Mesaj #185 gönderen superkahraman » Sal Tem 07, 2009 2:30 pm

Hocam bence ismaile zarar vermeyin..
Ne olursa olsun iyisiyle kötüsüyle.. Her ne kadar sizi çileden çıkartsa da ortada bir emek var (Karşılığını alıyor dahi olsa)

Bu saatten sonra ismaili dövmek bile çözüm değil..

Ama sizin bu maceranız hepimize çok dersler çıkarttırdı..

Siz yandınız ama biz İsmail'lere karşı ne kadar dikkatli olunması gerektiğini anladık :)
Kullanıcı avatarı
civilengine
Vosdost

Mesaj #186 gönderen civilengine » Sal Tem 07, 2009 3:39 pm

Eyvallah superkahraman, İsmail' e zarar verme gibi bir düşüncem yok, öyle bir intiba uyandırdıysam, sinirle kendimi yanlış ifade etmiş olmamdan kaynaklıdır.

Dediğin gibi İsmail beni çileden çıkarsa da, asla yanlış kelime kullanmış değil şimdiye kadar, haklısın diyebiliyor. Fiziksel şiddetin hiç bir şekilde çözüm olmayacağının idrakindeyim, merak etme.

Tek derdim, harcadığım zamanın, emeğin ve paranın karşılığını en iyi şekilde almak.

Zamanım olmaz, ilgilenemem düşüncesiyle anahtar teslimi anlaşmak yerine, ustalarla ayrı ayrı anlaşıp işi erbaplarına yaptırsaydım, daha isabetli bir karar vermiş olurdum. Bu şekliyle de dünya kadar zamanımı aldı zaten. :sopa:

Neyse, bir dahaki sefere aklımda olsun...
Mehmet Derya Çağlar '76

1303 '73

R1100 GS '97
Kullanıcı avatarı
carpe diem
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Piraye

Mesaj #187 gönderen carpe diem » Sal Tem 07, 2009 5:45 pm

Hepimize buyuk bir ders oldu bu olay :alkış:
---Turan DEMİRER---

Resim

Uploaded with ImageShack.us

Kimler Geldi Kimler Geçti

06 KP 384 1972 1302
06 FJA 85 1974 1303
06 NT 303 1974 1303S
06 EP 434 1967 1300

Resim
Kullanıcı avatarı
xturtlex
Vosdost

Mesaj #188 gönderen xturtlex » Sal Tem 07, 2009 7:37 pm

Aynen hepimizn kulağına küpe olsun. Hep bunları yaşamaktan çekindiğimden toplatmadan satmıştım vosvosumu :(

Umarın en kısa sürede kavuşursunuz denizinize :)
Kullanıcı avatarı
civilengine
Vosdost

Mesaj #189 gönderen civilengine » Çrş Tem 08, 2009 8:38 am

Sevgili dostlar;

Hiç kimsenin gözünü korkutmak istemem, belki ben yanlış ustalara denk gelmişimdir, bilemiyorum. Lakin bence toplama işine girilecekse;

1- Usta nazı, keyfi çekebilecek kadar sabır, (evliya sabrı en makbulü)

2- Kendini kaybetmeyi önleyecek kadar irade, esnek çelikten mamul sinir sistemi,

3- İşe koyulmadan önce hesaplanan giderlerin en az 1,5 bilemediniz 2 katı kadar rezervde TÜRK Lirası, (nakit olursa makbule geçer, aksi halde kredi kartı tek geçilir, karşılayabilecek kadar kart limiti)

4- Zaman mevhumundan bağımsız algı düzeyi, (1 hafta, 1 ay, 30 gün gibi dünyevi kavramlardan arınmış, günler, tarihler ile ilgi ve ilişkisi olmayan yaşam biçimine haiz kişi. Sadece vosvosun teslim edilmesi ve teslim alınması odaklı alternatif takvim)

5- Herhangi bir sanayide en az 3 yıl ikamet etmiş olmak ya da ihtiyaç duyulacak usta cinsinden en az ikişer tanesi ile sıkı fıkı olmak, sanayide çevresi olmak işinizi kolaylaştıracaktır.

6- Yukarıda maddelerden biri ya da bir kaçı eksikse Cenab-ı Allah tarafından tedarik edilecek "kolaylık, yardım"...

Peşin ödeme: Allah kolaylık versin, Allah yardımcınız olsun vs...

Sağlıkla...
Mehmet Derya Çağlar '76

1303 '73

R1100 GS '97
Kullanıcı avatarı
civilengine
Vosdost

Mesaj #190 gönderen civilengine » Çrş Tem 08, 2009 3:34 pm

Şu sıralar asabımı çok bozdular. Boya aşamasına kadar ittirme ile de olsa güzel bir noktaya gelen vosvos, iş toplamaya gelince tam gecekonduya döndü. Adamlar vosvosun her yerini akıllı vida ile donattılar, taban döşemesi bile şaseye vidalanmış, alttan 3 cm. vida görünüyor. Kapı nikelajları keza.. Parçaların %90' sıfır temin edilmiş olmasına rağmen ayılar vidalamışlar, delirmek işten değil...

Her allahın günü sanayideyim bu arada. Hani ilgilenmesem kabahat bende diyeceğim. Arkamı döndüğüm an, amcam kafasına göre takılmış. Allahtan paranın bir kısmını tutmuşum, şimdi aynı işler tekrar yapılacak, sipariş ver montaj yaptır, uğraş dur...

Çook canım sıkılıyor çook.

Sağlıkla...
Mehmet Derya Çağlar '76

1303 '73

R1100 GS '97

“Dış Aksam, Döşeme, Lastik ve Jant” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir