Ofset jant için yardım!!!!

Bu bölümde konu ile ilgili sorunlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
berkkabakci
Vosdost
Vosvosumun adı: Limon

Ofset jant için yardım!!!!

Mesaj #1 gönderen berkkabakci » Çrş Eyl 01, 2010 9:38 pm

Arkadaşlar uzun süredir yapmayı hayal ettiğim arka lastikleri ofsetlendirme işene hız kazandırdım.
Fakat bugün kü araştırmalarımdan şunu anladım vosumun arka orjinal jantlarımın sadece göbeğini kullanıp başka bi 15inç 195 tabak lastik takmaya uygun olan bi jantın sadece çemberini kullanaraktan yapacağım bu sayede yaklaşık 7inç lık bi ofset oluşturmuş olucam bunu bügün bi kaç tornacıla konuştuktan sonra karar aldım fakat lastiklerin ebat konusunda pek emin değilim 195 tabana uygun jant çemberi kullanıcağım için arka lastikleri 195/50/15 olarak önler 175/50/15 olarak düşündüm...
Sizlerede danışıp fikirinizi almak istedim lütfen bu konuda bilghisi olan herkesden yardım istiyorum!!!!
Bu aracı örenk alarak yapıyorum!!!!!
http://yfrog.com/ncadszrcmj

VOGEN
Vosdost
Vosvosumun adı: CABBAR

Mesaj #2 gönderen VOGEN » Çrş Eyl 01, 2010 9:44 pm

bu ofset olayı güzel duruyor ama kaynatma işi ne kadar sağlıklı olur orası şüpheli sonuçta can taşıyoruz eşimiz dostumuz biz
ayrıca 195 lastik aracı yorar fazla yakıt sarfiyatı ve direksiyon kutusuna büyük zarar

ama olmaz diye birşey yok
MİTHAT AYDIN
yavuzkagan
Vosdost
Vosvosumun adı: ss

Mesaj #3 gönderen yavuzkagan » Çrş Eyl 01, 2010 9:47 pm

balansı tutturma olasılığın düşük.arka çamurlukları 5 cm açtırman yeterli olur diye düşünüyorum.flanş da yaptırmanda gerekiyor.
serdar sevgi
berkkabakci
Vosdost

Mesaj #4 gönderen berkkabakci » Çrş Eyl 01, 2010 9:48 pm

bu İşi yapan ustayı buluncaya kadar çok aradım bazen derdimi anlatamadım bazen anladılar yapamayız dediler fakat bu ustaya gittiğimde bana ilk söyledğimde güldü çünkü 1981 yılında ben bu işlemi murat/124 lere ve bi
kaç vos a yapmıştım dedi zaten ustanında kendine ait bi vosunun olduğunu öğrenince daha da rahatladım yani aynı dili konuşan bi usta buldum sanırım :)
195 taban evet bende yorar diye düşünuyorum fakat 7 inç ofset mesafesini elde edbilmem için bu bu şekilde oluyormuş.
Ama ustanın kaynağı balansı çok iyi yapcağını düşünuyorum!!!!!
berkkabakci
Vosdost

Mesaj #5 gönderen berkkabakci » Çrş Eyl 01, 2010 9:52 pm

balansı tutturma olasılığın düşük.arka çamurlukları 5 cm açtırman yeterli olur diye düşünüyorum.flanş da yaptırmanda gerekiyor.

bunları konuşmak aklıma gelmemişti teşekkür ederim yarın tekrar gitmeye fırsat bulursam bunları sorucam zaten çamurluk benimde aklıma takılıyodu. Ama flanş hiç tahmin etmedim çünkü orjinal göbeği kullnacağım için !!!!
yavuzkagan
Vosdost
Vosvosumun adı: ss

Mesaj #6 gönderen yavuzkagan » Çrş Eyl 01, 2010 10:43 pm

kaynağı yapacak balansı tutturmak için jantın içinden mecbur traşlayacak buda jantın mukavemetini azaltıcağı düşüncesindeyim.mangles harici çelik jant koyamazsın çünkü bijon uymuyor.
serdar sevgi
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #7 gönderen orko » Prş Eyl 02, 2010 11:44 am

sanırım emeğinize değecek ve ortaya güzel bir sonuç çıkacak. bekliyoruz fotoları bittiğinde...
stresss...
Kara Kedi
Vosdost
Vosvosumun adı: faruk (kara kedi)

Mesaj #8 gönderen Kara Kedi » Prş Eyl 02, 2010 12:00 pm

örnek aldığn araç süper umarım emeğinin karşılığını alırsın
vustang_muscle
Vosdost
Vosvosumun adı: TAZ

Mesaj #9 gönderen vustang_muscle » Prş Eyl 02, 2010 12:23 pm

7' camaro cemberı var buldun mu ? 7 kolay bulunan bı cember degıl ayrıca preden baskasınada camurluga sıgmaz sana yapıcakları offset merso yada starex connect tıpı teneke jantlardan kesılerek olcaktır normal lastık koyarsan 7ye bulur ve yaparsan 195 yetmeyecektır( 60 yanak koyarsan yanak acarak kurtarır ) bız 80 yanak 165 i şokla şişirdik bayag ugrasıldı ama o işlem içinde . balans konusunda jantın ıcınden yeme gıbı bı olay soz konusu degıl benım yaptırıgım yer bu ısın uzmanıydı hıc balans sıkınıtısı yasamadık tornada hizaladıktan sonra kolay kolay kaymaz elektrodu bastırmakla ancak duyduguma gore herkes yapamıyomus bu offset ısını sımdıden kolay gelsın fotoları beklıyoruz bakalım nası olcak :)
oha vardır sabanı kırdırır oha vardır tum tarlayı surdurur ;)

irtibat msn:[email protected] tel: 0507 809 23 61
berkkabakci
Vosdost

Mesaj #10 gönderen berkkabakci » Prş Eyl 02, 2010 12:54 pm

şuanda araştırmaya ve hesaplamaya devam ediyorum çünkü elimde önceden yapılmış bi plan örnek yok ben sadece fotolardan etraftan güvendiğim ustalardan aldığım bilgilerle yola çıkıyorum burda ki sizin bilgileriniz beni daha da olumlu yöne hata yapmamya yönlendiriyo 7` hedefim ama vosum ve benim için hangisi uygun olucaksa onu yapıcaz.Şuanda usta tamam jantta bulduk sayılır işlem bittikten sonra çok iyi bi dökümcü arkadaşımın krom ustasıda bana yardımcı olucak bu yönden herşey tamam sadece iş kalıyo düşürmeye bu konuda dingilli olduğu için kolay ama vizeye girerken kaldırmam gerekecek yada çok düşüremicez. Bayramdan sonra start vericez projeye paylaşa bildiğim kadar fotoyu ve bilgiyi size sunucam:)

“Dış Aksam, Döşeme, Lastik ve Jant” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir