marş rölesi montajı nasıl yapılır.

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #11 gönderen orko » Pzt Kas 22, 2010 11:37 am

vosvosserdar yazdı:komşu sitede de benzer konu açtım .orda da bilen çıkmadı.

ah yavuz ah.zamansız gittin askere.yolunu gözler oldum.

gel teskere gel.

:):):):):) ah yavuz ah...

stresss...
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Cvp: marş rölesi montajı nasıl yapılır.

Mesaj #12 gönderen yavuzss » Çrş Şub 02, 2011 7:32 am

:) Serdar sorun halloldu mu, son durum nedir mars rolesi ile ilgili?
vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #13 gönderen vosvosserdar » Prş Şub 03, 2011 3:20 pm

valla 30 amper röle taktım hiç değişiklik yok.80 amper tak dedi biri aldım ama daha vakit olmadı.bugün bosch 72 amper akü aldım gene çalışmadı.geçen sene hiç sıkıntım olmamıştı.sanırım lpg ayarında bir dert var.yanlış anlaşılmasın benzinde rahat çalışıyor ama ben vosvostan daha inatım.lpg de çalışıtrmak istiyorum.sağolun.
vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #14 gönderen yavuzss » Prş Şub 03, 2011 4:09 pm

Alakasi yok, 30A ise yaramiyorsa 100A da ise yaramaz, bunu kim dediyse bir daha onunla is yapma derim :) seni gereksiz masrafa sokuyor. Zaten mars basma ile ilgili bir sorunun yokmus, roleyi mars basma sorunlari oldugunda takiyorlar.
vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #15 gönderen vosvosserdar » Cmt Şub 05, 2011 10:10 pm

ne bileyim ya kendi kendime deneme yanılma yapıyorum.aküyü değiştim.gene zatıf basıyor.bende ne yapıyorum sabah ilk marşta 72 amper eski akü ve 72 amper yeni akümü pararlel bağlayıp basıyorum .anam o ne saniyede çalışıyor.burada marş motorunu söktük usta baktı iyi dedi.altarnötör geçen sene tamir gördü şimdi ne durumda bilemem ama rölantide 13.4 şarj ediyor.devirde ise 13.8 oluyor.sorun daha ne olabilir ki.sadece sabah ilk marşta zayıf basıyor.en son 10 40 yağ koyacam.

sabah kontağı açtığımda motor çalışana kadar yağ lambası hiç yanmıyor donuyo mu ki.

gece farlar yandığında seyir halindeyken şarj lamba ışığı hafif kızarıyor acaba bu etken olabilir mi.rölantide yanmıyor ama gaz verince kızarıyor.korkumdan gece rezistans açamıyom.

ResimResim
vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #16 gönderen vosvosserdar » Pzr Şub 06, 2011 12:39 am

sevgili yavuz sevgili başka bir konuda yağ lambası mesajını okudum aydınlandım sağol.

"
Yag lambasina gelince, tahminimce ilk kontagi actiginda yag lambasi yaniyor, fakat motor calismayinca kontagi kapatip aciyorsun ve yag lambasinin yanmadigini goruyorsun, bir sure bekleyince lamba yaniyor. Bunun sebebi de marsa bastiginda yag pompasi karterdeki soguk kalin yagi pompaliyor ve yag kanalinda basinc olusuyor. Kontagi kapatip actiginda yag kalin oldugu icin zor suzuluyor ve basinc yavas dusuyor, bu yuzden bir sure lamba yanmiyor. Bu durumda mars basmak icin beklemene gerek yok lambanin yanmasini, zaten yag basinci var demek. "

ResimResim

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir