elektronik ateşleme

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
msdertli
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: ÇİMEN

elektronik ateşleme

Mesaj #1 gönderen msdertli » Pzr Ara 19, 2010 1:14 pm

http://www.hot-spark.com/Hot-Spark-SVDA034-3BOS4U1.htm

yukarıdaki linkte anltılanlar uygulanabilirmi

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: elektronik ateşleme

Mesaj #2 gönderen gürhan » Pzr Ara 19, 2010 1:38 pm

merhaba msdertli...gönderdiğin linktekiler doğrumu yanlışmı bilmem...ama elektronik ateşlemenin kime ne çıkacağının tamamen şans işi olduğunu söyleyebilirim...ben elektronik ateşleme modülü yüzünden yolda kalanlardanım...hemde taktığının 15. gününde...ama 2 sene kullananlarda var...volkswagenin kendi ateşleme kitini kullananlarda var..ondanda yolda kalan ama bir o kadar memnun olanlarda var...skodanın ateşlemesinin uyduğunu söyleyenler, kullananlar, tavsiye edenler olduğu gibi..aynı şekilde ayar tutturamayan, yolda kalan ve ne yapıyorsun sen takılırmı hiç diyen vw elektrik ustalarıda mevcut...

anlıyacağın, yukarıda yazdıklarımdanda anlaşılamayacağı gibi... :)
kendini şanslı sayanlardansan taktır, ama yok kardeş şansa bende ne gezer, gökten (0)yağsa benim başıma (l) düşer diyenlerdensen uzak dur.

yukarda yazdıklarım şahsi fikrimdir.
msdertli
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: ÇİMEN

Mesaj #3 gönderen msdertli » Pzr Ara 19, 2010 6:03 pm

Anladım bende yağmurlu günlerde sokağa çıkamayanlardan olduğum için orjinal sisteme devam teşekkürler
semih can inanır
Vosdost
Vosvosumun adı: sakine

Mesaj #4 gönderen semih can inanır » Pzr Ara 19, 2010 6:27 pm

merhaba. konusu açılmışken ben de bişey sorayım; lpg taktırınca kendi enjektörü olmasından dolayı karbüratör devreden çıkmış oluyor diye duydum, ne kadar doğrudur bilmiyorum.. yani o zaman motorumuz elektronik ateşleme sistemine dönüşmüş olmuyor mu? gerçi elektronik ateşleme deyince mekanik olarak işleyen bir distrübütör meksefe platin olmaması gerek sanırım. lpg kitinde bu sistemleri devre dışı bırakan herhangi bir uygulama söz konusu mudur? yoksa bi çeşit yarı elektronik sisteme mi dönmüş oluyor? bu konu hakkında çok bilgisiz olmakla beraber oldukça meraklıyım :)
[img=left]http://img405.imageshack.us/img405/1584/img0987b.jpg[/img]
1968 VW-1500
[email protected]
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör

Mesaj #5 gönderen gürhan » Pzr Ara 19, 2010 7:41 pm

vosvoslara lpg takıldığında benzinle kullanımda devam ettiği için karbüratör devreden çıkmıyor...ama şu var daha çok lpg kullanıldığı için karbüratörünüzün ayarlarının tam ve sağlıklı olmasına gerek yok...ama ateşleme sisteminin elektronikleşmesi yada yarı elektronik olması diye bir şey yok.
lpg ile yine eski sisteminizi kullanırsanız normal ateşlemeli lpgli bir vosvosunuz olur
lpg ile elektronik ateşleme kiti takarsanız elektronik ateşlemeli bir vosvosunuz olur..
:)
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #6 gönderen subutay2006 » Çrş May 25, 2011 1:18 am

Arkadaşlar 73 1303 kullanıyorum acaba elektronik ateşleme diye bahsettiğiniz şu linkte verdiğim midir. Şimdiden teşekkürler.

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... ink:top:de
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör

Mesaj #7 gönderen gürhan » Çrş May 25, 2011 9:15 am

linkte resmi olan parça marş motoru.
Kullanıcı avatarı
umut32ertem
Vosdost

Mesaj #8 gönderen umut32ertem » Cum May 27, 2011 5:58 pm

merhabalar.... bende elektronik ateşleme yüzünden yolda kaldım hemde taktırdığım gün...aldığım kitte ateşlem bobini yoktu. bizde wosumun üzrindeki bobini kullandık acaba elektronik ateşleme o yüzden mi yandı. Elektronik ateşlemenin bobini farklımıdır ? bilen varsa şimdiden tskler....
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör

Mesaj #9 gönderen gürhan » Cum May 27, 2011 9:25 pm

umut32ertem yazdı:merhabalar.... bende elektronik ateşleme yüzünden yolda kaldım hemde taktırdığım gün...aldığım kitte ateşlem bobini yoktu. bizde wosumun üzrindeki bobini kullandık acaba elektronik ateşleme o yüzden mi yandı. Elektronik ateşlemenin bobini farklımıdır ? bilen varsa şimdiden tskler....

elektronik ateşlemenin bobini farklı...kullandığınız kit le beraber takım olarak satılması lazım..
blue-chip
Vosdost
Vosvosumun adı: blue-chip

Mesaj #10 gönderen blue-chip » Cum May 27, 2011 11:18 pm

ateşlemenin yakıt sistemi ve karbüratörle ilgisi yok, bujilere gönderilen elektrik ile alakalı. lpg olayı aracı otomatik ateşlemeye geçirmez ama bir nevi enjektörlüye çevirir diyebilirsiniz :)
---> MURAT YAVUZ <---

yapabileceğini düşünüyorsan, yapabilirsin;
yapamayacağını düşünüyorsan, haklısın!

Resim

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir