elektronik ateşleme

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Cvp: elektronik ateşleme

Mesaj #21 gönderen subutay2006 » Sal Haz 07, 2011 9:55 pm

Teşükkerler Bilal kolay gelsin umarım güzel sonuçlar çıkar. Gürhanın tabiriyle tekerin düz bassın :)

It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #22 gönderen gürhan » Sal Haz 07, 2011 10:28 pm

subutay2006 yazdı:Arkadaşlar aşağıdaki videodaki işlem hakkında bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

http://www.youtube.com/watch?v=O7MnmUnTJKE&NR=1

bu elektronik ateşleme modülü denilen bir parça...vakti zamanında 50 euro para verip almıştım...15.gün sabahın 6:30 unda beni yolda bıraktı...çıkardım iade ettim...meksefe ve platini iptal edip bir devre takıyorsunuz...parçalar aracın alet kutusunda dursun...bozulunca tekrar eskileri takıp yola devam edebilirsiniz.
DeLmIrA
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: Hidayet

Mesaj #23 gönderen DeLmIrA » Sal Haz 07, 2011 11:37 pm

gunebakan yazdı:
DeLmIrA yazdı:
mahoni38 yazdı:@günebakan bekliyoruz yedekli elektronik ateşleme sistemini.
@gurkan elime ulastı link tsk ederim en yakın zamanda alıp takacağım inş.

yurtiçinden bulunabilen bir sistem mi ? bir link de bana yollar misiniz

bu gürhan abinin yolda kaldım dediği sistem.sistemde sadece platin yerine manyetik kontak kullanıyorlar.ama sorunun çözüleceğini sanmıyorum çünkü.
elektronik ateşleme takılmasının sebebi,normal sistemse platin üzerinden çok akım geçerek platinin meme yapması,yanmasıdır.elektronik ateşleme takarak platinin üzerinden geçen akımı alarak akımı elektronik tetikleme elemanından transistör veya mosfetten geçiriyoruz.ayrıca platinin üzerinde kullanım sonucu bir direnç oluşur ve bu ateşleme gerilimini etkiler.biz bu direnç oluşumunu da ortadan kaldırarak daha verimli bir ateşleme ve yanma sağlamak istiyoruz.

uzattım ama kısaca bu sistemin işe yarayacağını sanmıyorum.şu anda bi elektronik ateşleme devresi üzerinde çalışıyorum bittiğinde güzel bir sonuç ileteceğim umarım size.

o halde beklemedeyiz :)
Resim
Kullanıcı avatarı
canrsln
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: MÜZEYYEN

Mesaj #24 gönderen canrsln » Pzr Eyl 04, 2011 9:30 am

merhaba istanbulda bunu hesaplıya yapacak bir usta yok mu?bu işten anlayan?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveri ... 934/detay/

bu ilanı buldum ama gerçekten uyar mı bilemem.
ysncfc
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TİGER

Mesaj #25 gönderen ysncfc » Pzr Eyl 04, 2011 1:37 pm

arkadaşlar sorunsuz olarak uyan skoda lada parçılarda var bobin disbirtör ve beyinle birlikte isteyin ben 3 senedir kullanıyorum sorunsuz gönderdiğiniz linkte sadece disbiritör var bobin ve beyni nerde ben 150 tl almıştın en son motorum yandığında şaban ustamda taktı ve sorunsuz çalışıyor ben kullanuyorum tavsiye ederim platinden iyi yolda platin değişmek yok bakım yok skoda lada parçacılarda var beyin bobin ve disbirtör tavsiye ederim sorunsuz uyuyor :yıldız:
Resim
bu yolların ihtiyar delikanlılarıyız ama ruhumuz ve sürücüleri genç.

BU KAPLAN KADAR YIRTICI VE KIRICI OLABİLİRİM

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir