Merkezi kilit yardım.

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
efHee
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: henüz yok :)

Merkezi kilit yardım.

Mesaj #1 gönderen efHee » Pzt Oca 10, 2011 6:58 pm

selam arkadaşlar merkezi kilit taktırmayı dusunuyorum onerileriniz yada verebileceğiniz adresler varmı ?

Sonunda yollarda :)
a.erim45
Vosdost
Vosvosumun adı: MONŞER

Cvp: Merkezi kilit yardım.

Mesaj #2 gönderen a.erim45 » Pzt Oca 10, 2011 8:21 pm

:dede: slm arkadaşım..güvendiğin ve işin ehli her elektrikci merkezi kilit takabilir..çok problem çıkaracak bi olay değil.....
sevgiyle kal
toprak_55
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Kaplumbabi

Mesaj #3 gönderen toprak_55 » Sal Oca 11, 2011 9:38 am

Ben kendim taktım arkadaşlar. Mevcut internet alışveriş sitelerinin birinden aldım. gelen kutuda bir elektronik devre kutusu ve 4 adet merkezi kilit motoru çıkıyor (Bu bizim için çok iyi 2 motor yedekte kalıyor.) Motorları kapı döşemesini açıp cama açılıp kapanırken temas etmeyecek şekilde 2 vida ile sabitliyorsunuz. Kutudan çıkan bağlantı aksesuarları ile birlikte kapı mandalına bağlıyorsunuz. Elinizden geliyorsa kendiniz yapın derim. Keyif alırsınız.
Herkes zengin doğamaz, Herkes zengin olamaz, Herkes zengin ölemez...
cio18
Vosdost
Vosvosumun adı: düldül (06 H 3232)
FİŞNE (34 VU 330)

Mesaj #4 gönderen cio18 » Çrş Oca 12, 2011 4:01 pm

merhaba,bende internetten alarm,merkezi kilit sustalı anahtar filan aldım
ugrastım kendim bagladım eger yakınsak ben istanbuldayım,al merkezi kilidini filan gel ben baglarım,bosuna 20tl lik ürüne 50-100 arası odeme yapma :)
kendinde baglayabilirsin cok basit olmadı burdan yardımcı oluruz
VosVos ucuz araba değildir,aksine pahalı bir tutkudur....
efHee
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: henüz yok :)

Mesaj #5 gönderen efHee » Prş Oca 13, 2011 9:31 am

Tuh ya ankaradayim burdanda anlatsaniz olur elim yatkindir bu islere :)
Sonunda yollarda :)
cio18
Vosdost
Vosvosumun adı: düldül (06 H 3232)
FİŞNE (34 VU 330)

Mesaj #6 gönderen cio18 » Prş Oca 13, 2011 11:29 am

:) sadece merkezi kilitse netten alabilirsin,ben inwells marka alarm,merkezi kilit sustalı anahtar aldım 59tl ye :D
merkezi kilitin baglanması cok basit,kutudan iki tip motor cıkıyor birisi 5kablolu (şöför tarafına takılan acıldıgında her kapıyı acan model) bir digeride 2kablolu motor (dısardan anahtarla acıldıgında yada içerden duğmesi acıldıgında diger kapıları acmayan kapatmayan model.
ben şöför tarafına 5kablolu modeli,diger tarafada iki kabloluyu yaptım.
kapıların üzerinden vidalı her aksamı söktüm,cam kolunu,kapı acma kolunu,kol dayamayı filan dikkatlice söktüm(kapı acma kolunun içe dogru bombeli tarafında kenardan kanırtarak vidaya ulasabilirsin) sonra kapı dosemesini dikkat ederek sök.
merkezi kilit motorunun uzun sopası filan olcak,o sopayı kapı acmakapama dugmesinin asagı inen yerine kutudan cıkan kıskac ile vidalıcaksın,sonra ayarını yapıp merkezi kilit motorunu orda biryere vidalıcan,zaten merkezi kiliti aldıgında ve kapıları soktugunde olayı çözersin.
kablolarıda birgüzel yalıtımını yapıp beyinden gelen kablolar ile birleştiriceksin.
diger kapı içinde aynı seyleri yapıp,en son merkezi kilit beynine elektrik verceksin.kolay gelsin insallah yardımcı olmusumdur
VosVos ucuz araba değildir,aksine pahalı bir tutkudur....
Kullanıcı avatarı
ilkeer
Vosdost
Kan Grubu: A Rh -
Vosvosumun adı: firuze

Mesaj #7 gönderen ilkeer » Çrş Haz 27, 2012 1:34 pm

arkadaşlar bende merkezi kilit takacağım ama kabloları kapıdan araç içine nasıl geçireceğim bilgisi olan var mı...
Muhtaç olduğun kudret,damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Gazi M.Kemâl ATATÜRK
20.10.1927

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir