Takilan cakmaklik ve ardindan gelen sorunlar ...

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
efHee
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: henüz yok :)

Takilan cakmaklik ve ardindan gelen sorunlar ...

Mesaj #1 gönderen efHee » Çrş Şub 09, 2011 10:18 pm

arkadaslar bugun baski balata , cakmaklik ve birkac sey icin biraktigim vosvosumu teslim aldim aksam uzeri oldu farlari yaktim bi sure sonra sol farim ve arka sol stop sondu ve korna calismamaya basladi 1 2 yumrukla bunu hallettim ama eve yaklastigimda cakmagi denemeye kalktim ve yerine taktiktan sonra once arac stop etti ardindan yanik kokulari geldi simdi eve park ettim sorun galiba yeni takilan cakmaklikta ustaya goturene kadar buyuk bi sikinti cikarmi ve elektrik aksamini tamir ettirmek istiyorum verebileceginiz oneriler varmi ? tum tesisatin degismesinde bi sikinti olurmu ?

Sonunda yollarda :)
vosvosserdar
Vosdost

Cvp: Takilan cakmaklik ve ardindan gelen sorunlar ...

Mesaj #2 gönderen vosvosserdar » Çrş Şub 09, 2011 10:22 pm

kim taktı ki.sigorta yapıldıysa çok dert etme ama ana sigortadan direk bağlandıysa iptal etmeden kontok açmasanız iyi olur.
vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim
efHee
Vosdost

Mesaj #3 gönderen efHee » Çrş Şub 09, 2011 10:29 pm

ınan bende bılmıyorum her elektrık ısınde bole olurmu acaba ?
vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #4 gönderen vosvosserdar » Çrş Şub 09, 2011 10:32 pm

usta işte.ben bile bir çok işimi kendim yapıyorum ve birçok usta geçinenden bu işten para kazanandan iyi yapıyorum.en basitinden bir yag değişiminde bile 15 20 dakka yagın süzülmesini bekliyorum.bunu hangi yagcı hangi usta bekler.
vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #5 gönderen vosbik » Çrş Şub 09, 2011 10:38 pm

slm.sol far ve sol stop aynı anda ptal olduysa onların bağlı bulunduğu sigortada bir sorun oluşmuş.sanırım çakmağıda böyle bir sigortadan bağlamış yapan elektrikçi usta (!). sigorta panelinde bir erime problemi var.mümkünse çalıştırmayın bence.arayın o işi yapan ustayı gelsin yaptığı işi çözsün.geçmiş olsun.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
a.erim45
Vosdost
Vosvosumun adı: MONŞER

Mesaj #6 gönderen a.erim45 » Çrş Şub 09, 2011 11:42 pm

öncelikle geçmiş olsun..tahminim sigorta panelinden direk kablo alınmış çakmak için..araya sigorta koymadığı içinde amper çok çekmiş..kullandığı kabloda önemli..genelde elektrik aksamı kontak açıkken çalışır ama çakmaklık bağımsız olsun diye böyle birşey düşünülmüş olabilir..valla ben her bağlantıya sigorta koyuyorum gönlüm rahat:)
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #7 gönderen yavuzss » Çrş Şub 09, 2011 11:55 pm

Normal bir tesisatta olmayacak bir durum. Far ile arka park lambalari bagimsiz sigortalara bagli olmali ve bu sigortalara baska hicbir sey bagli olmamali. Cakmak da tavan lambasi ile ortak sigortayi kullanmali. 1303 tesisati normalde bu sekilde olur. Ayrica motoru stop ettiren muhtemelen yanan sigorta (en azindan oyle umuyorum) ki normalde bobin sigortasiz baglaniyor. Motorun stop etmesi kontak soketinin veya daha ciddi bir arizanin da habercisi olabilir. Elektrik isleri sakaya gelmez arabayi yakabilir dikkatli ol is yaparken ve yaptirirken.
efHee
Vosdost

Mesaj #8 gönderen efHee » Pzr Şub 13, 2011 1:35 am

tanıdıgınız iyi bir elektrık ustası varmı ?
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #9 gönderen yavuzss » Pzr Şub 13, 2011 5:04 am

Malesef elektrik konusunda benim guvenebildigim ve onerebilecegim usta yok yakinimda. Bu civarda yillarin ustasi cok iyi bilir denilen ustalarin yaptigi hatalara sahit olunca iyi ki kendi elektrik islerimi kendim yapabiliyorum diyorum.
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #10 gönderen vosbik » Pzr Şub 13, 2011 12:16 pm

slm.voslardan anlayan bir elektrikçi var.işçiliği güzel.fiyat biraz pahalı ama aynı işi defalarca yaptırıp rezillik çekmektense bir kere biraz daha fazla ödemek bana göre daha mantıklı.bende kendi elektrik işlerimi kendim yaptığım için gerek duymadım elektrikçiye.bu arada efhee sen ankarada mısın?
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir