orjinal radyoya modifikasyon?

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
mustafaakin
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: ayşe

orjinal radyoya modifikasyon?

Mesaj #1 gönderen mustafaakin » Prş Nis 28, 2011 8:22 pm

sevgili dostlar
bir süredir blakput marka mono radyo kullanmaktayım ve gayet memnunum ses kalitesi önceden kullandığım yeni nesil radyodan üstün bu bir gerçek. fakat hareket halindeyken frekanslar çok karısıyor bazen müzik dinlemek çileye dönüşebiliyor. bu sorunu aşmak adına bu radyonun frekans yakalayıcı kısmını çağdaş şekilde modeifiye edip orjinalliğine zarar vermeden kaliteli müzik dinlemenin bir yolu varmıdır

Resim
vosbik
Administrator
Administrator

Cvp: orjinal radyoya modifikasyon?

Mesaj #2 gönderen vosbik » Prş Nis 28, 2011 8:37 pm

slm.bahsettiğiniz şekilde bir modifikasyon için radyonun iç yapısını komple değiştirmek gerekiyor. 60 lı ve 700 li yıllarda bu kadar çok radyo kanalı olmadığı için o dönemlerde bu durum bir sorun oluşturmuyormuş ancak malesef günümüzde bu büyük bir sorun. bırakın o şekilde kalsın. malesef bu konuya yapılacak bir şey yok. içini komple değiştirmek şartıyla bir şeyler olabilir ama buda orjinal radyonun nostaljisine aykırı bir durum oluşturur.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #3 gönderen gürhan » Prş Nis 28, 2011 9:47 pm

bazı arkadaşlarımız göze hitaben orjinal radyoyu yerinde bırakıp, torpido gözüne yada ön göğüsün altında bir yere yeni radyo monte ediyorlar...birde iyi paralı bir çözüm var...orjinal radyo görüntüsünde dijital radyolar var...forumdada paylaşılmıştı bir ara..ama fiyatı 500 gaymeyi buluyordu.
mustafaakin
Vosdost
Vosvosumun adı: ayşe

Mesaj #4 gönderen mustafaakin » Cum Nis 29, 2011 1:02 am

o zaman canım radyoyu hiç etmenin anlamı yok fm transmitteri sabitlemece yolunu her zaman saklı tutuyorum tabi :) bide ben işin doğrusu o nostaljiyi yaşamak adına yinede orjinal radyoyu faal tutmaktan yanayım. o modern radyolarda bizimkinin tadı pek yok sanırım en iyi çözüm adamakıllı bi fm transmitter hoş oda selektör silecek çalışınca gidip gelebiliyo ama yinede çözümü en basit olan şey
Resim
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #5 gönderen gürhan » Cum Nis 29, 2011 9:12 am

fm trasmitteri bende ilk başlarda kullandım...şehirlerarası yollarda mükemmel sonuç veriyor...ancak şehir içinde istasyon fazlalığından dolayı kayma problemi yaşanıyor...
blue-chip
Vosdost
Vosvosumun adı: blue-chip

Mesaj #6 gönderen blue-chip » Cum Nis 29, 2011 11:47 am

transmitter çözüm değil çünkü piyasadakiler o kadar dandik ki müzik dinleme zevkinizin içine eder.
ben de yıllarca direndim ama en sonunda düğmelerindeki logoya kadar orijinal radyomu güzelce paketleyip güncel sisteme geçtim.
zaman sana uymaz sen zaman uy durumu yani ne yazık ki...
birkaç yıl önce de 2.1 creative bilgisayar hoparlörü yerleştirmiştim eski vosa arkaya ve vites tablasına jack uzatıp mp3 ile idare etmiştim. çok güzel bir yöntemdi aslında, deneyebilirsiniz.
---> MURAT YAVUZ <---

yapabileceğini düşünüyorsan, yapabilirsin;
yapamayacağını düşünüyorsan, haklısın!

Resim
gunebakan
Vosdost
Vosvosumun adı: böcükmobil

Mesaj #7 gönderen gunebakan » Cum Nis 29, 2011 8:23 pm

80 watlık falan araba anfilerinden alınıp basit bir radyolu mp3 çalarla rahatlıkla kullanılabilir.hem radyonuzda yerinde çalışır vaziyette olur.hoparlörlere de bir anahtar koyarsınız istediğinizde eski radyonuz istediğinizde yeni mp3 çalarınızdan dinlersiniz.

aman ha sakın benim vosun eski sahibi gibi kanırtırarak teyp yerini genişletip hayvan gibi teyp takmayın :)

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir