Farlar açıkken bazen gaz yemiyor...

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
sener1907
Vosdost

Farlar açıkken bazen gaz yemiyor...

Mesaj #1 gönderen sener1907 » Pzr Tem 10, 2011 2:29 pm

Arkadaşlar kafamı kurcalayan bir sorunla iç içeyim aracım farlar açıkken bazen gaz yemiyor sanki karbüratör tıkanmış gibi pıtırdamaya başlıyor ayağım gazdayken farları söndürdüğümde hemen eski haline dönüyor.Bunu herzaman yapmıyor ama yaptığında cok can sıkıcı oluyor mesela akşam arabayı biyere park edicem farlar acık geri vitese bi takıyorum rolanti düşüyo gaz yemiyo geri vitesden cıkartınca veya farları söndürünce eski haline dönüyor.Buarada sarj lambasında hiç bir yanma felan olmuyor yani sarj etmiyo desem öyle bir ikazda yok hersey normal gözüküyor alternatörde 2ay önce felan elden geçti kömürleri yenilendi ama bu sorunu neden yaptı anlayamadım daha önce böyle bi durumla karşılaşan oldumu veya bilgisi olan var mı yardımcı olursanız çok sevinirim....

pierremre
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: fıstık

Cvp: Farlar açıkken bazen gaz yemiyor...

Mesaj #2 gönderen pierremre » Pzr Tem 10, 2011 5:07 pm

iki ay önce yaptırdıysan bu sorunda iki aydır var galiba :) aracın konjektörü ters bağlanmış ise dediğin arızayı yapar ve bigün yolda bırakır şarj lamban arızalı heralde çünkü dediğin arızada yanması lazım kendin söküp tersini bağlayabilirsin konjektördeki kabloları
pierremre
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: fıstık

Mesaj #3 gönderen pierremre » Pzr Tem 10, 2011 5:09 pm

sakın silecekleri çalıştırayım deme en çok enerjiyi o çektiği için bütün güç oraya gider ve arac aküyü boşaltır stop eder ve çalışmaz dikkat et
Kullanıcı avatarı
sener1907
Vosdost

Mesaj #4 gönderen sener1907 » Pzr Tem 10, 2011 5:29 pm

Belirttiğim arıza bir haftadır var daha önce böyle bişey yoktu.Şarj lambam aracı çalıştırırken veya aracın rolantisi düşüp stop etme aşamasına gelince yanıyor yani şarj lambasıda sağlam ve bunu herzaman yapmıyor belirli zamanlarda tekrarlıyor.
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #5 gönderen yavuzss » Pzr Tem 10, 2011 8:26 pm

Şarj ölçümü yapılsın, muhtemelen düşük şarj ediyor akü de zayıflamış. Şarj sorunu yoksa kontak termiğinde veya sigorta kutusunda direnç oluşuyor olabilir.
Kullanıcı avatarı
sener1907
Vosdost

Mesaj #6 gönderen sener1907 » Pzt Tem 11, 2011 10:27 am

bugün gidip şarj durumuna baktırıcam ilginç olan kısmı bunu herzaman tekrarlamaması eğer akü gidikse bu akünün yerine 72 amper takabilirmiyim?
Kullanıcı avatarı
sener1907
Vosdost

Mesaj #7 gönderen sener1907 » Prş Tem 14, 2011 10:36 am

Sorun bugün halledildi sonunda...aküyle ilgili tüm herşeyi kontrol ettirdim sarj edip etmediğine baktırdım hersey normaldi,sorunun lpg kesicilerinde olduğu anlaşıldı kesiciler cok akım çekiyormuş araya bir role bağlantısı yapılarak tüm sorun çözülmüş oldu ayrıca lpgde düzensiz olan rolanti şimdi çok iyi eğer bu sorunu yaşayan varsa hemen lpg kesicilerini kontrol ettirsin.:)
vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #8 gönderen vosvosserdar » Cmt Tem 23, 2011 7:26 am

geçmiş olsun ucuz bir arıza çıkmış :) .peki fazla akım çektiğini nasıl tespit ettiniz.
vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim
Kullanıcı avatarı
yunusbatmaz
Vosdost
Vosvosumun adı: SEVİMSİZ

Mesaj #9 gönderen yunusbatmaz » Cmt Tem 23, 2011 10:02 pm

Evet bunun tespitini nasıl yaptığınızı anlatmanız diğer arkadaşların da sorunu var mı yok mu diye ölçüp bakmalarını sağlayacaktır..Bilgi paylaştırça çoğalır :D
ResimResim
Kullanıcı avatarı
sener1907
Vosdost

Mesaj #10 gönderen sener1907 » Pzt Tem 25, 2011 9:55 am

Hemen açıklayayım ilk önce tüm sistemin ölçümünü yaptık ve hersey normal cıktı daha sonra tüm aydınlatma ekipmanlarını açtık ve bahsettiğim arızanın oluşmasını sağladık aynı durum ortaya cıkınca usta birde lpg kesicilerine direk elektrik verelim tesisatı zayıf tüm araçlarda böyle sorun oluyor sadece vosvosa özel bir durum değil diğer araçlarda da yapıyoruz dedi bizde hemen denedik kesiciye direk elektrik verip yarım saat arabayla dolaştık ve Hiç bir şekilde aynı sorunla karşılaşmadık üstüne birde lpgde düzensiz olan rolanti oldukça iyi devirlere geldi bizde direk elektriği kesip araya hemen bir role koyduk roleyi motorun içindeki kesiciye bağladık sorun düzeldi istenirse tankın üzerindeki kesiciyede bir role bağlanabilirmiş ancak biz sorun cıkarmadığı için bağlamadık.Tabi bu arada birkaç ustayada danıştım bana lpg kesicilerinin çok akım cektiğini özellikle sıcaklarda bu tür sorunların yaşı ilerlemiş tüm araçlarda olduğunu söylediler peki neden lpg bağlanırken takmıyorlar dediğimde yeni takıldığında veya lpg kışın takılmışsa bu tür sorunlar belli olmaz sıcak havalarda daha çok hissedersin diye yanıtlar aldım bunu sorduğum tüm ustalar aynı cevabı verdi.Yani özetle aracınızda böyle bir sorun olur veya araç lpg de düzensiz çalışıp stop etmeye meyilli duruyorsa herkes lpg kesicilerini bir kontrol ettirsin derim.Biraz uzun anlattım kusurabakmayın ancak tüm detayları açıklamak istedim...:)

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir