Emniyet Kemeri Hk

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
mmkara
Vosdost

Emniyet Kemeri Hk

Mesaj #1 gönderen mmkara » Pzr Eyl 04, 2011 7:26 pm

Herkese merhaba..
Benim 1973 1303 VW var..Geçenlerde Emniyet kemeri ve El Freni (tek parça)
lambası buldum..Lambanın el freni kısmı başarı ile bağladım ve çalışıyor..Ancak emniyet kemeri ikaz lambasını bağlayamadım..Acaba emniyet kemeri ikaz lambasını bağlamak için ne tür parçalara röle vs gibi ihtiyacım var ve nasıl bir yol izleyerek bağlamalıyım..Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Cvp: Emniyet Kemeri Hk

Mesaj #2 gönderen yavuzss » Pzt Eyl 05, 2011 7:42 am

Avrupa versiyonlara emniyet kemeri ikaz ışığı hatırlatıcı olarak takılıyor, o da kontak ilk açıldığında 8-10 saniye kadar ışığı yakıp söndürüyor. Orjinal rölesi yoksa piyasadaki parçalarla bunu yapman mümkün, led flaşörü ve zaman rölesi alıp yapman gerekir. Amerikan versiyonların sistemi daha karmaşık, kemer tokalarında ve yolcu koltuğu altında algılayıcılar var, hatta 74 model ile birlikte kemer takılmadan marş basmayı engelleyen rölesi var. Bu parçaların tedarik edilmesi zor olur. Bu arada tek parça kemer/fren ikaz ışığı 73ün paneline uymaması gerekiyor şekil olarak.

http://www.youtube.com/user/yavuzss?ble ... 0C_AQPK8q4
mmkara
Vosdost

Cvp: Emniyet Kemeri Hk

Mesaj #3 gönderen mmkara » Pzt Eyl 05, 2011 1:46 pm

Açıklamaların önümü görmeme etken oldu.Çok teşekkür ederim...

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir