ateşleme bobini

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
hacibey
Vosdost

ateşleme bobini

Mesaj #1 gönderen hacibey » Sal Ara 06, 2005 1:05 pm

arkadaşlar ben disbüratörü degiştim.009 taktım ama ateşleme bobinim eski,yeni sini bulabilirmiyim,bulursam hangi tipalayım,yardımcı olursanız sevinirim,

armanthor
Vosdost

Mesaj #2 gönderen armanthor » Sal Ara 06, 2005 2:32 pm

distribütörü niye 009 taktın dostum? vakumsuz karbüratörün mü var weber filan mı kullanıyosun? Çünkü eğer standart karba taktıysan 009 distribütörü avans ayarı tutturamayacaksın o yüzden söylüyorum.

Bobin ile distribütörün direk alakası yok. Yani 009 takınca bobin değişecek diye bi kural yok. Ama elektronik ateşleme (pertronix tipi bişeyden bahsediyorum burda platin yerine takılan) gibi bişey takacaksan yüksek gerilim bobini kullanabilirsin (ki yine zorunlu değilsin ateşleme tipine göre standart bobinle de çalışanları var) 35000 - 40000 - 45000 volt çıkışlı bişey olabilir. Tabii bobini değiştirince bujiler, kabloları, dist kapağı ve tevzi makarasını da elden geçirmen ve bu gerilime göre olan parçalarını takman gerekecektir.
Bir tek hayatın var, yaşa!
Ya da en azından denerken öl....

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir