skoda favorid disbiritör ve elektronik ateşleme

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
vosvoscu7389
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

skoda favorid disbiritör ve elektronik ateşleme

Mesaj #1 gönderen vosvoscu7389 » Cum Ara 30, 2011 4:32 am

arkadaşlar slmlar
bi sorum olacak bildğim kadarıyla skoda favoritlerin disbiritörü ve elektronik ateşlemesi vosvoslara oluyormuş
kullanan varmı acaba :yıldız:

iyi soför kalmaz rampada müslüm gürses sığmaz ıpoda :)
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Cvp: skoda favorid disbiritör ve elektronik ateşleme

Mesaj #2 gönderen subutay2006 » Cum Ara 30, 2011 10:46 am

kullananlar var beyin, bobin, distribütör üçlüsüyle kullanman lazım forumda bununla ilgili konular vardı. ancak yanıtlar şu şekilde olacaktır,

A tipi yanıt : 3 yıldır kullanıyorum hiç bir sorun yok performansında yakıtta hissedilir gelişme farkettim.
B tipi yanıt : kimseye tavsiye etmem yolda kaldım rezil perişan oldum eski sistemin gözünü seviyim .

seçim senin, kader A mı B mi olduğuna karar verecek :)
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #3 gönderen gürhan » Cum Ara 30, 2011 11:01 am

subutay2006 yazdı:kullananlar var beyin, bobin, distribütör üçlüsüyle kullanman lazım forumda bununla ilgili konular vardı. ancak yanıtlar şu şekilde olacaktır,

A tipi yanıt : 3 yıldır kullanıyorum hiç bir sorun yok performansında yakıtta hissedilir gelişme farkettim.
B tipi yanıt : kimseye tavsiye etmem yolda kaldım rezil perişan oldum eski sistemin gözünü seviyim .

ancak bu kadar güzel anlatılabilir... :ok:
sainz
Vosdost

Mesaj #4 gönderen sainz » Cum Ara 30, 2011 1:26 pm

subutay2006 yazdı:kullananlar var beyin, bobin, distribütör üçlüsüyle kullanman lazım forumda bununla ilgili konular vardı. ancak yanıtlar şu şekilde olacaktır,

Benim aracım Škoda Favorit 1.3LX. Eğer ki orijinal distribütör ve bağlı parçaları kullanmazsanız, Favorit' te de sorun yaşamanız kuvvetle muhtemel.ResimResim
[b]İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.[/b]
vosvosserdar
Vosdost

Mesaj #5 gönderen vosvosserdar » Cum Ara 30, 2011 3:57 pm

konuyu okuduğum gibi aha gene aynı mesele dedim.ben 6 ayda yolda kalanlardanım.aynı dükkandan aynı ürünü aldığımız arkadaşımda 2 yıldır kullanıyor.

ne fark etti derseniz sadece platin değişimini ortadan kaldırıyor.bunun haricinde hiç fark yok.dikkat edin belirgin demiyorum hiç fark diyorum.
vosvosta her türlü yardıma hazırım.msn ve telefonla ulaşabilirsiniz.

ResimResim
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #6 gönderen subutay2006 » Cum Ara 30, 2011 4:49 pm

Serdar B tipini senin ve Gürhanın daha önce forumda yazdıklarınızı hatırlayarak yazmıştım :)
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
Kullanıcı avatarı
suvos
Vosdost
Vosvosumun adı: totoş

Mesaj #7 gönderen suvos » Cmt Ara 31, 2011 12:59 pm

:yarıl:
vosvoscu7389
Vosdost

Mesaj #8 gönderen vosvoscu7389 » Cmt Ara 31, 2011 6:21 pm

fiyat ne kadar acaba bilginiz varmı :)
iyi soför kalmaz rampada müslüm gürses sığmaz ıpoda :)
Blueeagle
Vosdost
Vosvosumun adı: Arthur

Mesaj #9 gönderen Blueeagle » Çrş Oca 04, 2012 11:23 pm

Skoda favoritin ateşlemesi yerine sanırım t2 yada t3 ateşlemesi daha mantıklı. Ben forumdan bir arkadaştan aldığım t3 ateşlemeyi taktırdım. Sorun yok. Amacım sadece kolay ateşleme olmasıydı isteğimde oldu. Performans artışı yakıt tasarrufu beklemiyordum zaten olmadı.
mahoni38
Vosdost

Mesaj #10 gönderen mahoni38 » Prş Oca 05, 2012 3:49 pm

Blueeagle yazdı:Skoda favoritin ateşlemesi yerine sanırım t2 yada t3 ateşlemesi daha mantıklı. Ben forumdan bir arkadaştan aldığım t3 ateşlemeyi taktırdım. Sorun yok. Amacım sadece kolay ateşleme olmasıydı isteğimde oldu. Performans artışı yakıt tasarrufu beklemiyordum zaten olmadı.

t2 t3 orj. de alsanız bu iş sans işi. Orjinalin gözünün yağını yiyim diyenlerden değilim. elektronik ateşleme de alsanız platind e alsanız yolda kalablirsiniz. ben tam kız arkadasımı aldım bi yere gideceğiz yolda kaldım (otoparktan yola caıktım calısmadı. bus olduğu için itemedim korna bilmem vs sıkıntılıydı) bi baktım (usta tarif etti) platin pert! 5 tllik parça canımı sıktı. benim arastırdığımda 120 tl civarıydı yan sanayi dist. beyin bobin (skoda) orjinal cek malı da 170 tl imiş bi kaç yıl once. velasıl meksefe 30 tl. platin 5 tl (usta takarsa 10 tl genelde) 40 tl. derken elektronik ateşleme kendini 3 bakım süresinde amorti eder. ayrıca elektrikli distribitör aldınız diye oldu ya sevmediniz orjinal parçalarınız duruyo tak geri devam.(taktır)

ilk cevap zaten herşeyi anlatıyor. Eğer bütceniz varsa alın takın kendini amorti eder.
Platin VS elektrik dediğinizde basit avantaj ve dezavantajlar var
platin 5 tl al arabana koy 3 tane platinden yolda kalırsan değiştir devam. ama dist beyin yanarsa diye yedek taşımak zor zira 40 tl falan. Öyle cok kafaya takmaya gerek yok bence al tak sevmezsen dön eskiye.

2-s. ben parçacıya sordum orjinal t2 t3 ün (ki benim araç t2) elektrik ateşeleme sini alayım diye tavsiye etmem dedi. O zaman anladım ki skota olmus vw olmus fark etmiyo. bu iş sans işi.
ustayla bi gün konustuk neden elektrikli ateşlemeye geçmiyorsunuz dedim üste para verseler geçmem dedi. neden dedim bu bozulsa tüm alman arabalarının platini olur al tak nerde olursan ol dedi. bu beyni ara ki bul dedi. yani özetle 2 tip cevap var bu 2 tipi de eşit oranda duyarsın. misal kaferS in elektronik ateşlemesi orjinal çek malı skota dist. beyin bobin. bana söylediği hala platin meksefe ile uğraşan kaldı mı ya demişti.

bi de sahibinden.com da bi parça vardı bi zaman 80 tl idi. direk klasik sistemi elektrikli + platinli yapyıor. elektrikli bozulursa platinden e geçirebiliyorsun. ama benim aklıma yatmaı cünki elektrikli ateşlemeye geçme sebebim distribitörümün eskimiş olması. ama sizin dist. ii ise mantıklı bi seçim.
Başımın belası Vosbusum.
[thumbnail]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1389.snc4/164113_1711657743868_1010866183_31893363_539618_n.jpg[/thumbnail]

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir