vakum hortumu olmasa da olur

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
şamkuteytsa
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Haspağa

vakum hortumu olmasa da olur

Mesaj #1 gönderen şamkuteytsa » Cum Oca 13, 2012 2:08 am

distribütörden karbüratöre giden bir hortum var. vakum kısmından çıkıyor. bi videoda gördüm adam hortumu çektiğinde ses değişiyordu. bende hiç fark yok. acaba neden ola ki? araba gazlı.

"...olursanız belki Haspağa'yı bile görebilirsiniz..."
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Cvp: vakum hortumu olmasa da olur

Mesaj #2 gönderen subutay2006 » Cum Oca 13, 2012 9:33 am

avans mekanizman bozuk olabilir hortumu sök distribütördeki avans otomatiğinden sökme içine doğru çek havayı dilini ucuna tıkayarak havanın geri kaçmasını engelle içine havayı çektiğinde distribütör içindeki avans mekanizmasının kolunun çekilmesi lazım ve dilini koyunca da havayı tutması kolu bırakmaması lazım eğer seninkinde bırakıyorsa mekanizman arızalı olabilir tabi hortum da yırtık olabilir . Aşağıdaki testteki gibi emdiğin zaman distribütör plakalarının açı değiştirmesi lazım ve geri bırakmaması lazım düzenli çalışan bi avans mekanizmasında yanlışım var ise ustalar düzeltecektir.

http://www.youtube.com/watch?v=j3TdDGzo_Ig
En son subutay2006 tarafından Cum Oca 13, 2012 9:40 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
şamkuteytsa
Vosdost

Mesaj #3 gönderen şamkuteytsa » Cum Oca 13, 2012 12:42 pm

böyle bir yetersizliği varsa ne gibi sorunlara yol açar? bazen gaz verdiğimde istikrarlı bir hızlanma gerçekleşmiyor. avans vuruyor gibi geliyor. bu yüzden mi acaba? ııııIIIIII etmesi lazımken, ıı ıı ıı ıI ıIII IIII ediyor. anladınız di mi :D
şamkuteytsa
Vosdost

Mesaj #4 gönderen şamkuteytsa » Sal Oca 24, 2012 3:27 pm

ya bu vakum işi canımı sıktı. distribütör vakumu bırakmıyor tutuyor da, plakalar mı donmuş ne? elle dürttükten sonra rahatıyor. çekiyorum dönüyor mekanizma. ama ilk ne kadar çekersem çekeyim olmuyor. bi de rölantida sesin değişmesi gerek vakum eksilince. bende değişmiyor. yani 2 ucundan da kontrol ettim öle ciddi bi vakum olayı yok. burda hangisi emiyor sağlam olunca? distrbitör mü?
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #5 gönderen yavuzss » Sal Oca 24, 2012 7:59 pm

Normalde birçok modelde rölantide avans verecek kadar vakum yapmaz karbüratörün ilgili bağlantısı. Ancak gaz kelebeğinin hareketlerine göre vakum verir. Körüğün sağlam olmasının dışında distribütör de bakımlı olmalı, kirli yağlı mekanizma rahat çalışmaz, az avans verir ve rölantiye düşüş gecikebilir. Bunlar dışında karbüratör de tıkalı olup vakum vermeyebilir.
şamkuteytsa
Vosdost

Mesaj #6 gönderen şamkuteytsa » Çrş Oca 25, 2012 2:04 am

abi güzel bilgiler verdin ama ben anlayamadım kusuruma bakma. kar yağdı burda beyin donması gerçekleşiyor şu anda.

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir