şarj dinamosu kömürleri

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
şamkuteytsa
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Haspağa

şarj dinamosu kömürleri

Mesaj #1 gönderen şamkuteytsa » Pzr Şub 26, 2012 11:23 am

kömürler kısaldı, bastıorıp devam ediyordum üsttekileri. artık o da fayda etmez oldu. zaten altta hiç gelmiyor ele kömür. nasıl değiştirebilirim.?

"...olursanız belki Haspağa'yı bile görebilirsiniz..."
şamkuteytsa
Vosdost

Cvp: şarj dinamosu kömürleri

Mesaj #2 gönderen şamkuteytsa » Cum Mar 02, 2012 12:04 am

kömürleri değiştirdim fakat hiç bir yararı olmadı. kömürler taktım. ittirdiğim halde bile şarj ışığı sönmüyor. neden acaba ya. vurdurduk çalıştıdık motor düzensiz çalışıyor. akım mı yetmiyor nedir.

bu ara şunda bir sakınca var mı sorayım istedim? üstteki kömürü düzgünce takabildim. sökerken vidası düştü içine bi yerlere ama bulamadım. mıknatıslı dart ucu soktum gezdirdim içinde her yerde ama bulamadım. sanki uçtu vida arkadaş. hayırlısı dedim. alttakini ise sadece yerinden çıkardım, yenisini taktım. ardından vidayı söküp yeni ucu tutturmakta başarılı olamayınca ESKİ KÖMÜRÜ KABLONUN DİBİNDEN KESTİM, YENİ KÖMÜRÜN PLAKA DELİĞİNDEN GEÇİRİP PENSE İLE SIKTIM. SONRA BUNLARI BİR GÜZEL BANTLADIM. yani plaka şimdi direk olarak vidalı değil fakat vidalı kabloya bağlı. bu bir sorun yaratır mı? yardıma ihtiyacım çok.
şamkuteytsa
Vosdost

Mesaj #3 gönderen şamkuteytsa » Pzt Mar 05, 2012 3:38 pm

bu konuda bilgisi olan?
gunebakan
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: böcükmobil

Mesaj #4 gönderen gunebakan » Pzt Mar 05, 2012 4:06 pm

ne yaptığınızı tam olarak anlamadım ama vida muhtemelen şarj dinamosunun mıknatısına yapışmıştır.bence en doğru çözüm dinamoyu sökerek yapmak.
şamkuteytsa
Vosdost

Mesaj #5 gönderen şamkuteytsa » Pzt Mar 05, 2012 4:30 pm

bugn baktım vida düşmüş sacın üstünde duruyordu. inşallah bozmamıştır. yac kömürleri baya bi bastırmak mı lazım acaba. değmiyor herhalde. şarj etmiyor.

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir