Elektrik Tesisatına El Atabilecek Vosdost Aranıyor :)

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: VosbiCan

Elektrik Tesisatına El Atabilecek Vosdost Aranıyor :)

Mesaj #1 gönderen efemm006 » Prş Kas 29, 2012 4:59 pm

Bu aralar ne olduğunu bilmediğim bir sıkıntıyla karşı karşıyayım.Önce durup dururken ön parklarım yanmaz oldu.Daha sonra bir süre geçtikten sonra farları uzun kısa yaptığımda kısalar sönmeye başladı biraz bekletip açınca yanmaya devam ediyor.Daha sonra da sinyalim çalışmaz oldu fakat dörtlü flaşör yandığında sadece yanık kalıyo. Sanırım şase var.

Son durum araç çalışırken göstergenin içindeki yön lambası ile dışardaki sinyaller bağımsız biri yanarken iç yön lambası sönüyo paralel çalışmıyo yani.
Sinyal arada bir kendine gelip çalışabiliyor.
Ön Parklarım tamamen iptal.(Sigortasını kontrol ettim)
Uzun kısa far geçişleri arada sorun olabiliyor. Yani kısalar sönüyor.
Hazne içinde salyangoz fan var bununda tamiri gerekiyor.
Arka park lambasının teki isteksiz yanıyo diğeri ise aşırı parlak.(Ampulleri kontrol ettim ama sonuç aynı)
İç aydınlatma lambasının kapı açıldığında yanmasını istiyorum.

Sanırım çok şey istedim.Buna bakacak yardımcı olabilecek arkadaş arıyorum duyrulur. :) Bi ara Bilal komple tesisat çekiyordu sanırım eğer konuyu görürsen yardımlarını beklerim :dolan:

Erdi Hasırcı
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: Elektrik Tesisatına El Atabilecek Vosdost Aranıyor :)

Mesaj #2 gönderen gürhan » Cum Kas 30, 2012 10:08 am

1-Rölelerine hiç baktın mı? Rölelerin yeri havalandırma ızgarasından gelebilecek suyun tam altında...dolayısıyla oradan gelebilecek su kapağın içine dolup dörtlü ve far rölesinin içine doluyor. Söylediğin sinyalin takılı kalması, farların kısa ya da uzunda takılı kalması gibi sorunlara yol açıyor. Röleleri açıp temizleyip kurutunca sorun çözülüyor.
Benim tahliye borusu tıkanmıştı, aynı sıkıntıları yaşadım geçen yıl.
2- İç aydınlatma lambanın ampulü sağlam mı? Kapı direğindeki açılıp kapanmayı sağlayan düğmenin iç bağlantılarında kopukluk, temassızlık, paslanma var mı?
3-Arka park lambasının bağlantıları doğru mu? Fren ve park ların konumları yanlış bağlanmış olabilirmi?
4-Salyangoz fanı çöpe at yada sen atma, bana gönder ben onu usulüne uygun olarak atarım, ölak o...ölak...Adı bile tuhaf... Salyangoz fan, ıyhhh sümüklü sümüklü...At onu at...
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost

Mesaj #3 gönderen efemm006 » Cum Kas 30, 2012 3:56 pm

Rölelere, eletrikle aramın iyi olmadığından dolayı hiç bakmadım.Sigorta, ampul değişimi bide kabloları birbirine bağlamaktan başka bişey yapamam elektrik konusunda.Evde bir çok kez çarpılıp sigorta yaktığım olmuştur :)
Bu su alma olayı olabilir.Çoktandır boruyu söküp temizlemek istiyorum ama sigorta panelini sökecek bir yoldaş bulamadım vaktimde olmadı kaldı öylece.
İç aydınlatma sağlam düğmesi ile aç kapa yapılıyor.Tek dert kapı direğindeki anahtarlar.onlara nasıl bakılır ne yapılır ne edilir hiç görmedim şimdiye kadar kimseden o yüzden ona da el atamadım.
Arkalara gelince bağlantısından hiç bir fikrim yok.O yüzden işi bilen biri yada elektrikçiye gidecem bu artık şart oldu.
Salyangoz fan içine dert olmasın abicim haznenin içi çöplük olduğundan yerini buldu o sen sıkma canını :)
Erdi Hasırcı
şibumi
Vosdost

Mesaj #4 gönderen şibumi » Cum Kas 30, 2012 5:54 pm

Bilalin bu aralar sınavı var gecen ben aradım şansına küs:)
İnsanlığın çoğunluğu için etkili olabileceğimiz yeri seçmişsek, hiçbir yük bizi kamburlaştıramaz. Çünkü artık o herkes adına ödenen bir bedeldir; artık tadına vardığımız şey yoksul, kısıtlı, bencilce bir sevinç değildir, mutluluğumuz milyonlara aittir.
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost

Mesaj #5 gönderen efemm006 » Cum Kas 30, 2012 5:58 pm

Sağlık olsun bekleriz bizde :)
Erdi Hasırcı
uqur91
Vosdost
Vosvosumun adı: SU

Mesaj #6 gönderen uqur91 » Cum Kas 30, 2012 7:39 pm

efemm006 yazdı:Rölelere, eletrikle aramın iyi olmadığından dolayı hiç bakmadım.Sigorta, ampul değişimi bide kabloları birbirine bağlamaktan başka bişey yapamam elektrik konusunda.Evde bir çok kez çarpılıp sigorta yaktığım olmuştur :)
Bu su alma olayı olabilir.Çoktandır boruyu söküp temizlemek istiyorum ama sigorta panelini sökecek bir yoldaş bulamadım vaktimde olmadı kaldı öylece.
İç aydınlatma sağlam düğmesi ile aç kapa yapılıyor.Tek dert kapı direğindeki anahtarlar.onlara nasıl bakılır ne yapılır ne edilir hiç görmedim şimdiye kadar kimseden o yüzden ona da el atamadım.
Arkalara gelince bağlantısından hiç bir fikrim yok.O yüzden işi bilen biri yada elektrikçiye gidecem bu artık şart oldu.
Salyangoz fan içine dert olmasın abicim haznenin içi çöplük olduğundan yerini buldu o sen sıkma canını :)

Kapılar açılıp kapandıkça zamanla direklerdeki düğmeler bozuluyor. Biz babamla kapı direklerindeki anahtarları yenisiyle değiştirdik. Düğmeye yaklaşıp bakarsan zaten bi tane vida tutuyor. Onu çıkartıp yenisini takıyorsun oldu bitti. Tabi aydınlatmaya giden kabloların sağlam olması gerek.

Ekleme:
http://yedekparcashowroom.com/asp/show_ ... -K3&view=2

http://yedekparcashowroom.com/asp/show_ ... -K3&view=2
Resim
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #7 gönderen subutay2006 » Cum Kas 30, 2012 8:46 pm

arka park lambaları yanılmıyorsam aynı zamanda iki farklı iş yapıyor yani parkı yaktığın zaman düşük ışık veriyor frene bastığın zaman ise biraz daha fazla ışık veriyor eğer ki bunların dip uçlarını yanlış yere gelecek şekilde bağlarsan örneğin yüksek ışık veren yeri parka geldi parkı yaktın yüksek ışık veriyor frene basınca az ışık yanar ve fark edilmez ampulleri söküp uçlarını doğru şekilde bağlaman lazım eğer ki başka bir kısa devre yoksa
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #8 gönderen subutay2006 » Cum Kas 30, 2012 8:54 pm

kapı düğmelerinin mantığı basittir kapı kapalıyken kapının bastığı küçük anahtar devreyi açar ışık yanmaz kapı açılınca devre küçük anahtardaki yaylı mekanizmaya deveyi kapatır ve ışık yanar sol kapı için sol tarafta sağ kapı için de sağ tarafta bu anahtardan vardır sigorta kutusundan + önce tepeki lambaya gelir burdan da önce sol kapıdaki küçük anhtara bu anahtardanda sağ kapıdaki küçük anahtara + gider önce tepe lambasına gelen kabloyu kontrol et + geliyor mu gelmiysa neden gelmediğini bulmaya çalış

[url=http://www.loadtr.com/814930-kapı_anahtarı.htm][img]http://img1.loadtr.com/k-814930-kapı_anahtarı.jpg[/img][/url]
En son subutay2006 tarafından Cum Kas 30, 2012 9:13 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost

Mesaj #9 gönderen efemm006 » Cmt Ara 01, 2012 12:29 pm

Sağolun dostlar :) Elimden geldiğince bakmaya çalışırım vakit buldukça.
Erdi Hasırcı

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir