hangi buji

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
NihatCan
Vosdost
Kan Grubu: B Rh -
Vosvosumun adı: Feriha

hangi buji

Mesaj #1 gönderen NihatCan » Cum Mar 15, 2013 12:27 am

Arkadaslar bosh ngk denemedigim buji kalmadi vosuma taktigim her buji 100 km bi yola gitsem hemen kesiyor.en sonunda cikma bosch alman buji buldum 4 adet ve onlarla idare ediyorum bir suredir.sorun benim arabamdami yanlis buji secimimi anlamadim.guncel piyasa buji oneriniz olursa sevinirim aracim 74 model 1200 std

fùhrer
Administrator
Administrator
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: SrtK

Cvp: hangi buji

Mesaj #2 gönderen fùhrer » Cum Mar 15, 2013 1:37 am

Bilindiği üzere araçlarda kısa ve uzun paso bujiler kullanılmakta. Aralarında performans farkı olmasa da motor tipine bağlı olarak ayrım yapılmaktadır. Vosvoslar da kısa paso buji kullanılır.
Her ne kadar yaşadığın problemleri anlatmasanda tahminimce kısa yerine uzun paso buji takılması sonucu bir takım sorunlar yaşıyorsun.
Aracın performansında mı sorun var, yakıt sarfiyatında mı?
NihatCan
Vosdost

Mesaj #3 gönderen NihatCan » Cum Mar 15, 2013 4:33 pm

Kisa paso buji kullanoyorum.bujilerde kararma oluyor onuda gectim bujiler bozuliyor evde distiribitore bagliyorum bujileri bozulan bujiler pasoya degilde icten cakiyorlar bunun sonuxundada benzini yakmadigi icin patlamalara performans dususune ve dolayisiyla gitmesi isic daha cok gaza bastigim icin yakit sarfiyatina neden oluyor.
fùhrer
Administrator
Administrator
Vosvosumun adı: SrtK

Mesaj #4 gönderen fùhrer » Cum Mar 15, 2013 5:36 pm

NihatCan yazdı:Kisa paso buji kullanoyorum.bujilerde kararma oluyor onuda gectim bujiler bozuliyor evde distiribitore bagliyorum bujileri bozulan bujiler pasoya degilde icten cakiyorlar bunun sonuxundada benzini yakmadigi icin patlamalara performans dususune ve dolayisiyla gitmesi isic daha cok gaza bastigim icin yakit sarfiyatina neden oluyor.

Hm
Aracın yağ yakıyor olabilir mi? Bujilerde yağlanma var mı? Birde distribütörün tam ateşleme yapıyor mu? Başka bir distribütör denedin mi? Buji kablolarının durumu nedir?
NihatCan
Vosdost

Mesaj #5 gönderen NihatCan » Cum Mar 15, 2013 8:58 pm

Yag yaktigini zannetmiyorum.bujiler kararmis oluyo genelde.buji kablolarindan emin degilim oldukca sertlesmisler karanlikta motoru calistirip kontrol ettigimde. Bir kacak gorunmuyor.ewde baska bir distribitorum var fakat oda cikma onu bujileri test etmek icin kullaniyorum.bujiyi ilk taktigimda arac cok guzel gaz yiyor dedigim gibi uzun yol yaptgimda bujiler bozuluyor
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Turna

Mesaj #6 gönderen atakan77 » Cmt Mar 16, 2013 2:22 pm

Bosh w8ac alman malı bujiden aldığım performansı başka hiç bir bujiden alamadım. Parçacılarda bulması zor. Ancak arayacaksın başka yolu yok. Ben geçen hafta izmir de bit pazarında buldum 1 takım alman sıfır buJi. :)
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #7 gönderen subutay2006 » Cmt Mar 16, 2013 7:07 pm

http://www.ebay.de/im/Bosch-Zundkerze-W ... 5653aa3f5a

linkte var Türkiye ye kargo da yapıyorlar siparişi verdim kargosuyla 14 euro tuttu resimde uzun gibi görünüyor ama inşallah sorun olmaz bakalım gelince göreceğiz neticeyi yazarım :)
En son subutay2006 tarafından Cmt Mar 16, 2013 7:44 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör

Mesaj #8 gönderen atakan77 » Cmt Mar 16, 2013 8:38 pm

subutay2006 yazdı:http://www.ebay.de/itm/Bosch-Zundkerze-W8AC-Super-Spark-Plug-Bougie-Candela-bujia-tennpluggen-/370770853722?pt=DE_Autoteile&hash=item5653aa3f5a

linkte var Türkiye ye kargo da yapıyorlar siparişi verdim kargosuyla 14 euro tuttu resimde uzun gibi görünüyor ama inşallah sorun olmaz bakalım gelince göreceğiz neticeyi yazarım :)

Linkteki bujiler Alman malı mı acaba ?
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #9 gönderen subutay2006 » Pzt Mar 18, 2013 9:57 am

valla abi sen bundan performans aldım deyince atladım hemen adama sordum ama yanıt vermedi henüz nasip artık gelince bakacağız.
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör

Mesaj #10 gönderen atakan77 » Pzt Mar 18, 2013 10:39 pm

Murat gelen bujilerin metal kısmında "Germany" yazıyorsa buradan yazarsın bizlerde sıparış veririz. :)

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir