ACİLL ŞARJ LAMBAM YANMIYORRRR

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
dorukhan04
Vosdost
Vosvosumun adı: herbiee

ACİLL ŞARJ LAMBAM YANMIYORRRR

Mesaj #1 gönderen dorukhan04 » Sal Haz 04, 2013 1:55 pm

Atrkadaşlar öncelikle merhaba; Narçiçeğimin şarj lambası 300 km lik uzun ve soluksuz bir yolculuktan sonra yanmaz oldu .vosumu gece park ettim.sabah tekrar yola çıkmak için marşa bastığımda tık bile demedi.yağ lambasının yanıp şarj lambasının hiç yanmadığını fark ettim aracı vurdurarak çalıştırdım ve akü bitmiştir düşüncesiyle zaten miyadı dolmaya yakın akümü yenisi ile değiştirdim ancak şarj lambam yine yanmıyor ilk aküyü takdığımda çalıştı üzerinden 3-4 gün geçti aracım yatıyordu tekrar marşı denediğimde yine tık yoktu. sebebi ne olabilir yardımcı olabilirmisiniz.yağ lambam yanıyor diğer bütün elektrikle bağlantısı olan şeyler çalışıyor ancak aracım çalışmıyor.
ilginize şimdiden çok teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: ACİLL ŞARJ LAMBAM YANMIYORRRR

Mesaj #2 gönderen gürhan » Sal Haz 04, 2013 5:53 pm

Şarj lambasının ampulü kestiğinde şarj bağlantısını da kesiyor diye biliyorum. Yani vosvosunuz şarj etmiyor...Akü aldığınızda da akü bitene kadar normal çalıştı. Akü bitince yine tık yok.
Göstergede bulunan şarj lambasının kesmiş olan ampulünü değiştirdiğinizde sorununuz çözülecektir diye düşünüyorum.
Göstergeyi kenarından ince bir cisimle takıp çektiğinizde çıkar...Arka tarafında km teli ve diğer bağlantıların soketleri takılıdır. Km teli vidalıdır. Dikkatle çevirip çıkarın, ardından soketleride üzerlerine nereden çıktıklarını numaralayarak çıkarın.
dorukhan04
Vosdost

Mesaj #3 gönderen dorukhan04 » Çrş Haz 05, 2013 9:03 am

ilginize çok teşekkürler dediğinizi yaptım ama göstergeyi çıkardığımda lambanın yerini göremiyorum resimli görebileceğim bir anlatım varsa çok sevinirim teşekkürler..
dorukhan04
Vosdost

Mesaj #4 gönderen dorukhan04 » Çrş Haz 05, 2013 9:34 am

göstergenin arkasında bir kablo çıktığını gördüm yerine takdığımda şarj lambam eskisi gibi yanmaya başladı:) şimdi aracım artık şaj ediyormudur nasıl anlayabilirim bu lamba yanmaya başladığında araç dediğiniz gibi şarj sorununu çözmüşmü oluyor.teşekkürler
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #5 gönderen gürhan » Çrş Haz 05, 2013 2:48 pm

dorukhan04 yazdı:göstergenin arkasında bir kablo çıktığını gördüm yerine takdığımda şarj lambam eskisi gibi yanmaya başladı:) şimdi aracım artık şaj ediyormudur nasıl anlayabilirim bu lamba yanmaya başladığında araç dediğiniz gibi şarj sorununu çözmüşmü oluyor.teşekkürler

Deneyeceksiniz, büyük ihtimalle çözülmüştür diye düşünüyorum. Bazen çok basit problemler canımızı sıkabiliyor.
dorukhan04
Vosdost

Mesaj #6 gönderen dorukhan04 » Prş Haz 06, 2013 2:33 pm

teşekkürler

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir