XENON far ve MERCEK

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
erme
Vosdost

XENON far ve MERCEK

Mesaj #1 gönderen erme » Pzt Oca 16, 2006 3:21 am

VW POLO sahibi bi arkadasim mercek+xenon+angel eye yaptirmis

xenon : 450 YTL
angel : 100 YTL

40 da iscilik vermis..daha once 700 gibi bi rakam donmustu xenon icin.o yusden dikkatimi cekti.Bizim vosa uygulamasi nasi olur bilemiorum tabi ama fayatlar bole..

bi de mercekli far aldim dedi ama tam olarak ne olduunu bilmiorum ben..resim yolladi ordan gordum ama bu mercek olayinin bizim arabalardaki uygulamasi hakkindan fikri olan varmi??

Resim

Resim

Resim
KTY
Vosdost

Mesaj #2 gönderen KTY » Pzt Oca 16, 2006 11:26 am

mercek far dediğimiz şey bilgimiz far ampulunun mercek içine geçirilmiş türüdür... ve buna + olarak beyaz aydınlatma sistemidir ama şu şekilde.. ayarladıgınız noktaya kadar gösterir ve diğer insanların gözünü kesinlikle almaz ve rahatsız etmez... xenon dediimiz sitemin bi kaç türü vardır.. bildiklerim; xenon1000k, xenon2000k, xenon4000k ve xenon8000k...(tabi 1000k dan 8000k ya gelene kadar fiyat her seferinde 5 katına falan cıkar.) Bizim voslara gayet rahat bi biçimde uygulanabilir bi sistemdir...

örnekle anlatmak gerekirse; bizim voslarda far tam ortada bilindiği üzere.. bunu söktükten sonra xenon dediğimiz mercekli farı gayet rahat bi şekilde bizim farın oldugu yere takıyoruz... orjinalde farın ışığının yansıması için etrafında bununan parlak çerçeveyide söküp mat siyah rengine boyayabilirsiniz.. bunun nedeni ise angel eye takviyesi yaptıgınız zaman ışığın içeride dönüp dolaşıp (yansıma yapıp) angel eye ın belli olamamasına mani olmamasıdır... ikinci resimde goruyorsunuz ki angel eye cok az bi şekilde belli oluyor... Bu konu hakkındaki bilgilerimi daha ileride resim olarak anlatıcam sizlere.. resim ile daha iyi anlasılır...

inşallah bende xenon görevimi yerine getirebilmişimdir.. (aydınlatabilmişimdir..)

SAYGILAR...
ONE woRLd, ONE loVe, one CAR..!

FOREVER STANDOX

Resim
Er_cU

Mesaj #3 gönderen Er_cU » Pzt Oca 16, 2006 11:42 am

bence iğrenç olmuş....yani hiç yakışmamış poloya....madem xenon taktın..ve beyaz bi aydınlatmaya sahipsin...yanındaki sarı park ampulu noluyo? o niye beyaz deil???

bu arada xenon sistemini vosa adapte edebilmek için çamurluktaki far oyuğunun elden geçmesi gerekiyor...çünkü xenon ampül normalden daha uzun ve ayrıca güçlü bi şekilde elektrotları dağıtması için ek bir motora ihtiyaç duyuyor yaklaşık 15 cm uzunluğunda ve 6-7 cm genişliğinde bunu takmak içnde far tasının kaportada biraz işlenmesi lazım....

benim elektrikçim vadeyle takacakti jimmye xenon sırf kaportası oynancak orjinalliği gidecek diye taktırmadım :lol: nolcak alt tarafı 700 ytl :?:
tospick
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: Tospick

Mesaj #4 gönderen tospick » Pzt Oca 16, 2006 9:05 pm

bi kaç gün önce bende internetten arıyordum,bizimkiler h4 oldugundan aşagı yukarı fiyatlar 700 civarı,ama benimde aklımda böyle bir yer sorunu vardı,ercu kardeşimde bahsettiğine göre herhalde bizim voslara uygulamak için biraz oynamak gerekiyor :) buarada ercu walla iyiki orjinalliğini bozmamıssın tebrik ediyorum senii :lol:
Er_cU

Mesaj #5 gönderen Er_cU » Sal Oca 17, 2006 12:01 am

orjinallik benim ruhumda var ya asla kıyamam kaportasını oynatmaya jimmynin :?:
tospick
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: Tospick

Mesaj #6 gönderen tospick » Sal Oca 17, 2006 1:47 pm

Er_cU yazdı:orjinallik benim ruhumda var ya asla kıyamam kaportasını oynatmaya jimmynin :?:

tabi tabi, zaten inanıyorumki aramızdaki en orjinallerden biri seninki :)

yoksa çamurluklar falan orjinal açılmış olanı zaten,milletin bişiden haberi yok :) dur fotosunu koyayım orjinalin :)

Resim
En son tospick tarafından Sal Oca 17, 2006 4:50 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
oguzhan
2006 Bakımlı Vosvos Ödülü
2006 Bakımlı Vosvos Ödülü

Mesaj #7 gönderen oguzhan » Sal Oca 17, 2006 3:08 pm

:lol: :lol: BENCE EN GÜZEL CEVAP GÜRELDEN GELDİİİ :lol: :lol:
THE END
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #8 gönderen [ WOLF ] » Sal Oca 17, 2006 7:35 pm

Konuyu saptırmayın... :?:
Kullanıcı avatarı
boksörrr
Vosdost

Mesaj #9 gönderen boksörrr » Sal Kas 13, 2007 11:20 pm

mercekli angel far var 170 ytl xenonda 170 ytl toplam 340 nmilyona angel ve xenon far vosvosa olabiliyor isteyen cwp yazab,lir
lokum
revelation
Vosdost
Vosvosumun adı: Necdet

Mesaj #10 gönderen revelation » Sal Kas 13, 2007 11:27 pm

jimmy ye yakışırdı şimdi Er_Cu!! :)
Resim

[email protected]
Happy is the man who says I am a TURK!

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir