merakla silecek koluna uzanan eller..

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
cakabo
Vosdost

merakla silecek koluna uzanan eller..

Mesaj #1 gönderen cakabo » Sal Şub 28, 2006 9:53 pm

vosumu aldığım ilk günden beri kafamı kurcalayan bi konu hatta sorun vardı.. o da silecek kolunun iptal edilip yerine çıtçıt düğmeli bir sistemin yapılmasıydı.. orda o kol öylece dururken uzanıpta o çıtçıt düğmeye basmak çok sinir bozucuydu.. bunu gittiğim elektrikçilere aktardığımda aldığım yanıt ağrıyan başıma dert alıp almamak istememdi.. sonunda dayanamadım ve ne olacaksa olsun dedim..

Resim

başladım sökmeye..

Resim

şu elektrikçilerin en sevmediğim yönü onu oraya şunu buraya nasıl kolay olursa.. sonradan yaptıkları hiçbirşeyi olması gerektiği yere yapmıyorlar.. konsolun altında o kadar çok gereksiz kablo var ki anlatamam.. bi kısmını çıkarttım(çıkarmaya bile gerek duymamışlar).. ama daha çok iş var bu gidişle kendi kendime sıfırlıcam tesisatı.. aslında istenince oluyomuş.. kol şimdi silecek suyunu çalıştırıyo.. ayrıca 2. devir zaman aralıklı 3. devir hızlı şekilde çalışıyor.. ve kolda 3 kademe var.. sıfır konumunda bişi çalışmıyo 1. kademeye alıp yukarı çekince su fıskiyesi çalışıyor..ancak burda bi sorun var.. bu kademede bırakırsam sinyal ve dörtlü yanınca kesik kesik su atıyor.. sanırım kola gelen elektriği de sinyalden çekmişler.. 1 kademe geride bu olmuyo.. bunu nasıl düzeltebilirim? .. saygılar..

[align=center]0532 521 15 74
SEVMEK BİR ŞEYİ SEVMEKTİR VOS KADAR..!
http://www.youtube.com/watch?v=rHJZBwtS6JU]Resim
[/align]
emre117
Vosdost

Mesaj #2 gönderen emre117 » Çrş Mar 01, 2006 4:59 pm

ya benim de silecek kolda, sinyal çıt çıtta. Oldukça zor oluyor. Başarabilirsen benim silecekleri çıtçıta geçirip sinyali kola alırsın artık. Valla türlü türlü cennet kapısı açmış olursun ;))
cakabo
Vosdost

Mesaj #3 gönderen cakabo » Çrş Mar 01, 2006 10:58 pm

ne demek bakarız tabe ama temelli elimde de kalabilir..söylemesi.. :lol:
[align=center]0532 521 15 74
SEVMEK BİR ŞEYİ SEVMEKTİR VOS KADAR..!
http://www.youtube.com/watch?v=rHJZBwtS6JU]Resim
[/align]
modifiyelimanyak
FORUMDAN ATILDI

Mesaj #4 gönderen modifiyelimanyak » Prş Mar 02, 2006 11:42 am

arkadaşlar bu arada cakabonun atladığı bişey var..
bu silecek kolu revize işleminin yarısındayken ben yanındaydım.. yani sökülmüş ve tamir edilmekteydi.. cako söktüğünü toplayana kadar gökhan usta bi motor indirip topladı :lol: :lol: :lol:
şahitler: ercü, gökhan... :halay:
Forum kuralları gereği forumdan uzaklaştırlmıştır

ADMİN
cino
Vosdost
Vosvosumun adı: CINO

Mesaj #5 gönderen cino » Prş Mar 02, 2006 8:43 pm

Bence hiç kurcalama kesik kesik atsın suyu daha iyi, illa düzelteceğim diyorsan su motoruna röle koyup beslemesini başka yerden almanı tavsiye ederim, röleyi tetiklemek tabiki yine koldan olacak böyle bir dene bakalım hallolacak mı?
Sinan Hüseyin TÜRKKAN QVOS
Resim

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir