dinamoyu alternatör ile değiştirebilirmiyim

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
lusha
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

dinamoyu alternatör ile değiştirebilirmiyim

Mesaj #1 gönderen lusha » Cmt Ara 02, 2006 3:58 pm

1973 model aracımdaki dinamoyu yeni veya daha güçlü bir alternatör ile değiştirebilirmiyim ve olursa bunun maliyeti ne olur. Teşekkürler şimdiden

[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #2 gönderen [ WOLF ] » Cmt Ara 02, 2006 5:52 pm

Dinamo zaten şu anki tesisatı beslemekte yetersiz kalır .. O nedenle alternatörle değiştirmen uygun olacaktır.. Değiştirilebilir temiz bir alternatörü 150-200 ytl arası bulabilirsin.. Tavsiyem şarj konjektörü dıştan olanlardan almandır.. Ayrıca dinamo ayağıda değişecektir.. orjinal allternatör ayağıda bulursan iyi olur...
captain
Vosdost

Mesaj #3 gönderen captain » Cmt Ara 02, 2006 9:58 pm

ben geçen yıl dfgiştirdim bana mehmet usta bulmuştu dinamo konjöktör ayağı hatta ben kendim takmıştım şarj olayına kesin çözüm oluyor
Resim
lusha
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #4 gönderen lusha » Prş Oca 11, 2007 7:22 pm

çok tesekkür ederim
bu soruyu sorduğumu unutmuştum şimdi gördüm kusuruma bakmayın

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir