kontak termiği

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
fanusrio
Vosdost

Mesaj #11 gönderen fanusrio » Cum Şub 26, 2010 9:42 pm

cok teskkur ederımm lpg mı bakıma sokayım ozman

rioo
masal
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Cvp: kontak termiği

Mesaj #12 gönderen masal » Pzt Eki 29, 2012 3:00 pm

Merhaba arkadaşlar...
Son bir kaç güne kadar tıkır tıkır marş basan aracım birden bire çalışmaz oldu. Kontağı açtığımda ışıklar yanmasına rağmen çalıştıramadım bir türlü. Vurdurarak sanayiye gittim sonunda....Benim arabamın sorunu ustanın dediğine göre marş bastığımda değilde kapatırken elektrik vermesinde ve dolayısı ile termikteymiş... Bu yüzden termik değiştirmek gerekiyormuş... Fakat aracım 1971 model olduğundan bu modelde termik kontağın içinde olurmuş!! bu yüzden komple kontağın değişmesi gerekiyormuş... Bu doğrumudur bunu öğrenmek istiyorum.... Yani termik aldığımda değiştirmek mümkün olmazmı..? Mutlaka komple kontağımı değiştirmek gerekiyor... ? Birde Bulunduğum bölgede yedek parça tedarik etmem mümkün olmadığından bu termiği yada kontağı nereden bulabilirim... Yardımcı olursanız çok sevinirim... saygılarımla
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: Cvp: kontak termiği

Mesaj #13 gönderen gürhan » Sal Eki 30, 2012 11:57 am

masal yazdı:Merhaba arkadaşlar...
Son bir kaç güne kadar tıkır tıkır marş basan aracım birden bire çalışmaz oldu. Kontağı açtığımda ışıklar yanmasına rağmen çalıştıramadım bir türlü. Vurdurarak sanayiye gittim sonunda....Benim arabamın sorunu ustanın dediğine göre marş bastığımda değilde kapatırken elektrik vermesinde ve dolayısı ile termikteymiş... Bu yüzden termik değiştirmek gerekiyormuş... Fakat aracım 1971 model olduğundan bu modelde termik kontağın içinde olurmuş!! bu yüzden komple kontağın değişmesi gerekiyormuş... Bu doğrumudur bunu öğrenmek istiyorum.... Yani termik aldığımda değiştirmek mümkün olmazmı..? Mutlaka komple kontağımı değiştirmek gerekiyor... ? Birde Bulunduğum bölgede yedek parça tedarik etmem mümkün olmadığından bu termiği yada kontağı nereden bulabilirim... Yardımcı olursanız çok sevinirim... saygılarımla

ceyhan oto 0212 584 00 60 aksaray
mekanik oto 0216 338 08 94 kadıköy
arzu oto 0212 278 01 67 seyrantepe
ozgurozdemirr
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: kafeRS

Mesaj #14 gönderen ozgurozdemirr » Cum Kas 02, 2012 2:37 am

[align=center]๘۩¤ۣۜ๘ 79 T2 campeR 75 kafeRS ๘۩¤ۣۜ๘

-> Özgür ÖZDEMİR - 0535 819 38 11 - Şişli/İSTANBUL <-[/align]
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #15 gönderen yavuzss » Cmt Kas 03, 2012 6:39 pm

1971 ise soketli değil de kablolu termik çıkıyor olabilir. Bu da demek oluyor ki termiği değiştirirken kabloları da sigorta kutusu far düğmesi gibi bağlı olduğu yerlerden çıkartıp bağlayacaksın veya soketli alıp fiş takacaksın vs. sakallı ise sakalını keseceksin.

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir