FREN LAMBALARININ HASSASİYETİ

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

FREN LAMBALARININ HASSASİYETİ

Mesaj #1 gönderen [ WOLF ] » Prş Eki 13, 2005 7:36 pm

Durduğunuz anda arkanızda acı fren sesleriyle karşılaşıyorsanız veya arkanızdaki araç çok yakın mesafede duruyorsa bilinki fren lambalarınızda bir problem var.. Bu problemin sebebine gelince...

Fren Merkezi üzerinde Hidrolik yağın basıncıyla çalışan 2 adet müşür ismi verilen anahtar bulunur... Bu anahtrlardan birisi fren merkezinin şaseye yakın olan tarafında .. biriside merkezin uç kısmında bulunur.. Frene bastığınız anda lambaların yanmasını sağlayan mekanizma bundan ibaretir.. Bunlarda oluşacak sorun fren lambalarınızın yanmamasına neden olur.. Hassasiyet konusuna gelince .. Fren pedalına uygulanacak en hafif basınçla lambaların devreye girebilmesi için bu müşürden iki adet bulunur fakat zamanla bunlardan birisi arıza yapıp devre dışı kalınca pek farkedilememekte farkedilsede usatalar tarafından çıkarılıp yerine kör tapa takılmaktadır.. Sağlıklı çalışan bir sistemde fren peadlına haififçe dokunduğunuz anda lambaların devreye girmesi gerekir.. Bu Müşürlerin durumu hakkında bilgi verebilir..

efeeryurt
Vosdost
Vosvosumun adı: Tospacan

Mesaj #2 gönderen efeeryurt » Prş Eki 13, 2005 7:58 pm

eline sağlık Murat Abi.... :)
gerçekten gerekli bi bilgii
Resim
refika
Vosdost

Mesaj #3 gönderen refika » Prş Eki 13, 2005 8:37 pm

Teşekkürler Murat abi!!
donis
2007 Bakımlı Vosvos Ödülü
2007 Bakımlı Vosvos Ödülü

Mesaj #4 gönderen donis » Cum Eki 14, 2005 12:04 am

eline sağlık murat abi...

ben de tam tersine lambaları yanmayan araçlardan çekiyorum...bu gün trafikte iki tanesine denk geldim,biraz dalgın olsaydım birine illaki vururdum...
Deniz KAMALI...QVOS...KÜTAHYA...

Resim
wktsz
VosvosTÜRK Wallpaper Yarışması Ödülü
VosvosTÜRK Wallpaper Yarışması Ödülü

Mesaj #5 gönderen wktsz » Sal Oca 03, 2006 4:38 pm

deniz abi aman dikkat,sen bugünlerde bayağa dalgınsın...
Tosbağa
Vosdost

Mesaj #6 gönderen Tosbağa » Sal Oca 03, 2006 5:32 pm

Aynen yaa bende öyle bişi istiyorumdum. Yani huyumdur öteki yeni arabada hep yaparım arkamdan biri çok yakın geliyorsa ayağımı gazdan çekmeden fren pedalına hafifce basarım fren yapıyormuş gibi arka lamaları yakarım... :evil:
Saf Alman Cemile... :D

Resim
FK
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: FK

Mesaj #7 gönderen FK » Sal Oca 03, 2006 7:03 pm

Abi çok sağol çok faydalı bi bilgi oldu bu.
Resim

FK Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin:
TIKLAYINIZ

DEĞER OTO MOTOR KASTAMONU
Sanayi Sitesi 2.Sokak No:67
03662128524 - 05434418020
[email protected]
KTY
Vosdost

Mesaj #8 gönderen KTY » Sal Oca 03, 2006 8:26 pm

konuyu dagıtmak gibi olmasın ama..., ata yaptıgın hareket yanlıs bence arkadaki insan cok panik birisi olsaydı eger gercek bi kazaya neden olabilirdin... dusunsenize birden panik yapıpta direk frene bastıgını.. ya arkadakiler buna carparlar zincirleme kaza olur, yada direksiyon hakimiyetini kaybeder yan dondugu taktide takla atar ve daha dehset verici bi kaza meydana gelir...
ONE woRLd, ONE loVe, one CAR..!

FOREVER STANDOX

Resim

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir