Komple Elektrik tesisatı değişimi!

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
toyodilo
Vosdost

Mesaj #11 gönderen toyodilo » Cmt Kas 12, 2005 9:34 am

''Zaman bakırın iletkenliğini negatif yönde etkilermi açıkçası %100 emin değilim. Bence etkilenmez, etkiliyorsada çok önemsenecek derecede olmayacağını düşünüyorum. Kesin öğrenmeye çalışacağım. İletkenliği etkileyen genelde birleşme noktalarında telin veya soket/fiş (örneğin pabuçlar) yüzeyinde meydana gelen oksidasyondur. Özellikle sigorta panelinin arkasında bulunan pabuçlar yıllar içinde oluşan oksidasyondan dolayı bu duruma gelebiliyor. Kablo boylarınında pek uzun olmamasından dolayı buradaki pabuçları değiştirmek problem olabiliyor. Aynı oksidasyon problemi sigortaların uçları içinde geçerli. Eğer doğru değerdeki sigortalarınız ısınıyorsa bundan dolayıdır. Arada oluşan direnç bir nevi rezistans etkisi yaratır. Aynı zamanda tesisattan da daha fazla akım çekilmesine neden olur. İnce bir zımpara ile temas yüzeylerinin temizlenmesi problemi yok edecektir.

Kabloların diğer bir hastalığı ise zaman içinde dışlarındaki plastik izolasyonun sertleşerek çatlaması ve kırılması. Bu durumda tel açığa çıkacak ve büyük problemlere neden olabilecektir. Bu durumda yapılacak tek şey ilgili kablonun yenilenmesidir. ''

Yukarıdaki bilgiler elektrik üzerine bir arkadaşın verdiği cevabın alıntısıdır. Sizlerlede paylaşmak istedim. Sevgiler..

''Lafla peynir gemisi yürüse, Derya kadar yağ benden''
Resim
radiohead
Vosdost

Mesaj #12 gönderen radiohead » Cmt Nis 29, 2006 6:49 pm

cem abi sana bişey sorucam
şu an çanakkalede öğrenciyim.b vos aldım ama ailece bursada oturuyoruz.eğer fotodaki senin arabaysa hasta oldum çok güzel.bi gelsem arabayla bana yardımcı olurmusun? çıkma parça falan.bir süre arabayı bırakırım bursada olmazsa.....
Er_cU

Mesaj #13 gönderen Er_cU » Cmt Nis 29, 2006 10:01 pm

bana toplam maliyeti....işçilik de dahil 450 ytl olmuştu.... ama arada bi çok ekstra aksesuarda vardı...
aykutvw
Vosdost

elektrik tesisatı

Mesaj #14 gönderen aykutvw » Pzr May 21, 2006 12:43 pm

renkleri ve dirençleri ile tesisat şemasını yolluyorum.buradan bakarak yenilemek kolay olsa gerek.kolay gelsin
[URL=http://imageshack.us]Resim[
/URL]
Resim
zlothann
Vosdost

Mesaj #15 gönderen zlothann » Cmt Tem 22, 2006 2:44 pm

BİLGİLER SUPER DE BEN VOSUN GOGSU SOKMEK İSTİOM AMA SEMA FLN

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir