alternatör ve düz dinamo

Konuyla ilgi tüm sorun tavsiye ve tecrübelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz...
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Cvp: alternatör ve düz dinamo

Mesaj #21 gönderen yavuzss » Sal Kas 22, 2011 8:00 pm

Alternatörün kasası kasnağından geniştir, düz dinamonun kasası kasnak ile aynı ölçüdedir, buradan tespiti yapılabilir. Rölantide gaza basınca farların yanması daha çok düz dinamoya ait bir hareket de olsa aküsü kötü durumda olan veya konjektörü sorunlu olup yüksek şarj eden alternatörlerde de aynı tepkiyi verebilir.

şamkuteytsa
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Haspağa

Mesaj #22 gönderen şamkuteytsa » Çrş Kas 23, 2011 12:02 am

hee... benim araba düz mü alternatör mü bilmiyorum. ama benim sorunum sadece çalıştıramama. marş motoru dönüyor ama gücü yetmiyor. 2 kere çevirip kalıyor. bir daha deniyorum 1 kez. 1 daha deneyince pıtk diyor kalıyor. yürürken sorun yok. gaza basınca farlar parlıyor. sadece ışıkta durunca az gazla kalkarsam stop ediyor. çalıştırıp yürüttükten sonra hiç bir sorun kalmıyor. bütün elektrikli olaylar çalıpıyor. az önce gidip baktım mesela 4lü falan da çalışıyor, fakat araba yatıyor işte. :)) alternatör ya da dinamo bozuk olsa yürürken de sorun çıkarır diyebilir miyiz? yani yürürken sorun olmadığı için sorun kesin aküde diyesim geliyor da. :)
"...olursanız belki Haspağa'yı bile görebilirsiniz..."
ibrahim_53
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #23 gönderen ibrahim_53 » Prş Kas 24, 2011 2:52 pm

merhaba arkadaslar

aranıza yenı katıldım.gecenlerde 1303 bombelı 73 model bır vos vos aldım.yanlız aldıgım gunden berı sarj ıkaz lambası yanıp duruyor.sarj komurunden olabılır dedıler ama degısmesıne ragmen yanıyor duz dınamo dedıler bana acıp bakılması lazımmıs.sımdı ustada arabam duz dınamo yerıne alternator takılsa acaba randuman alabılırmıyım????tesekkurler...
şamkuteytsa
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Haspağa

Mesaj #24 gönderen şamkuteytsa » Cmt Ara 03, 2011 6:58 pm

alternatöre geçeceğim ben de. sorunum geçmedi bir türlü, düz dinamonun eskimesi ve tamiri maliyetli imiş herhalde.
"...olursanız belki Haspağa'yı bile görebilirsiniz..."

“Elektrik Aksamı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir