Pioneer TSW-400

Bu bölümde ses sistemiyle ilgili cihazların tanıtımını yapabilir sahip olduğu özellikleri ve tavsiyelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
modifiyelimanyak
FORUMDAN ATILDI

Mesaj #11 gönderen modifiyelimanyak » Prş Tem 14, 2005 11:49 pm

:D eywallah abi de dayanıyoz bakalım...

Forum kuralları gereği forumdan uzaklaştırlmıştır

ADMİN
Er_cU

Mesaj #12 gönderen Er_cU » Cum Tem 15, 2005 11:57 am

yaw kardeş önemli olan ne kadar bass koyduun önemli deil ne kadar iyi ses aldıın önemli be hacım biliyon bu işleri....
caretta4s
Vosdost

Mesaj #13 gönderen caretta4s » Prş Mar 09, 2006 7:36 pm

minimum tis maximum bas :lol: CARETTA 4s gemlikten bütün vos lara sevgiler geliyorum eskişehir
İNSANLARI TANIDIKÇA HAYVANLARA SEVGİM DAHADA ARTIYOR ........
yasinm
Vosdost

Mesaj #14 gönderen yasinm » Cum Mar 10, 2006 6:02 pm

bahtiyar can abiyede anlattım ben bunu ama anlamadı çok bas koymak diil sağlam bas koymak önemli ben sana şöle söyliyim tanesi 650milyona bi bas dinledim ondan iki tane koysam arabaya sen 12tane koy 15tane koy genede o sesi alamazsın neden dersen bu işler böle hacım adamlar artık teknolojiyi ilerletmiş ler transporterin içine 2tane bas koymuş adam geleni bozuyor geçeni bozuyor dükkanda tek bitanesini açtı sıvalar döküldü inanmayan varsa gidelim dinleteyim iddayada varım her türlü tek yapacağın iki tane sağlam baya sağlam akü baya sağlam anfi ve iki tanede o baslardan ama camlar dayanmaz dedi adam bi film varmış galiba camın kırılmasını kurşun geçirmesini fln önlüyoruş ondanda yaptırman gerekli dedi bahsttiğim basları adam bodrumda barlara teknelere satıyormuş düğün salonu kabinleri gibi çok değişik anlıyacağınız o bakımdan yorma kendini fazla sat komple dediğimi yap ayrıca seninde bana dediğin gibi kardeşim benim mdf ile olacak işler diil düzen bozuk demiştin bana hatırlarsan o yerleştirme sitilinide düzene sokmak gerekli unutma kardeşim başarılar...
modifiyelimanyak
FORUMDAN ATILDI

Mesaj #15 gönderen modifiyelimanyak » Pzt Mar 13, 2006 1:18 pm

ilginiz için sağolun dostlar
amma
benim kendimi ifade etmemde bi sorun oldu..
benim şu anda istediğim demo car değildir..
ses olarak kendimi tatmin edecek kadar dinledim ve sıkıldım..
şimdi de show car istiyorum..
yani çalışmasa bile çok bass
tabi bunlarda rafa dizer gibi konulmayacak, ii bi şekilde dizayn edilecek..
gelelim tsw-400 olayına
o da benim baya hoşuma giden, eski olduğu için herkeste ve heryerde bulunmayan bir woofer'dır. yani jbl 1000w 38cm ile de show car yapılır ama benim içimden geçen o..
kısaca dostlar:
bir wostan 165db. ses çıkması nasıl kulaklara süpper bi olay gibi geliyosa,
wosun içinde adam gibi dizayn ve monte edilmiş 8 adet 38 cm. de benim kulağıma süper geliyo..
tekrar sağolun dostlar ilginiz için..

ADMİN
Er_cU

Mesaj #16 gönderen Er_cU » Pzt Mar 13, 2006 9:17 pm

şimdi şöyle bi durum var...

emin olun hiç bir bassla bir araba camını patlatamazsınız.... camı parçalyan kıran tiz sesdir bas deil!! kim diyosa onu alınını karışlarım...

basit bi örnek... west coast customsDa bir chevrolete arka koltukalarına toplam 7000 watt RMS değeri olan 46 cmlik ve 68 kilogram ağırlığında

dünyada sadece 5 arabada olan 5 senede bir üretilen özel MTX JACK HAMMER marka bass koydular...satış fiyatı 15.600 amerikan doları...

bu bass 8 bobinli yani 8 anfi girebiliyosun.... adamalrda 8 tane monoblock tek kanal sadece bas güçlendiren anfiden tatkılar artı arabaya 15 tane akü taktılar herbiri tesisat aküsü yani starter akü deil.... (istiyen arkadaş varsa videosunu getirebilrim)

adamlar wooferı arabaya vinçle taşıdılar monte ettiler... ve sese yüklendiler... bir üst katta bardaklar falan yere düştü garajda ama camlara hiç bişey olmadı...sadece yerinden çıkacak kadar titreme dışında...

kaldiki bilenler çok iyi bilir... ben jimmydeki Pioneer spl wooferla arka kelebekleri açıyordum sese yüklenince..ama en fazla o kadar...yani camı kırabilmek mümkün deil!!!!!! bassdaki titreşimden yere düşüp kırılmadıkça tabi...

bahtiyarın sistemde bi sorun yoktu zaten o gümbürtüleri veren sadece 38 liklerdei geri kalanalr sadece çalmak için çalıyordu...

ama yasinin dediği gibi dizayn ççooookkk önemli...ankarada atillla elektroniğin 65 vosu vardı arkada 6 tane 38 lik jbl vardı... 6anfi 6 kapasitör ıvır zıvır...ama ses yasinin mavişindeki sesden daha azdı!!!!!!

ben pioneer spl kullanıyorum kralını tanımam tek bass katagorisinde.....
yasinm
Vosdost

Mesaj #17 gönderen yasinm » Sal Mar 14, 2006 12:21 am

kardeş ben arka koltuğuma ikitane pıoneer c 303 koydum kutuda ikiside ayrıydı bayram günü fiesta şarkısını biliyosun bası yüksek bi şarkı cam patladı heryer kırık içinde kaldı demekki bastan cam patlıyormuş hemde arka koltuğun üzerinde duruyodu ikiside kutuda sonra şaşmazda sanayideyiz bi tane şahin vardı arkaya basları dizmiş yanlış hatırlamıyorsam 4taneydi ses güzeldi maşallah dedik adam gitti 10dk sonra geldi arka cam patlak woferlerin içine camlar dolmuş en ilginci benimkiydi kardeş ama cabrio bi arabada arka kelebeklerin kırılması arabanın tavanı deri malzemeydi o bayrak gibi sallanıyodu ama cam nasıl kırıldı ben onu anlamadım ztn ayrıca bi tanesi kırıldı sadece ama şahin olayınıda anlamadım tiz diyorsunya erücüm kafam karıştı şimdi anlam veremedim doğrusu ne acaba yaw la bebe hep kafamı karıştırıyosun herşeyi geçtim iyi dizayna herzman +1600 veriyorum bahtiyarcım sende içerlemeli bi yazı yazmışın yanlış anlamamışındır inşallah corc
modifiyelimanyak
FORUMDAN ATILDI

Mesaj #18 gönderen modifiyelimanyak » Prş Mar 16, 2006 1:21 pm

kardeşim yasin.. kurban olsun sana tesisat..
sen vosumu yaksan kızmam ben sana :P

ADMİN
Er_cU

Mesaj #19 gönderen Er_cU » Prş Mar 16, 2006 8:31 pm

kafanı ne karıştırcam olm ehehee

ben inanmıyorum ama bassların camı kırabiliceğine sen üstüne alınma sana deil lafım kardeşim!!!

ben tiz seslerin yani yüksek frekansların bir camı kırabiliceğini biliyorum!!!!
kafan karışmasın
tesisat bi numara senin!!!!!!!!!!!

“Cihaz Tanıtımı ve Tesisat Kurulumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir