acil iteknik bilgiye ihtiyacım var..

Bu bölümde ses sistemiyle ilgili cihazların tanıtımını yapabilir sahip olduğu özellikleri ve tavsiyelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
seferkursad
Vosdost

acil iteknik bilgiye ihtiyacım var..

Mesaj #1 gönderen seferkursad » Cum Eki 27, 2006 8:58 pm

merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı.
Şu an aracımda kullanmakta olduğum Pioneer TS-W1241DVC Subwoofer için kapalı kutu yapmak istiyorum ama kutu litesi için bilgiye ihtiyacım var. Bu konuda yardımı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...
cihazın linki:
http://www.pioneerelectronics.com/pna/v ... sComponent[url]
Not: araç 1303 Volkswagen

Kullanıcı avatarı
seferkursad
Vosdost

Mesaj #2 gönderen seferkursad » Cmt Eki 28, 2006 10:03 pm

arkadaşlar sorumum hala güncel
Er_cU

Mesaj #3 gönderen Er_cU » Cmt Eki 28, 2006 10:19 pm

DVC WOOFERİN ZATEN KAPALI KUTU BASSIDIR...ÇİFT BOBİN BESLEMELİDİR....YAPACAĞIN KUTU KESİNLİKLE PORTSUZ OLMALIDIR...PORTLU KUTU DVCLERİN BOBİNLERİNE ZARARLI... KUTU İÇİNDE 42 LİTRE CİVARI Bİ HACME İHTİYACIN VAR... SANIRIM EN*BOY*DERİNLİK/100 OLARAK HESAPLANIYORDU AMA EMİN DEĞİLİM.... HER İHTİMALDEDE GERÇEK LİTREYİ VODA TUTTURAMAZSIN O BASSLAR İÇİN ONDAN ARKAYI YÜKSEKLİĞİ CAM HİZASINA KADAR GELEN VE İKİ ARKA ÇAMURLUK ÇIKINITISI ARASINDA KALACAK KADAR OLAN BİR KUTU YAP VE İÇ İZALASYONUNA GEREKEN ÖNEMİ VER YANİ SİLİKONLAA HERYERİNİ KAPAT MEMNUN KALACAKSIN
Kullanıcı avatarı
seferkursad
Vosdost

Mesaj #4 gönderen seferkursad » Pzr Eki 29, 2006 10:15 pm

sevgili er-cü basın özellikleri konusunda hemfikiriz, bende kapalı kutu istiyorum zaten,
fakat kapalı kutu için verdiğin rakam 42 LİTRE CİVARI yüksek değilmi?
birkaç yerden tavsiye olarak 27-28-30 lt gibi tavsiyeler geldi hatta 20lt diyen bile var.
kapalı kutu için seninki çok yüksek değil mi, sanki o rakama portlu bile yapılabilir gibi geliyor.
Ayrıca kabini arka bagaj içine koymayı düşünüyorum.
Er_cU

Mesaj #5 gönderen Er_cU » Pzt Eki 30, 2006 12:15 am

20 litrede o bass patlar... sana diyim... bilmiyorum ben spl kullanıyorum yaklaşık 60 litrede çalıyo ama imkan ve yer olmadığından 50 litre yaklaşık kutu buda yüksek seste distorsiyona neden oluyo....

kutu yerine birde silindir tüpü dene istersen?
[ WOLF ]
Administrator
Administrator
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #6 gönderen [ WOLF ] » Pzt Eki 30, 2006 6:55 am

Küçük kutu kuvvetli baslarda bu güçteki wooferın salınımını etkiliyeceğinden ses kalitesi büyük oranda etkilenir..
Kullanıcı avatarı
seferkursad
Vosdost

Mesaj #7 gönderen seferkursad » Pzt Eki 30, 2006 6:31 pm

Kabin için 28 lt öneriyorlar ne dersiniz?
Er_cU

Mesaj #8 gönderen Er_cU » Pzt Eki 30, 2006 10:34 pm

dostum 28 litreyi dene ... .inan çoğu zaman standart ölçüler işe yaramıyor..... maliyeti ucuz olması açsındn suntayla yap kutuyo bir dene ses güzel olursa mdfyle gerçek kutuyu yaparsın.... sonuçta kullanacağın bass çift bobin ve her halükarda güçlü bi bass...onun için çok litreye ihtiyacı var..
Kullanıcı avatarı
sharky
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Ayşe.

Mesaj #9 gönderen sharky » Pzt Eki 30, 2006 11:24 pm

ErcÜ'nün dediğine kesinlikle katılıyorum...

Orjinal ölçüler çoğu zaman işe yaramıyor :(

Ama bire bir besleyebilirsen Ölçü tutabiliyor.
'73 Ayşe.

“Cihaz Tanıtımı ve Tesisat Kurulumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir