Ses Sistemi Yaptırmak İstiyorum - Teyp + Haporlor tavsiyesi.

Bu bölümde ses sistemiyle ilgili cihazların tanıtımını yapabilir sahip olduğu özellikleri ve tavsiyelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
_qwerty_
Vosdost

Ses Sistemi Yaptırmak İstiyorum - Teyp + Haporlor tavsiyesi.

Mesaj #1 gönderen _qwerty_ » Cmt Nis 05, 2008 2:06 am

Araba aldım ama ses yok :) var olan teyp kitlenmiş açmak için 35 ytl istediler ben de yeni bi teyp almaya karar verdim. Varolan JVC haporlorler çalışıyor mu bilmiyorum ama çok yıpranmış durumdalar. Sanırım yeni haporlor de almam gerekecek.

Fiyat/performans oranı iyi olan bir sistem yaptırmak istiyorum ama pek bilgim yok. Okuduğum kadarıyla Pioneer, Sony gibi bilinen markalar tavsiye ediliyor.

Bana güzel ses verecek Teyp + Haporlor tavsiye eder misiniz?

* Teyp için USB girişi olması şart değil ama mp3 çalsın.
* Haporlor için pek bir fikrim ve bilgim yok. Evdeki 5+1 creative gibi bişi istesem çok mu olur?
* Kısaca en ucuz, işe yarayacak, temiz ses verecek, sorun çıkarmayacak teyp + haporlor kombinasyonunu arıyorum.

Bir Not : Vosumun arkasında büyük tüp var. Ankara'dayım bildiğiniz iyi ustaları belirtirseniz sevinirim.

DrAmetBrown
Vosdost
Vosvosumun adı: Pamuk Prenses

Mesaj #2 gönderen DrAmetBrown » Cmt Nis 05, 2008 9:55 am

Pioneer 7950 USB girişli + Pioneer TSA 6992S Bas ve Tweeter'ı içinde 13'lük...
ResimResimResim

Gördüğün gibi hep aynandayım.... Bu da demektir ki takipteyim dikkatli ol!!!!
Ahmet Akın ERYİĞİT & PAMUK PRENSES 35VV526
Smells Like a Volkswagen
Kullanıcı avatarı
karaşovalye
Vosdost
Vosvosumun adı: Karaşövalye

Mesaj #3 gönderen karaşovalye » Cmt Nis 05, 2008 11:26 am

Geçenlerde sony mp3 çalar,usb girişli bir teyp vardı yeni model kampanyalı fiyatı 240 tl bence güzel fiyatıda uygun.İnternetten bulabilirsin.
kşly
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #4 gönderen vosbik » Cmt Nis 05, 2008 1:06 pm

slm.usb bence alacağın teypte olsun.sonuçta bir kez alınıyor. mümkünse sony, pioneer, jvc, clarion, alpine, blaupunkt gibi markalardan şaşma.daha kaliteli ve çok yüksek fiyatlı markalarda var ama bütçeyi sarsar. :)

bunun haricinde hoparlör olarak oval hoparlör tercih etmelisin.yine yukarıda saydığım markaları tercih edebilrisin.ancak en kolay bulabileceğin marka pioneer olacaktır.arka bagajda tip olduğu için subwoofer koyamayacaksın.bu yüzdende anfiye ihtiyacın yok.ön kapılara hoparlör takmayacaksan ön içinde tweeter öneririm.anxcak piyasada satılan 2-3 ytl lik lerden değil kesinlikle.yine iyi markalrın tweeterlarından almalısın.biraz daha hesaplı ama kaliteli olsun istiyorsan boschmann ın tweeterları çok güzel hemde hesaplı.şimdiden kolay gelsin.

unutmadan creative in 5 1 sistemi ev için tasarlandığı içina rabada ses alamazsın.yukarıdaki gibi bir sistemle daha kaliteli bir müzik dinlersin.kolay gelsin.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
cakabo
Vosdost

Mesaj #5 gönderen cakabo » Cmt Nis 05, 2008 2:05 pm

gökalpcim ben pioneer 7950 modelini kullanıyorum.. usb li bence cd çalar olasın usb olsun o kadar diyim sana.. 90 gb lık harici harddisk bağladık onu bile okudu .. kesinlikle usb büyük avantaj.. ayrıca iyi bir teybin olduktan sonra en basit anlamda arkada iki adet hoparlör bile olsa başlangıç için tatmin edici bi ses alacaksın.. zamanla anfi bus olaylarına da girersin..
[align=center]0532 521 15 74
SEVMEK BİR ŞEYİ SEVMEKTİR VOS KADAR..!
http://www.youtube.com/watch?v=rHJZBwtS6JU]Resim
[/align]
çağatay0741
Vosdost

Mesaj #6 gönderen çağatay0741 » Cmt Nis 05, 2008 11:21 pm

tesisatının ses düzeyinin yüksek olmasını istiyorsan woofer koyman şart wooferda jbl veya pioneerden şaşma derim kutu tipi subwoofer koyarsan portsuz kutuda arkanın genişliği kurtarıyor bende pionnerin iki oval kolonu pioneerin gene wooferı var wooferi kutuya koydum arka kısımdan 2cm alçakta yaptım yani yanılmıyorsam ölçü olarak kutu ölçüleri (önyükseklik35cm arka yükseklik43cm genişlik 35cm ende 35cm buda ortalama40lt cirıda yapıyor)kutulu ve portsuz woofer için yeterli ouyor zaten wooferların içinden lt miktarı çıkıyor sana tavsiyem 30 cm woofer jamesonum 750veya 850 anfileri var bide jbl in mid ve tweeter takımları wooferın dış çapını ayarlayıp üstüne mdf kestirip oval kolonları yanlarına koyabilirsin woofer kutusunu saç L ile tabanına monte edersen üstünede mdfyi sağlamca monte edersen kolayca yerindende çıkmaz hırsızlarda uğraşmaz mid takımın fiyatları twweter ve krosover ile birlikte 110 ila 200 ytl arasında wooferlarda 30 cm 130 ila 230 arasında jamesan anfiyide 150 civarına bulursunteypte pioneer veya sonyden şaşma derim yardımım olacağı bi yer olussa severek yardım ederim umarım yardımcı olmuşumdur
vosvos kullanmak ayrıcalıktır
poker-face
Vosdost

Mesaj #7 gönderen poker-face » Pzt May 05, 2008 8:10 pm

vosbik yazdı:slm.usb bence alacağın teypte olsun.sonuçta bir kez alınıyor. mümkünse sony, pioneer, jvc, clarion, alpine, blaupunkt gibi markalardan şaşma.daha kaliteli ve çok yüksek fiyatlı markalarda var ama bütçeyi sarsar. :)

bunun haricinde hoparlör olarak oval hoparlör tercih etmelisin.yine yukarıda saydığım markaları tercih edebilrisin.ancak en kolay bulabileceğin marka pioneer olacaktır.arka bagajda tip olduğu için subwoofer koyamayacaksın.bu yüzdende anfiye ihtiyacın yok.ön kapılara hoparlör takmayacaksan ön içinde tweeter öneririm.anxcak piyasada satılan 2-3 ytl lik lerden değil kesinlikle.yine iyi markalrın tweeterlarından almalısın.biraz daha hesaplı ama kaliteli olsun istiyorsan boschmann ın tweeterları çok güzel hemde hesaplı.şimdiden kolay gelsin.

unutmadan creative in 5 1 sistemi ev için tasarlandığı içina rabada ses alamazsın.yukarıdaki gibi bir sistemle daha kaliteli bir müzik dinlersin.kolay gelsin.

hocam bütün sistemi fiyat olarak kaca cıkarabliriz sence?
şimdiden saol
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #8 gönderen vosbik » Pzt May 05, 2008 10:38 pm

slm.tahmini olarak usb li sony marka bir teyp 300-350 ytl civarında.pionerrda 400 civarından başlıyor.oval hoparlör içinde pioneer uygun derseniz yaklaşık olarak 120-150 arasıda o tutuyor.ön tarafa takılacak olan tweteerda 40 ytl civarından başlar(boschmann markası ama sahtesi piaysada çok orjinali tavsiye)biraz daha para veririm derseniz pioneer var.onunda fiyatı 90 ytl civarında.
toplamda:400+150+90=640 maksimum. kolay gelsin.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
poker-face
Vosdost

Mesaj #9 gönderen poker-face » Prş May 08, 2008 9:43 pm

saol hocam yardımcı olduun için
Kullanıcı avatarı
civcirk
Vosdost
Vosvosumun adı: Civcirk

Mesaj #10 gönderen civcirk » Prş May 08, 2008 10:42 pm

abim (DrAmetBrown) bahsettiği hoparlörü ben yaklaşık 4 ay önce (tam hatırlamıyorum) aldım ve ses bakımından çok memnunum.arkada tüp var demişsin. bizim arabanın arkasında da 35lik tüp var ve tüp ortalanınca hoparlörler arkaya sığdı.eğer çok abartı amfi şu bu gibi şeyler düşünmüyorsan abimin önerdiği hoparlörü alabilirsin. piyasa fiyatı olarak en son 250 civarı birşey görmüştüm yanlıs hatırlamıyorsam. ama gittigidiyordan 125 liraya bulmuştum garantili ve kaçırmadım aldım. özellik bakımından ise 460 wattlık bir hoparlördür. ürünü google da aratırsan detaylı bilgiyi bulabilirsin. tam kodu "Pioneer TS-A6992S". Teyp olarak da abimin sayesinde bulduğum eskişehirdeki bir arkadas aracılığı ile aldığım gene Pioneer DEH-P6800MI kullanıyorum.bu teyp ve hoparlör kombinasyonu benim için gerçekten çok iyi eğer arabanda ciddi bir ses sistemi düşünmüyorsan bu hoparlörü düşünebilirsin.bence seni tatmin eder. sana şöyle söyleyeyim teybin ses seviyesini yarıma getirince arkadakini biraz daha arttırınca da yanındaki kişiyi duymuyorsun ( bazı durumlarda iyi olabilir :) ) ama teyp olarak usbli bir teyp bulabilirsen o da avantajlı olur sürekli cd cekmek ile üğraşmazsın. teyp olarakta abimin dediğine bakabilirsin usbli model olarak o bir süredir araştırıyordu.
(o\_!_/o)___1974 1303__(o\_!_/o)
(o\_!_/o)___35 VV 655__(o\_!_/o)
(o\_!_/o)____civcirk____(o\_!_/o)

[img:220:143]http://img119.imageshack.us/img119/1571/tnimg3034small2mc3.jpg[/img]

“Cihaz Tanıtımı ve Tesisat Kurulumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir