SES SİTEMİ HAKKINDA YARDIM

Bu bölümde ses sistemiyle ilgili cihazların tanıtımını yapabilir sahip olduğu özellikleri ve tavsiyelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
dark
Vosdost

SES SİTEMİ HAKKINDA YARDIM

Mesaj #1 gönderen dark » Pzr Kas 16, 2008 11:28 am

Arkadaşlar merhaba.Öncelikle belirtmek isterimki ses sitemlerinden hiç anlamam (konu içinde anlıyacaksınız gayet net : )

geçenlerde bi elektro marketten LG marka bi oto teyp ve kampanya dahilinde 2 adette kolon aldım LG marka

kolonları arka koltuk arkası pandizota koydum ve teybe bağladım.yalnız ne doğru düzgün bas ne doyurucu bi ses var.Kısaca özetlersem benim istediğim güzel bi bas ve temiz bi ses elde etmek orta yollu.Şimdi elimde bulunan bu sisteme dahil olarak bi amfi ve woofermı almalıyım? eğer öyleyse bunlar ne olmalı.alacağım aletleride daha sonra ses sitemini yükseltmek istediğim zaman yine kullanmak isterim uygun bişeyler tercihimdir.

elimde bulunnan teybin ve kolonların özellikleri şöyle :

TEYP :
50Wx4ch (FF-MOSFET)
. Çıkarılabilir ön panel
. CD-DA/R/RW(CD-Text), MP3(ID3 Tag), WMA(WMA Tag)
. Digital XDSS Plus
. Full RDS AM/FM Tuner
. 8 kayıtlı 2 ayarlanabilir ekolayzer
. MP3 Optimizer
. Sigma station
. S/N Ratio : 100db
. 24 kanal radyo hafızası
. 4 kanal amfi çıkışı (2V)
. Önde AUX girişi
. Çok fonksiyonlu uzaktan kumanda

BUNLARDA KOLONLAR : 2 adet
Coxial 3 Way Speaker
. 6x9''
. Peak input power : 200W
. Rated input power : 50W

arkadaşlar iyi anlayın önereceğiniz şeyi gidip alıcam.biraz açıklayıcı belirtirseniz sevinirim.

a tout le monde.
FK
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: FK

Mesaj #2 gönderen FK » Pzr Kas 16, 2008 12:05 pm

LG teybin be hoparlörlerin hayırlı olsun. LG teyp hiç dinlemedim ama ses kalitesinin kötü olduğunu sanmıyorum bence problem oval hoparlörlerde çünkü rms değeri çok düşük.Keşke oval hoparlör olarak alpine veya onun gibi kaliteli bir marka tercih etseydin veya komponent kullansaydın. Eğer ses sistemine ayıracağın bütçe 1000ytlden az ise woofer ve anfi işine hiç girme çünkü o fiyatlardan daha aşağıda alacağın anfi ve woofer da istediğin performansı vermeyecek ve ileriye dönük bir sistem olmayacak. Bütçen müsait ise sana anfi olarak JBL yada Sound Magus önerebilirim. Bunlar hem ekonomik hemde kaliteli ses çıkışına sahip markalar.4+1 yani 5 kanal bir anfi hem hoparlörerini hemde wooferı besleyebilecek. Alpine kicker gibi markalarda tercih etmek mümkün olsa da maliyetin arttığı düşünülecek olursa bana pek mantıklı gelmiyor.Woofer olarak kicker yada alpine tercih etmeni öneririm hem ses kalitesi olarak hemde yumuşak tonlarda ve alt frekanslarda iyi perforans vermesi açısından bu markalar en makul olanları.
Resim

FK Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin:
TIKLAYINIZ

DEĞER OTO MOTOR KASTAMONU
Sanayi Sitesi 2.Sokak No:67
03662128524 - 05434418020
[email protected]
Kullanıcı avatarı
dark
Vosdost

Mesaj #3 gönderen dark » Pzr Kas 16, 2008 12:09 pm

şöyle desem daha net.200-300ytl ye kadar anfi ve yine 150-250 ytl ye kadar woofer önerileriniz marka model olarak kullanabileceğim nelerdir.biraz araştırdım jbl in anfileri var bu fiyata ama bir sürü model var yok 4rms yok 3 rms 150wat 350 wat hiç anlamıyorum bu.bana önerebileceğin ne olabilir bu konumda
a tout le monde.
Kullanıcı avatarı
dark
Vosdost

Mesaj #4 gönderen dark » Pzr Kas 16, 2008 12:18 pm

vede belirtmek isterim ben pionerr hoperlor alıcaktım satıcı eleman bu teyb anfisiz bunları kaldırmaz abi dedi yani artık neyse:/ boyutlarıda aynıydı ama çıkış gücünü fln bilmiorum tabi
a tout le monde.
Kullanıcı avatarı
dark
Vosdost

Mesaj #5 gönderen dark » Pzr Kas 16, 2008 12:20 pm

a tout le monde.
FK
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: FK

Mesaj #6 gönderen FK » Pzr Kas 16, 2008 4:15 pm

Dostum alacağın wooferdan ve oval hoparlörlerden iyi bir ses alabilmen için ya 4+1 anfi alman lazım yada bir adet mono yani bass anfisi bir adet stereo anfi alman gerekir.2 adet anfi maddi olarak seni zorlayacaktır. 250-300ytlye stereo 4 kanal bir anfi alabilirsin ama wooferı bu anfiyle beslersen çok iyi bir ses alman mümkün değil.Sana önerebileceğim bass ve anfi;

JBL 60.4 anfi
JBL 1000watt woofer
Resim

FK Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin:
TIKLAYINIZ

DEĞER OTO MOTOR KASTAMONU
Sanayi Sitesi 2.Sokak No:67
03662128524 - 05434418020
[email protected]
Kullanıcı avatarı
dark
Vosdost

Mesaj #7 gönderen dark » Pzr Kas 16, 2008 6:20 pm

şimdi kafam krıştı. wooferı bu amfyle beslemiyecesem ve iyi i ses alamıyacaksam o zaman almaın bi mantığı yok?

JBL 60.4 anfi
JBL 1000watt woofer

bunu aliyi almiymi şimdi? iyimidir.

ayrca araştırdım jbl 1000 wat 2 .çeşit var bi kutu içinde bide arka pandizota kendin taktığın hangisini alayım.?
a tout le monde.
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #8 gönderen vosbik » Pzr Kas 16, 2008 10:10 pm

slm.sistemlerden anlamadığını belirtmişsin peki montajı düzgün yaptın mı?ya da montajı sen mi yaptın?eğer hoparlörlerdeki kablo bağlantıları yanlış yapıldıysa bass sesi alamazsın.bunuda bir değerlendirmek lazım.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Kullanıcı avatarı
dark
Vosdost

Mesaj #9 gönderen dark » Pzr Kas 16, 2008 10:22 pm

montajı elektronikçi arkadaşımla yaptım kolonlar dandik üstad :/ koskoca sitede bi FK mı var konuya haiz anlamadımki?
a tout le monde.
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #10 gönderen vosbik » Pzr Kas 16, 2008 11:17 pm

slm.konuya haiz olan bir trek FK değil tabiki.olabilecek durumları anlatmış.aynı şeyleri söyledikten sonra yazı kalabalığı dışında bir durum oluşmaz ki.kolonlar iyi olmayabilir ancak universal marka oval hoparlörlerle mdf üzerinde pioneer teyple oldukça iyi ses aldığımı biliyorum.tek sorun bence hoparlörler değil.teybin bass konusunda ki verimide zayıf olabilir.bakmak incelemek gerekli.çeşitli ayarlarını tam yapamamaış olabilri misiniz?ya da hoparörleri mdf züerine mi monte ettiniz?beklediğiniz bass performansı tam oalrak nasıl bir şey?vosun içini doyursun yeter mi yoka dışarıdakilerde mi duyacak?ses sistemi konusu oldukça derin.vosumun ses sistemini kendim tasarladım ve monte ettim.(bundan önceki 2 vosumda da aynı şekilde yaptım)az çok anlarım.istedikleriniz söylemeniz gerekli.keşke en baştan teybi ve hoparlörleri almadan öncede danışsaydınız belki aynı paraya farkllı bir teybiniz olurdu.bu arada elektronikçi arkadaşınızın bir önerisi yok mu bu konuda?
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)

“Cihaz Tanıtımı ve Tesisat Kurulumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir