Bi yardım .. bağlantı sorunu

Bu bölümde ses sistemiyle ilgili cihazların tanıtımını yapabilir sahip olduğu özellikleri ve tavsiyelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
fatihissi
Vosdost

Bi yardım .. bağlantı sorunu

Mesaj #1 gönderen fatihissi » Pzr Şub 08, 2009 12:36 am

[IMG:150:128]http://img13.imageshack.us/img13/6208/dsc00055rd3.th.png[/img]
[IMG:150:128]http://img517.imageshack.us/img517/4030/dsc00054iw5.th.jpg[/img]
[IMG:150:128]http://img517.imageshack.us/img517/205/dsc00057za8.th.jpg[/img]

:kötü: :kötü: :kötü:

arkadaşlar anfinin bağlantılarını yapamadım yani sanırım güç gelmiyor. tek girişli bi alet var elimde fotoğraflarını ekledim bi yardım edin ne olur hangi girişe ne bağlayacağım , biraz yardım zor ama biliyorum paylaşım herşey değilmi :D acil yardımlarınızı bekliyorum eğer becerebilirsem pazar yani bugün artık öğlen uğraşacağım şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Scarface
Vosdost
Vosvosumun adı: Zeuss

Mesaj #2 gönderen Scarface » Pzr Şub 08, 2009 12:42 am

Akünün kutup başından gelen kablonun üzerinde bir tane sigorta olması lazım öncelikle onu çıkart daha sonra eski anfinin kablolarını ve kendisini bağlandığı yerden çıkart yeni anfini monte et. Akünün + kutbundan gelen kalın kabloyu anfinin batt + 12v yazan yerine bağla daha sonra aracın şasesine bağlı olan bir tane daha kalın bir kablo olması lazım onuda anfinin GND - klemensine bağla bu 2 bağlantıyı anfinin üzerindeki klemenslere sağlam bir şekilde sık. Daha sonra teyipten gelen bir tane tek kablo olması lazım onuda anfinin remote control yazılı bir klemensi olması lazım ona bağlıyacaksın .Teyipten gelen tos fiş kablolarınıda anfinin üzerinde bulunan soketlerine bağla. Daha sonra kaç tane hoparlörün var ise anfinin çıkış klemenslerine artı(+) ve eksilerine (-) dikkat etmek koşulu ile bağladığında çalışması lazım ses ayarını anfinin üzerinden orta seviyelerde bırakabilirsin. İş bitiminde akünün yanındaki sigortayı taktığın zaman sistemin çalışması lazım. Kolay gelsin.

A L I N T I D I R

Fatih biliyosundur amfi ye elektriği aküden direk alıcaksın ve amfiden bir çıkışla şase yapıcaksın kaportaya.

Amfiyi nereye koymayı düşünüyosun, eğer kolonların altındaki boşluğa koymayı düşünüyorsan orda ben sıkıntı yaşadım, bobinin ve motorun sesini
kolonlara verdi, parazit oldu aklında olsun.
fatihissi
Vosdost

Mesaj #3 gönderen fatihissi » Pzr Şub 08, 2009 1:28 pm

ya herşey müthiş scarface çok güzel anlatmışsın şimdi soru şu remote cont diye bi yer olması lazım demişsin öle bi yer yok anfide yukarıdada resimde görüyorsundur , GND - REM -BATT+ DİYE GİRİŞ VAR acaba rem dediğimi o , anlamadım bu arada nereye koyacaksın demişsin , ben o boşluğa koymayı düşünüyordum ne güzel dedim görünmez ama sen saol ki hüsranla sonuçlandırdın düşüncelerimi artık bende koltuğun altına koyarım bi şekilde bakarım yaw napcam ....:(
Kullanıcı avatarı
Scarface
Vosdost
Vosvosumun adı: Zeuss

Mesaj #4 gönderen Scarface » Pzr Şub 08, 2009 2:04 pm

Fatihcim Remote Control dediğim senin amfide REM olan yer.

İkinci olarakta arka koltuğun arkasında ki yerden kastım arka camın altına denk gelen kısma koyma demek istedim.Camın altındaki davlumbazın arkasına gelen kısma monte etme

Ama o boşlukta dinamoya en uzak olan yere monte edersen sanırım sorun olmaz.

kolay Gelsin.
fatihissi
Vosdost

Mesaj #5 gönderen fatihissi » Pzr Şub 08, 2009 11:24 pm

çok saol yardımların için teşekkürler scarface :D yapabildiğimde haber viricim :D
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #6 gönderen vosbik » Pzr Şub 08, 2009 11:48 pm

slm.araçta anfinin yeri onun motor sesini alıp almamasını etkilemez.öncelikli oalrak anfinin ve teybin kalitesiyle iilgili bir durum.(çzellikle bazı pioonerlarda bu sroun malesef var.anfi kablolarına ekstra şase verek gerekiyor.ancalk çok dikktli ypamka gerekli)4 ayrı vosa anf bağladım.kullanılan kablodan seçilen cihazların uyumuna kadar hepsi önemli.anfiye giden şase yani eksi ucu akünün eksisinden de alabilirsiniz.kolay gelsin.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
fatihissi
Vosdost

Mesaj #7 gönderen fatihissi » Prş Şub 12, 2009 12:26 pm

vosbik teşekkür ederim bilgilerin için herkese teşekkkürler

“Cihaz Tanıtımı ve Tesisat Kurulumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir