Vosvosta tesisat budur

Bu bölümde ses sistemiyle ilgili cihazların tanıtımını yapabilir sahip olduğu özellikleri ve tavsiyelerinizi paylaşabilirsiniz
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
efeeryurt
Vosdost
Vosvosumun adı: Tospacan

Mesaj #21 gönderen efeeryurt » Sal Kas 08, 2005 11:47 pm

kardeş heralde 10gb'lık arşivim var merak etmeeee :nurialco:

Resim
modifiyelimanyak
FORUMDAN ATILDI

Mesaj #22 gönderen modifiyelimanyak » Çrş Kas 09, 2005 12:42 pm

ülem efe.. ülem yasin..
olum show car demek; görüntü ve dizaynın max. düzeyde olması demek..
demo car demek; desibel almak demek yani ses çıkması demek..
genellikle show car yapılan araçlarda az alana çok bas yerleştirilip görüntü yapılır..
ama demo carlarda görüntünün hiç önemi yok. IASCA'da 2 basla Türkiye 1.si olan Renault Express marka araçta dışı bile kaplanmamış 2 kat mdf ve 2 adet 38cm. bass bulunmaktadır. amfi, kablolar ve diğer tüm zerzevatlar tamamen açıkta ve seyyardır...

ulan ercüm sende bizi o kadar aşşağılama be yawru.. üçümüzün tesisatı bi birleştir bakayım nooluyo?

ayrıca resme o kadar sinirlenmedim ne de olsa o da bi wos ama show car-wos... bu böyle bilineeeeeeeeeeeee....
Forum kuralları gereği forumdan uzaklaştırlmıştır

ADMİN
efeeryurt
Vosdost

Mesaj #23 gönderen efeeryurt » Çrş Kas 09, 2005 1:01 pm

yok yok, o bus'taki sistem sizinkilerden baya iiii :lol: :P
Resim
Er_cU

Mesaj #24 gönderen Er_cU » Çrş Kas 09, 2005 4:02 pm

aşşağılarım olm bnizimkiler FISSSSSSSS bunların yanında kabul et
yasinm
Vosdost

Mesaj #25 gönderen yasinm » Çrş Kas 09, 2005 5:52 pm

valla benim pek iddam yok tesisatım fazla bişey değil yani ama görünümünde hoş olması gerek ben cabrioda arka camları patlattım ondan sonra fazla yüklü tesisat kullanmak istemedim düşünün artık siz ama benimde tesisat yerlerdeydi seyyardı yani görünüm yoktu anlıyacağınız ama iş harbi sağlam makinalarda ve doğru yerleşimde bitiyo...
FK
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: FK

Mesaj #26 gönderen FK » Çrş Kas 09, 2005 6:57 pm

Arkadaşlar sizlerinde söylediği gibi bu vos bir show car. Verdiğim linkin bağlı olduğu sitedeki diğer resimlerede bakarsanız bu adamlar başka başka arabalara da deli dolu tesisatlar yapmışlar. Yani bu adamlar bu işte uzman. Ben bu vosun fuarda çekilmiş resimlerinide gördüm. Ses ne kadar fazla çıkar bilemem. Ama çok temiz ve güzel basslı bir ses çıktığına eminim. Ne de olsa marka konuşuo.
Resim
Resim
Resim

FK Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin:
TIKLAYINIZ

DEĞER OTO MOTOR KASTAMONU
Sanayi Sitesi 2.Sokak No:67
03662128524 - 05434418020
[email protected]
efeeryurt
Vosdost

Mesaj #27 gönderen efeeryurt » Çrş Kas 09, 2005 10:40 pm

yaniiii o bu diil de, araba baya tatlıymış yaaa... üff uyuz olduuum :nurialco:
Resim
refika
Vosdost

Mesaj #28 gönderen refika » Prş Kas 10, 2005 12:18 am

Abi harika bi renk bu yaaa!!
Ama harbiden sistem arabanın içine güzel oturtulmuş?? Nası ses verir bilmiorum?
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #29 gönderen vosbik » Prş Kas 10, 2005 1:06 am

şimdi ilginç bir konuya değinmek istiyorum.voslar yapıları nedeniyle sesi dışarıya vermiyorlar.herşeyden önce arka koltuğun arkasına yapılan mdf ve sub olaylarında ses sadece vosun içnde dolaşmakta ve ne kadar camları vs açarsanız açın dışarı çıkmaya direnmesidir.herşeyden önce vosun bombeli yapısı sesi içeride dolaştırıyor.yani arka camın önünden ses tavana oradanda vosun içine dağılıyor ve çeiştli şekillerde koltuk tavan, taban döşemesi kapı panelleri vb ekipmanlar tarafından emilerek absorbe ediliyor ve ses dışarıya çıkmıyor.bu noktaya kadar sesin emilme durumu diğer arabalarla aynı.ancak vosun bombeli yapısı sesin emilmesinde daha çok katkıda bulunuyor.ama bir gerçek var ki vosun içindeki ses gerçekten iyi bir akustik sağlanmışsa çok güzel oluyor.çoğu zaman vosun içinbde durulmazken ses seviyesi yüzünden dışarıdan geçerken hgele birde trafik gürltüsü varsa ses duyulmuyor.unutmadan sesin dışarıya çımamasında vosun sacının normal araçlardan ortalama 2 katına yakın daha kalın olmasından da kaynaklanıyor.

şimdi geleik show vosa.bence bu vostan ses çıkar neden mi?ülkemizde ağırlıklı olarak görüntü ön planda tutulmaya çalışılıyor.kimsi 3 tane bass koyar 10 tane tweeter koyar 5 midarnge .görüntüyüde sağlar bakınca görüntü mujteşem.2 anfi birde kapasitör bağlar.tutar 3 miklyarda para verir herşey marka olur.ama b,ir başkası tutar sadece 1 tane bass 2 tanede mid tiz takım koyar.birde 4 kanal amfi koyar.bası mono sürer.iyi bir kutu tasarlar.arabayı iyice ölçüp biçer.montajı bilnçli yapar.1 milyar harcar.
iki araç yan yana gelince belki 3 milyar harcanan üstün gelebilir.sesde çıkar arabadan.ama sadece çalar.1 milyar harcanan arabaya binerseniz ses çok canlıdır her ses yerli yerinden çalar.akustik tamdır.sese yüklenirsiniz seste bozulma olmaz.ö

özetle önemli olan seçilen ürünlerin birbirleriyle olan uyumu ve sistemin arabaya uygun tasarlanmasıdır.
yasinm
Vosdost

Mesaj #30 gönderen yasinm » Prş Kas 10, 2005 1:15 am

BUĞRA KARDEŞ SANA TÜM KALBİMLE KATILIYORUM +1000 VERİYORUM SANA +1000 BONUS OLARAK KAZANDIN TEBRİKLER BU ARADA ANFİM ÇALIŞMIYO DELİ OLACAM ERCÜ SÖZDE YAPACAKTIN :(

“Cihaz Tanıtımı ve Tesisat Kurulumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir