Herkeze Selam

Yeni üyelerimizin kendilerini tanıtabilecekleri bölüm.
Forum kuralları
Bu bölümde yeni üyelerimiz kendilerini tanıtabilirler.
Sorularınız için önce arama yapınız.
Ardından ilgili bölümlerde başlık açınız.

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
rvawli
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Babam

Herkeze Selam

Mesaj #1 gönderen rvawli » Çrş Mar 09, 2011 2:31 pm

Merhaba arkadaşlar 1974 Model bir vosvosum var. Biraz Modifiyeye ihtiyacım var antalyadan yazıyorum bu bölgede bu işlerden anlıyan birileri var ise yardımcı olursanız çok sevinirim .
İlk olarak iç döşemeleri değiştirmek istiyorum .
Saygılarr...

vosbik
Administrator
Administrator

Cvp: Herkeze Selam

Mesaj #2 gönderen vosbik » Prş Mar 10, 2011 12:18 am

slm.aramıza hoşgeldiniz.Antalya dan dostlarımız var.msjınızı gördükten sonra tanıdıkları ustalara sizi yönlendireceklerdir.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #3 gönderen gürhan » Prş Mar 10, 2011 11:20 am

hoşgeldiniz...modifiye derken tadilatmı yoksa aracı güçlendirme manasındamı konuşuyorsunuz?
bakımsız ve düzeltilmesi gereken tarafları varsa onları derleyip toparlayın derim..ama modifiye biraz maliyetli bir iş..il etapta vosvosunuzla biraz zaman geçirin, daha ilerki zamanlarda modifiyeyi düşünürsünüz...belkide vaz geçersiniz...kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
rvawli
Vosdost

Mesaj #4 gönderen rvawli » Prş Mar 10, 2011 12:27 pm

Vosvosu'mu Yaklaşık bir ay önce satın aldım . Araba okadar sevimliki hiç bir ustaya gösterme gereği bile duymadım.
Antalyadan Sideye onunla geldim araç'a tüp takılmıs ve benzin deposu 20-25 tlye dolacak şekilde küçültülmüş .
Mavagata bir ustaya aracı baktırtım. aracı çok sorunlu olmadığını söyledi yanlız karbüratör değişmesi gerekebilir dedi
kendisinde bir karbüratör vardı 2.el onun baslığını değiştirip yaklasık 200 tlye bu işlemi yapabileceğini söyledi.
Gündelik hayata arabayı kulanıyorum .Su ana kadar keşif etiğim sorunlar.

İlk çalıstırdıktan sonra arac soğuk ise rolantede istop ediyor .
Benzin deposu 20-25 tl'e dolacak şekilde küçük.
Aracın göstergeleri çalışmıyor .hız ve benzin.
Ön sağ cam mekanizmasında disçi çark sıyırmıs sanırım cam tam kapanmıyor.
4.vitede sanırım titreşimden kaynaklanıyor olabilir vites bosa geçiyor .4.vitesde iken genelde elim vitesde kulanıyorum.

Aracın fiyatını uygun aldığım için bu gibi sorunları pek önemsemedim. Modifiye kısmına gelincede
İstediğim iç döşemeleri koltuk ve ön panel yenilemek .
sonra yavas yavas boya işleminede sokabilirim.
Tecrübeli arkadaslardan bilgilendirmelerini ve bu tamir sürecinde nereden baslamamın doğru olacağını öğrenmek istiyorum.
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #5 gönderen gürhan » Prş Mar 10, 2011 3:42 pm

1- manavgattaki usta vosvos ustasımı?
2-soğuk havada zor çalışma sıkıntısı biraz genel bir sıkıntı...ayarlarla düzeltilebilir.
3-çıkma bir benzin deposu bulunup takılabilir. ama yerinde başka bir şey takılımı...orjinal deponuz olmadığı için benzini ölçecek şamandıra sisteminizde yoktur...dolayısıyla benzin göstergeniz çalışmaz....şamandıra alınacak depoya...
4-hız göstergeniz için bir adet km teli alacaksınız...takması basit...(orjinal km saatiniz olduğunu düşünüyorum)
5-cam krikosunu parçacılardan sıfır olarak bulma şansınız var.
6-debriyaj ve şanzıman kontrol edilecek...arızalı parça değişecek.
7-ön panel derken torpidodan bahsediyorsanız, yenisi yok...genelde deri vb malzemelerle kaplıyor arkadaşlar...öz-işte plastik kaplama mevcut ama, kullananlar güneşi görünce yamru yumru olduğunu söylüyorlar.
8- tamir sürecine ordan yada burdan başlamak aracın gidişatına göre değişir...ama kaporta kötü durumdaysa...ilk önce kaportadan başlanır...maddi durum iyi ise...o esnada her şey yapılır...her şey aşağı yukarı birbirine bağlı çünkü...bir yerden başlayınca zincirleme olarak her şeyi arka arkaya bağlıyorsunuz...çamurluğun köşesi diye başlayıp restorasyona boğazına kadar gömülen çok arkadaşımız mevcut.
Kullanıcı avatarı
rvawli
Vosdost

Mesaj #6 gönderen rvawli » Prş Mar 10, 2011 6:13 pm

1-Manavgataki vosvos araçlardan anlıyan bir usta.
2-1. vitesde giderken bazen araç bir hızlanıyor bir yavaslıyor ileri geri oynuyor gazı sabit tutmama rahmen buda motorun soğuk olmasından mı kaynaklanıyor yoksa karbiratörden mi?
3-küçük bir benzin deposu takılı siyah metal bir depo 20-25 tl ye doluyor fakat benzin koymak için ön kaputu açmak gerekiyor .benzin depo kapaı yeri iptal edilmiş ve ilk işlerimden biride sizinde söylediğiniz gibi bir depo almam olucak .
Diğer torpido ve iç giydirme işlemleri için bu işi bilen bir ustaya ihtiyacım var .
Kendim Antalyada geçici olarak kalıyorum o yuzden hiç çevrem yok manavgat basta olmak üzere bu bölgeye yakın arkadaslar varsa bu işlerden anlıyan ustaları beni yönlerdirse çok makbule geçer.
Şimdiden herkeze teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
cemşit
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: DuRMuŞ

Mesaj #7 gönderen cemşit » Prş Mar 10, 2011 9:31 pm

Aramıza hoşgeldin, yakınlarda sesini duyacak dostlarımız var, sana yardımcı olacaklardır.... Depon ve 4. vites dişlin konusunda biraz sıkıntı yaşayabilirsin ki zamanla problemlerin hepsinin üzerinden geleceğinide görebiliyoruz.
Resim

Murat AKKAYA
0505 258 9911

[email protected]

Kimler geldi , Hayatımdan kimler geçti...

1974 1303 S 34 UT 467 Cemşit
1973 T2 B 07 CDD 25 Abbush
1973 1300 35 HCR 34 Hacer
1967 1500 06 EL 302 .....

“Tanışma Alanı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir