Samsundan Merhaba...

Yeni üyelerimizin kendilerini tanıtabilecekleri bölüm.
Forum kuralları
Bu bölümde yeni üyelerimiz kendilerini tanıtabilirler.
Sorularınız için önce arama yapınız.
Ardından ilgili bölümlerde başlık açınız.

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
koseogluu
Vosdost
Kan Grubu: A Rh -

Samsundan Merhaba...

Mesaj #1 gönderen koseogluu » Cmt Kas 05, 2011 8:13 am

Ben Murat KÖSEOĞLU, Samsun 1980 doğumluyum, Nobel ilaç sa tic aş de Tıbbi tanıtım sorumlusu olarak çalışıyorum. Evli ve 1 kız çocuk babasıyım. Üniversite yıllarından bu yana volkswagen tutkum hiç bitmedi. 2001 yılında eskişehirde öğrenci iken evimin önünde duran haki yeşil 1302 L modelli vw ye resmen vuruldum. 1968 Modeldi üzerinde satılık ilanı vardı. Ancak ben öğrenci idim (no money) :) Ancak gel zaman git zaman ben o arabayı her geçişimde farkında olmadan uzun uzadıya seyre dalarmışım. Sahibide beni izlermiş. Kendis:) Durumu kendisine anlatınca gülümsedi ve bana sıcak güzel üzerinde dumanıyla bir çay söyledi. Ardından bana arabayı satmak istedi ancak ben durumumu anlattım olsun dedi bu araba senin gibi birinde olmalı dedi. Bana ilk vw mi kazanma şansı veren bu bakkal amcama huzurunuzda tekrar teşekkür etmek istiyorum. Kız arkadaşım (şimdi eşim:)) hukuk fakültesinde okuyordu. Ona süpriz yaptım çok sevindi. İnanamadı. Ben taksitlerimi öedeyebilmek için daha çok çalışmaya başladım. Hafta sonları artık vw miz ile daha güzeldi. Benzin şamandramız çaılşmadığından ve depoyu fulleyemediğimizden sık sık yolda kalırdık ama o halde dahi eğlenirdik. Çünkü yüzü güleç bir vw miz vardı. Okulu bitirinceye kadar bizi taşıdı. Okul bitti. Eskişehirden samsuna yola çıkmak üzere bütün eşyalarımı vw ye yükledim. Herkes gidemezsin yolda kalırsın yaz dönemi hava soğutmalı 68 model lastiklerin kötü dünya eşya var ağırsınız v.s dünya kadar bahane üretti. Ama ben ve VW dinlemedik. çıktık yola 8 saatte samsuna vardık. En ufak sıkıntıda yaşamadım. Yaşatmadı. Samsunda da uzun süre kullandım. Askere gideceğim dönemde sattım. Onu çok seviyorum o benimm ilk göz ağrım. Sahip olduğum benim olan benim param ile alınan ilk arabam. Şimdi 2 aylık kızım var onun VW ruhu ile büyümesini istiyorum. Ve 1972 model bir T2 alamak istiyorum. Bayramdan sonra Allahtan maddi ve manevi bir zorluk olmazsa alacağım. Çok derli topşu bir VW T2 karavan olarak ruhsata işli çeki demiri ruhsata işli içinde lavabo, ocak mevcut. Dolapları orjinaline bağlı kalınarak dizayn edilmiş. İtina ile toplanmış. Fiyat olarak beni aşıyor ancak. Şansımı son noktaya kadar değerlendireceğim. Bu arada Samsun motosiklet kulübü başkan yardımcısıyım 2004 den bu yana aktif motorsiklet kullanıyorum şuan yamaha fz6 fazer kullanıyorum. Milli yelkenciyim laser standart kullanıyordum. Artık amatör olarak devam ediyorum. Bu bilgileri de şunun için verdim. Bu noktalarda yardımcı olabileceğim arkadaşlarım olursa burdayım. Aranıza katılmaktan çok mutluyum hepinize selamlar saygılar. Samsun [email protected]

Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Cvp: Samsundan Merhaba...

Mesaj #2 gönderen subutay2006 » Cmt Kas 05, 2011 9:56 am

Hoşgeldin Murat hikayen çok güzel, çok duyguluymuş umarım aradığın özellikte bir araca kavuşursun.
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #3 gönderen gürhan » Cmt Kas 05, 2011 11:36 am

Murat bey aramıza hoşgeldiniz. Öyle güzel bir hikayeniz var ki, masal gibi. En zor döneminizde hayatınıza bir vosvos sokmuşsunuz, ne mutlu. O vosvosun tadını bir daha bulabileceğinizi sanmıyorum, ama insanın hayatında bir vosvos olması mutluluk veriyor.

Dilerim hayırlısıyla bus'ınıza kavuşursunuz, benim de dileğim temiz bir champer bus temin edebilmek, ama söylediğiniz gibi kalın bir cüzdan meselesi. Ne kadar temiz alırsanız o kadar az uğraşırsınız. Keyifli olarak kulanırsınız.

Tekrar hoşgeldiniz.
koseogluu
Vosdost
Kan Grubu: A Rh -

Mesaj #4 gönderen koseogluu » Cmt Kas 05, 2011 7:48 pm

Subutay ve Gürhan misafirperverliğiniz için teşekkür ederim. Sizlerle benim için gerçekten çok önemli olan bir hatıramı paylaştım. Çünkü bunu en iyi anlayabilecek çoğu kişinin bu çatı altında toplandığını düşünüyorum. Sizlerden bilgi almam gereken çok konu var ancak. vw bus konusunda ben 1972 model bir t2 ye karar verdim. Ruhsata karavan olarak işli çeki demiri de işli. kanuni olarak herhangi bir sıkıntısı yok. Ekstra olarak elektronik ateşleme var. Özenle toplanmış bir araç. Ancak üzerinde tabiki ufak tefek oynamalar olacak. Örneğin arkada yatak olan koltuk döşemeciyi bir ziyaret edecek. Taban döşemede orjinal bir şekilde yapılacak. Gereksiz ayrıntılar kaldırılacak v.s Daha sahip olmadan neler düşünüyorum. Bakalaım hayırlısı. Umarım parçalar konusunda sıkıntı yaşamam. İstanbulda çok var diyorlar. Şimdilik görüşmek üzere selamlar saygılar.
serdarbuğan
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: çilek

Mesaj #5 gönderen serdarbuğan » Çrş Kas 09, 2011 9:34 pm

murat bey hoşgeldiniz ben de samsun ladikteyim tanıştığımıza memnun oldum :)
Resim
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: VosbiCan

Mesaj #6 gönderen efemm006 » Prş Kas 10, 2011 12:10 am

Hoşgeldiniz.. Sizin gibi sevgiyi barındıranları aramızda görmek çok güzel..
Erdi Hasırcı
VOGEN
Vosdost
Vosvosumun adı: CABBAR

Mesaj #7 gönderen VOGEN » Cum Kas 11, 2011 11:24 pm

almayı düşündüğün bus ümitin bus olmasın :) bu arada hoşgeldin aramıza
MİTHAT AYDIN
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #8 gönderen vosbik » Pzt Kas 14, 2011 9:08 pm

slm.merhaba Murat bey aramıza hoşgeldiniz..sahibinden üzerinden ilanınızı görmüştüm.çok güzel bir motorsikletiniz var.hikayeniz oldukça güzel.gönlünüze göre bir vw niz olur inşallah.motorsikletiniz satıldı mı?
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)

“Tanışma Alanı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir