İstanbul Anadolu yakasından herkese selamlar.

Yeni üyelerimizin kendilerini tanıtabilecekleri bölüm.
Forum kuralları
Bu bölümde yeni üyelerimiz kendilerini tanıtabilirler.
Sorularınız için önce arama yapınız.
Ardından ilgili bölümlerde başlık açınız.

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
gnckmc
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +

İstanbul Anadolu yakasından herkese selamlar.

Mesaj #1 gönderen gnckmc » Pzr Oca 01, 2012 12:32 pm

Öncelikle herkese selamlar sevgiler.
Arkadaşlar sanırım artık aranıza katılma zamanım geldi :)
Önümüzdeki bir kaç ay içerisinde bi bus edinmek istiyorum. Ancak konu hakkında neredeyse hiç bilgim yok.
Buslar hakkında (yakıt, kronik sorunlar vs..) ve ist anadolu yakası ümraniye bölgesinde bildiğiniz ustalar konusunda görüş, öneri, tavsiye vs.. hepsine ihtiyacım var.
Malum belli bi kıst bütçem var. Ama bu bütçeyi söylemeden önce sizden fiyatlar konusundada görüş almak istiyorum.
Busla ilgili hayalim şu şekilde, kamp vs gibi yerlerde 2 kişiyi 3-4 gün idare edebilsin ve kaporta, motor pert olmasın yeter. (sanırım bi busdan beklenebilicek herşeyi bekledim zaten:))
Şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: İstanbul Anadolu yakasından herkese selamlar.

Mesaj #2 gönderen gürhan » Pzr Oca 01, 2012 10:22 pm

az uğraştıracak bir bus için , en az 10 lira ayırmanız , bir kenardada 5 lira yedekte bulundurmanız gerekir...bus işi, zahmetli iştir...ruhsatta karavan olanları bulup almanız menfaatinize olur.
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: VosbiCan

Mesaj #3 gönderen efemm006 » Pzt Oca 02, 2012 8:58 am

Hoşgeldiniz.Bus demek keyif demek ,keyif demek para demek :)
Erdi Hasırcı
gnckmc
Vosdost

Mesaj #4 gönderen gnckmc » Pzr Oca 15, 2012 12:32 pm

Merhaba tekrardan. Kaç gündür içim gidiyordu ancak imkan oldu internet için. Öncelikle cevaplar için teşekkür ederim. Şimdide 2 soru belirdi aklımda.
1. Neden karavan yazanı bulmak daha hayırlı olur?
2.Parasal açıdan düşününce mesela altta verdiğim link bana ne gibi masraflar açabilir.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-k ... 6748/detay
Afor
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #5 gönderen Afor » Pzt Oca 16, 2012 1:20 am

abicim aramıza hoşgeldin... buslardan fazla anlamam fakat 1-1.5 senedir bende vos arıyorum. fakat önemli olan arabanın durumuna bakmak filan değil, bi nebze. önemli olan sahibi. gerçekten seviyor mu, vos/bus alıp satan galerici mi filan dikkat edilmesi gerekenler. malum ülkemizde her türlüfırsatçı var. bizim bu sevgimizi faiş fiyatlarla öldürmeye çalışıyorlar. benden demesi arabaya bakmadan önce git sahibiyle bi çay kahve iç muhabbet et. aracını seven kişi zaten kötü bakmaz malum. ona göre kararını verirsin. şimdiden hayırlı uğurlu olur inş. gönlüne göre...:)
06 ABA 86 1999 Focus:(
Kullanıcı avatarı
big1303
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: Leylâ

Mesaj #6 gönderen big1303 » Sal Oca 17, 2012 1:34 am

Hoşgeldiniz,bildiğim kadarı ile aktarayım ama takip etmeye devam edin bu kısmı; ruhsata işli olursa yasal bir iş yapmış oluyorsunuz...Eğer ruhsata işli değilse bu da yasal olmayan şekli oluyor... Ayrıca lpg ruhsata işli olmadığı zaman muayeneden de geçiremezsiniz.Ama karavanda işli olmayınca muayenede nasıl bir işlem yapılıyor onu bilemiyorum.Ben (bus)tan hiç anlamam ama göze hoş ve güzel gelen bir araba:) burdan da nasıl bir masraf çıkacağını kestirmek oldukça zordur sanırım.Araç sahibi zaten samimi bir şekilde sorunlarını belirtmiş...Siz bir de muayenesi ne durumda onu öğrenin bu aracın...inş istediğiniz aracıda alırsınız,eyw:)
gnckmc
Vosdost

Mesaj #7 gönderen gnckmc » Pzr Oca 22, 2012 1:15 am

vosvosturk'e girdiğimde nasıl bi heves başlıyor önce (bu durum hergün oluyor bu arada) yazdıklarınızı nasıl bir şevk, özenme, istek, arzu içinde okuyorum. Bu yaza artık tüm eksikleri tamamlanmış bi bus elimde olsun diyorum. Ama bi yandanda hiç bilmediğim bi mevzu olduğu için kuşku düşüyor içime. Ama azimliyim inşallah sizlerle bigün bi festivalde karşılaşma fırsatımız olur. Bu arada destekleyici cevaplarınız için teşekürler.

Bu arada kaçan kaçmış ama şuna bi bakarmısınız sanki kaçırılmayacak fırsattı ama kaçtı.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-k ... asif-ilan/

ah
En son gnckmc tarafından Pzr Oca 22, 2012 1:22 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #8 gönderen orko » Çrş Oca 25, 2012 11:13 am

kaçan kaçsın kısmetin değilmiş. aramıza hoşgeldin. sabredersen eğer seni bekleyen bus karşına çıkacak. ama şunu bil. kolay bir işe girişmiyorsun.
stresss...

“Tanışma Alanı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir