ankaradan saygılar selamlar (acemi vos adayı) :D

Yeni üyelerimizin kendilerini tanıtabilecekleri bölüm.
Forum kuralları
Bu bölümde yeni üyelerimiz kendilerini tanıtabilirler.
Sorularınız için önce arama yapınız.
Ardından ilgili bölümlerde başlık açınız.

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
acemivosvos
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

ankaradan saygılar selamlar (acemi vos adayı) :D

Mesaj #1 gönderen acemivosvos » Pzr Nis 07, 2013 10:33 am

herkese selam. ben öğrenciyim biriktirdiğim parayla yürür durumu ıyı gerisini kendi zevkime göre yaptıracağım bir vos alma hayalim vardı. sonuç olarak bir tane buldum , inceledim ve anlaştık. fakat vosların pek uzmanı degılim ve tanıdığın bir vos ustasıda yok almadan önce kontrol ettirmek ve fiyatı iyi saptamak için. eğer boş vakti olan biri bana arabayı inceleme ve ustaya götürme konularında yardımcı olursa çok mutlu olurum. (araba gün içerisinde 7. cadde de). şimdiden teşekkürler

tospick
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: Tospick

Cvp: ankaradan saygılar selamlar (acemi vos adayı) :D

Mesaj #2 gönderen tospick » Pzr Nis 07, 2013 3:21 pm

Hayırlı olsun, açıkçası vosvosu kızın ya da oğlun gibi görmen gerekiyor. Gerekli bilgileri forumda arayarak bulabilirsin ama zamanla ne kadar basit bir araç olduğunu anlayacaksın. Çoğu yerini kendin söküp takacaksın ve bununla da keyif alacaksın. Öğrenciyken vaktin olur, biz de bu yollardan geçtik, bu sene 10.yılımızı kutluyoruz vosvosumla :)
acemivosvos
Vosdost

Mesaj #3 gönderen acemivosvos » Pzr Nis 07, 2013 6:01 pm

tebrik ederim. haklısınız zaten en çok heyecanlandıran noktalardan biri kendim yapabilecek olmak. fakat arabayı henüz almadım sadece fiyatta anlaştık :D almadan önce bir servise ve fiyat içinde bilen birine göstermek gerekir diye düşündüm.
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #4 gönderen gürhan » Pzr Nis 07, 2013 8:08 pm

acemivosvos yazdı:tebrik ederim. haklısınız zaten en çok heyecanlandıran noktalardan biri kendim yapabilecek olmak. fakat arabayı henüz almadım sadece fiyatta anlaştık :D almadan önce bir servise ve fiyat içinde bilen birine göstermek gerekir diye düşündüm.

Kesinlikle bir vosvos ustasına göstermeden vosvos almayın. En azından alacağınız aracın masrafını bilirsiniz.
acemivosvos
Vosdost

Mesaj #5 gönderen acemivosvos » Pzr Nis 07, 2013 9:35 pm

bende ankarada bir usta tavsiye edebilir misiniz hattta ankaralı bi vos sever bu süreçte yardımcı olabilir mi diye yazdım. arabanın çamurluk bağlantılarda inişli çıkışlı çok belirgin ve kalın (macun tahmınımce) kabartılar var,gaz pedalı yerınde yok dırek çubuğa basarka sürdüm. iç koltuklar beyaz deri yeni sayılır lpg li 500 tl muayene borcu var araba sonuç olarak 3500 e geliyor. adam motoru 6 ay önce yaptırdığını taban sacının çürüksüz olduğunu söylüyor. 1200 77 model veön bagaj kapağı sankı metal değilde plastik gibi(bilmiyorum banada öyle gelmiş olabilir) hanı şu deniz bisiklerlerinde kullanılanlar. açıkçası kafamı kurcalıyor bunlar. hangi ustayı tavsiye edersiniz
Doğu
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

Mesaj #6 gönderen Doğu » Pzt Nis 08, 2013 5:53 am

aldınız mı aracı?

Mustafa Usta : 0532 779 76 48 -ivedik
Selçuk Usta : 0536 501 56 94 -şaşmaz

bunlar ivedik ve şaşmazda gittiğim ustalar. telefonla arayıp kendilerinden açık adres alabilirsin.
acemivosvos
Vosdost

Mesaj #7 gönderen acemivosvos » Pzt Nis 08, 2013 1:31 pm

çok sağolun henüz almadım cuma günü ustaya gideceğiz sorun cıkmassa hemen alıcam.
Doğu
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

Mesaj #8 gönderen Doğu » Pzt Nis 08, 2013 3:16 pm

bahsettiğin araç sahibinden.comda 3750 tl yazan araç mı?
acemivosvos
Vosdost

Mesaj #9 gönderen acemivosvos » Pzt Nis 08, 2013 3:20 pm

evet bir bilginiz var mı?
uqur91
Vosdost
Vosvosumun adı: SU

Mesaj #10 gönderen uqur91 » Pzt Nis 08, 2013 5:34 pm

Hoşgeldiniz öncelikle. Elinizdeki bütçe ne kadar? Vosvosu aldıktan sonra masraflarını karşılayabilecekmisiniz yani.
Tüp işli değilse muayeneye girmeden önce söktürmeniz gerekecek. Her muayenede aynı işlem.
Kaporta boya aksamı motordan daha önemli bence. Motoru sıfırlatırsınız parayı bastırıp ama kaportayı her usta hakkıyla düzeltemiyor ne yazıkki. Eğer uzun süre binmeyi planlıyorsanız bütçeyi arttırarak daha diri ve masrafsız bir araç almanızı öneririm. Bu fiyatlarda zaten aşağı yukarı hepsi böyle olur. Ben de ustamın telefon numarasını yazayım karar sizin tabi içinize sindiyse hayırlı olsun:)

Koçak vw - Gökhan Usta 0536 313 08 26
Başkent Sanayi Sitesi
Resim

“Tanışma Alanı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir