HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRECEK BİR VOSVOS ALACAĞIM

Yeni üyelerimizin kendilerini tanıtabilecekleri bölüm.
Forum kuralları
Bu bölümde yeni üyelerimiz kendilerini tanıtabilirler.
Sorularınız için önce arama yapınız.
Ardından ilgili bölümlerde başlık açınız.

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
evrenos123
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +

HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRECEK BİR VOSVOS ALACAĞIM

Mesaj #1 gönderen evrenos123 » Cum Oca 24, 2014 10:55 am

merhaba arkadaşlar. ben de aranıza katılacağım ve yeniyim. üniversite 1. sınıf öğrencisiyim. hayallerimi gerçekleştirmek için bir vosvos alacağım ve maddi tutarım 5000 tl ye kadar. çeşitli araba ilanlarına baktım ama bu işte yeni olduğum için ve söz konusu vosvos olunca karar vermekte zorlanıyorum. bir vosvos alırken nelere dikkat etmeliyim. önemli olan öncelik kaporta mı yoksa motor kısmı mı? toplanmış düzgün bi araba mı almalıyım yoksa 2000 3000 liraya ilanlarda var onları alıp düzenlemeli miyim? hangisi bana uygun gelir? yine sorularım olacak bana yardım ederseniiz çok sevinirim.TEŞEKKÜRLER CEVAPLARINIZ İÇİN

Doğu
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +

Cvp: HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRECEK BİR VOSVOS ALACAĞIM

Mesaj #2 gönderen Doğu » Cum Oca 24, 2014 1:03 pm

hoş geldin.

öncelikle 5.000 TL vosvos almak yeterli bir para değil. Şu anda düzgün sayılabilecek arabalar min. 8-9 bin civarı satılıyor ve onları da alınca emin ol yine min. 1500-2000 lira para harcarsın. Yani bana sorarsan vosvosa binmek, daha doğrusu düzgün bir vosvosa binmek istiyorsan cebinde 10.000 TL paran olmalı.

3 bine alıp kendin toplamak istersen, düzgün bir işçilikle iş bittiğinde emin ol 20.000 TL para harcamış olursun. tekrar söylüyorum düzgün işçilikle, onu kafanda ele. maddi olduğu kadar manevi de yorar insanı.

5.000'e motoru düzgün, kaportası kötü bir vosvos alırsan onu adam etmek için kaporta-boya-yedek parça-elektrik-baştan döşeme vs. vs. yine bi 8-9 bin TL harcarsın. ama kaportası çok düzgün, boyası kusursuz bir vosvosu içinde motoru olmasa bile alsan çok daha zahmetsiz, az parayla, kısa sürede hayata döndürebilirsin. gel gelelim motoru iyi kaportası kötü vos çok ama tam tersini bulman biraz zor.

nelere dikkat etmeliyim ise çok geniş bir soru, yazmaya başlarsam 2 gün sürer. en iyisi bir gününü foruma ayır ve bol bol oku. imkanın varsa da şehrinde iyi-kötü, pahalı-ucuz birden fazla vosvosa bak, nereye dikkat edeceğini kendin gözlemleyerek anlarsın.

iyi şanslar
Bemre
Vosdost

Mesaj #3 gönderen Bemre » Cum Oca 24, 2014 1:11 pm

yeni hayalini gerçekleştirmiş biri olarak söylüyorum 5000 tl ye aldığım vosvosu topladım 10000 tl yi gecti daha 2-3 binlik keyfi eksimlerimde var vosvos demek hem zaman hem sabır hemde para işidir ;) ama anlatılmaz yaşanır bir aşktır...
evrenos123
Vosdost

Mesaj #4 gönderen evrenos123 » Cum Oca 24, 2014 3:18 pm

ben ısparta da okuyorum şu an ısparta antalya tarafında olan vosvoslar hakkında yüz yüze bilgi alabileceğim birileri var mı? yardımcı olabilirler mi? canlı olarak arabanın yanında yüz yüze bakarak konuşsak. cevaplarınız için de teşekkür ederim..
uqur91
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: SU

Mesaj #5 gönderen uqur91 » Cmt Oca 25, 2014 7:31 pm

Merhabalar,
Vosvosta öncelik elbette kaportadır. Motoru bi şekilde toplatırsın ama koportasıyla oynanmış bir vosvosu orjinal haline çeviremezsin. Ne kadar kaporta boya yaptırırsan yaptır o kısımlar gözüne batar. Konu öğrenci ve vosvos olunca, işler biraz değişebilir. Motora öncelik verilip boyası kötü bir araba alabilirsin bence. Taban sacı delik, içerden bakınca asfaltı gördüğün bir araba al demiyorum tabi. Şöyle eli yüzü idare eder ama motoru sağlam bir vosvos bulabilirsen öğrenci olduğun için, evladiyelik bir araba olmayacak şekilde alabilirsin. Fakat ailen ne kadar destek veriyor bu konuda? Atıyorum 5bine vosvosu aldın peki sonra? Yakıtı, bakımı, arızası vs karşılayabilecekmisin? Ben kendimden örnek vereyim, ben de öğrenciyim. Vosvosum yağ akıtıyor diye götürdüm sanayiye. Keçeden diye umuyordum yatakta boşluk çıktı. Segman atılır kurtulur diye düşünürken birde baktıkki motoru indirip parçalar dağıtılınca bilanço ortaya çıktı. Durumumuz pek iyi olmadığı için babam vosvosu satalım dedi, sesimi çıkartamadım "Peki baba" dedim. Vosvosum o halde 15 gün ustamın dükkanında durdu. Ne ölücülerle uğraştım. Sonuç babam 15gün sonra yaptırmaya karar verdi. Parçacıdan kredi kartına taksitle parçaları aldık. Motor bloğu hariç bütün parçaların değişmesi gerekiyordu. Piston gömlek, silindir kapakları, krank, baskı balata, manifolt ve diğer ıvır zıvırlar, kapakçısı, rektefiyecisi, benim usta derken 4.200 TL para harcadık motora. Babam "satmayalım seviyorsun ama durumumuz ortada, az kullan" dedi. Şuan kapının önünde duruyor fakat ben o kadar çok sevdiğim arabama binmeye utanıyorum. Aileme yük olduğum kontağı her çevirdiğimde tekrar aklıma geliyor. Eğer vosvos alacaksan bunları düşünmeni tavsiye ederim kardeşim. Umarım sizin durumunuz bizimkinden daha iyidir ve ailen de seni destekler, gönlüne göre bir vosvos alırsınız.
Resim
evrencelik
Vosdost
Vosvosumun adı: pecenek fırtınası 2

Mesaj #6 gönderen evrencelik » Cmt Oca 25, 2014 10:26 pm

vosvosu aldıktan sonra en az cebınde bı 5.000tl daha olacak .d
Wolfsburg042
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #7 gönderen Wolfsburg042 » Pzr Oca 26, 2014 12:15 am

Merhaba
5.000 tl ye vosvos alıp ufak tefek eksiklerini zamanla tamamlarım diye düşünebilirsin.Yanlız bu durum içinden çıkamıyacagın bir şekle dönüşebilir. Her türlü maliyeti karşılabilecek gücün olsa bile vosvos toparlamak ciddi şekilde vakit, sabır ve ilgi ister.Benim fikrim min. 8.000-9.000 tl degerindeki vosvoslara bak. 5.000 tl ye alacagın aracın genellikle muayenesi geçmiştir. Muayenesiz araça talip olmanı istemem.Birikmiş muayene ücretini karşı tarafın hesabından düşşen bile yaklaşma o araca.Muayene sana hiç ummadığın fiyatlara patlayabilir.Tecrübe ile sabittir;)

“Tanışma Alanı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir