Sıfırdan Vosvos toplamak hakkında yardım..

Yeni üyelerimizin kendilerini tanıtabilecekleri bölüm.
Forum kuralları
Bu bölümde yeni üyelerimiz kendilerini tanıtabilirler.
Sorularınız için önce arama yapınız.
Ardından ilgili bölümlerde başlık açınız.

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
ruach
Vosdost
Kan Grubu: B Rh +

Sıfırdan Vosvos toplamak hakkında yardım..

Mesaj #1 gönderen ruach » Cum Ağu 08, 2014 10:58 pm

Herkese merhaba,
Bugün baktığım sözde toplanmış ve 15-20 bin istenen araçlara bu paraları vermektense kendi vosumu kendi istediğim gibi toplarım diye düşünüyorum bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum? Bu işi buluşmasam mı yoksa? Ben bütün forum sitelerini gezdim herkes toplanmış al diyor ama toplananlar da malum ortada bu arada almak için 25.000 bine bile araç baktım olmadı orjinal toplanmamıştı.Bugün tam 8 tane vos baktım hepsi de orjinal olarak toplanmıştı fakat öylede çıkmadı. Ankara'da bu toplama işini yapacak Kaportası, boyacı, motor ustası varmı? Sıfırdan vos toplayan abilerim kardeşlerim maliyeti ne kadar oluyor?
Bu konuda gerçekten yardıma ihtiyacım var. Herkese şimdiden teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Abbas

Cvp: Sıfırdan Vosvos toplamak hakkında yardım..

Mesaj #2 gönderen mericdurna » Cmt Ağu 09, 2014 8:44 am

eğer bu işe daha önce bulaşmadıysanız, vos kullanmadıysanız bence bir vos alın birkaç yıl binin, aracı tanıyın, eksiklerini bulun, yaptırmak istediklerinizi listeleyin, sonra toplama işine girişin. ben iki buçuk yıldır kullanıyorum vosumu, üç dört yıl daha kullandıktan sonra baştan aşağıya toplama işine girişeceğim. emin olun toplama işleminde de harcayabileceğiniz paranın ucu bucağı yok, tamamen sizin bütçenizle alakalı oluyor. eli yüzü düzgün bir vosu birkaç yıl kullandıktan sonra bu işlere girişmenizi tavsiye ederim :)
Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz :)
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #3 gönderen gürhan » Cmt Ağu 09, 2014 3:42 pm

Meriç olayı özetlemiş...Durum aynen budur.
ruach
Vosdost

Mesaj #4 gönderen ruach » Pzr Ağu 10, 2014 9:16 am

Bi tane amcayla anlaştık.Pazartesi alıcam inşallah :) ama tabanında çürümeler var onun ilgili olarak nasıl birşey yapılıyor? Komple değişecek mi ya da tamir mi etmek gerekir? Öğrendiğim kadarıyla taban sacı çok önemliymiş oraya müdahale etmem gerekiyormuş ilk başta.
Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost

Mesaj #5 gönderen mericdurna » Pzr Ağu 10, 2014 11:38 am

aracınız hayırlı olsun :) taban sacı önemli tabi. yolda giderken çakmaktaşlar gibi ayaklarınızın aşağıdan çıkmasını istemezsiniz sanırım :) çürükler ne seviyede, tadilat kurtarır mı? eğer liğme liğme olduysa değiştirmek gerekir, bu da basit bir iş sayılmaz. kupa kalkıyor, şaseden ayrılıyor. eski taban sacı çıkarılıp yenisi koyuluyor yerine. daha önce voslarla çalışmış bir kaportacı bulmanız faydanıza olur. ankaradaydınız sanırım, ankaradan foruma giren arkadaşlar yardımcı olacaktır. bu arada forumu vakit buldukça okuyun. voslarla ilgili aklınıza gelebilecek bir çok bilgiyi bulacaksınız burada :)
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #6 gönderen subutay2006 » Pzt Ağu 11, 2014 2:15 pm

çürüğün durumuna göre değişir bu iş belki el kadardır belki çok büyüktür belki şasi kupa ayırmadan hallolur işin şasi kupa ayırmaya kaldıysa zor demektir zahmetli iş bi ton vida sökeceksin marşpiyelerde de çürük varsa taban sacı ile iki yanlardaki içinden sıcak hava geçen arabanın içini ısıtan marşpiyeler 1500 civarıdır sanırım ustanın işçiliğini de koysan şasi kupa ayırma işiyle birlikte 5000 e yaklaşır bu iş geçe de bilir yani şasi ayırma işi zahmetli iştir çok zor iş değildir yer ve biraz bilgin olsa yapılmayacak bir iş değildir ama imkan ve zaman sıkıntısı bazen basit görünen işler alır yürür belki de buna gerek kalmadan hallolur çürüklerin durumunu bir kaportacıya hatta birkaç kaportacıya tabi ki vosvostan anlayanlara göstermende fayda var ankara bu yönden zengin ustalara sahip aşağıdaki linkten fiyatlara bir göz at aklında bulunsun tabi ki başka parçacılara da bakabilirsin kimse babanın oğlu değil nerde menfaatin varsa ordan al bunu yaparken de piyasada oturmuş firmaları tercih et vosvos işinin cılkı çıkmış durumda cebinde biraz parası olan vosvos alıp parçalar satar hale geldi kim kimdir nedir zamanla öğreneceksin yine bir sıkıntı olursa yazarsın herkes elinden dilinden geldiğince yardımcı olacaktır.

http://www.yedekparcashowroom.com/asp/l ... group=MT99
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
ruach
Vosdost

Mesaj #7 gönderen ruach » Pzt Ağu 11, 2014 4:32 pm

Herkese yardımcı olduğu ve cevap yazdığı için teşekkür ederim. çürük olarak kupayla taban sacının birleştiği yer var şöför tarafında biraz çürüme var hatta taban sacı kalkmış biraz bilmiyorum yapılabilir mi? Bu arada aracım 1971 model 1302 s beetle. Aracın genel durumu iyi eksikleride var ama bunu bilerek aldım. Baştan sağma toplanmış vosvosları gördükten sonra bunu alıp paradan kaçmadan en iyi şekilde en iyi ustayı bulup yapmak istiyorum.Ankarada da usta aramaya başladım bile var mı önere bileceğiniz iyi bir usta (motor-kaporta-boya)? Size sıkıntılarından bahsediyim; Taban sacında çürükler var, sunroof kenarlarında çürükler var arka çamurluklarla beraber döşemesi orjinal ama tekrardan yapılması gerek bakalım sonumuz hayır olsun :)
Kullanıcı avatarı
mericdurna
Vosdost

Mesaj #8 gönderen mericdurna » Pzt Ağu 11, 2014 8:15 pm

hayırlı olsun vosunuz :) fotoğraflarını da görmek isteriz. umarım yapmak istediklerinizi en zahmetsiz şekilde yapar ve keyifle sürersiniz vosunuzu. iyi günlerde kullanın :)

“Tanışma Alanı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir