Merhaba VosvosTürk

Yeni üyelerimizin kendilerini tanıtabilecekleri bölüm.
Forum kuralları
Bu bölümde yeni üyelerimiz kendilerini tanıtabilirler.
Sorularınız için önce arama yapınız.
Ardından ilgili bölümlerde başlık açınız.

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
maje
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +

Merhaba VosvosTürk

Mesaj #1 gönderen maje » Cmt Kas 01, 2014 10:09 am

Merhaba,

İsmim Cengiz, 32 yaşındayım.
İstanbul Beylikdüzü'nde yaşıyorum.

Henüz bir vosvosum yok.
Ama artık zamanı geldi.
Araçla ilgili bilgim toplamaya müsait değil. Ne bilgim, ne çevrem ne de zamanım müsait.

13-14 bin gibi bir bütçeyle gündelik kullanacağım sorunsuz bir vos vos arıyorum.
Gündelik kullanımım maksimum 20 km.
"Vos vos alırken" ile başlayan makaleleri bolca okudum ama iş uygulamaya geçtiğinde yeterli olmuyor.

Ben, gerçekten 13-4 bin tl edecek, halihazırda yapılması gereken bir tamiratı(kaporta,boya, mekanik) olmayan, mümkün olduğunca abartı boya,aksesuar,kumaş, teçhizat vb ile katledilmemiş bir araç arıyorum.

İnternette fotoğraflarda pırıl pırıl görünen onlarca araç var. Biri 9 000 iken diğeri 15 000 diğeri 20 000 istiyor.

20 000 isteyen kişinin aracı hakikaten onu ediyor olabilir.
Ben sadece aldanmak istemiyorum.
İstedğim kıstaslar 20 000 e çıkıyorsa evet bende o rakama çıkmaya çalışayım ama 8 9 000 edecek bir araca da 15 000 vermek istemiyorum.

Fazla uzattım farkındayım arkadaşlar,
Sonunu da bir yere bağlayamadım.

Şu ilanlardaki araçları görüp bileniniz, gidip göreniniz olabilir mi acaba?

1 http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-k ... 4181/detay

2 http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-k ... 9488/detay

3 http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-k ... 7429/detay

4 http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-k ... 6239/detay

5 http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-k ... 6616/detay

6 http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-k ... 3683/detay

peşindeyiz!
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Cvp: Merhaba VosvosTürk

Mesaj #2 gönderen gürhan » Cmt Kas 01, 2014 5:50 pm

Merhaba Cengiz Bey...Aramıza hoş geldiniz...Düşüncelerinizi anlıyorum...Gösterdiğiniz vosvosların hepsi güzel ve diri duruyor. Ancak yakından görmek, ustaya göstermek gerekir. Dilerim tanıyan bilen olur da karar vermeniz kolaylaşır. Ancak şunu söylemeden geçemeyeceğim, bu miktarlarda paralar ödenecek ise kapı pandizotlarının vida ile tutturulmuş olmasını tercih etmem. Vosvosların hem tamponunda hemde çamurluğunda sinyal olmaz. 75 ve sonrasında sinyaller tampona inmiştir. Bilhassa yeni toplanmış vosvoslara dikkat etmek gerekir. Ne olursa olsun, kim derse desin en son sözü vosvostan anlayan bir vosvos ustası söylesin.
maje
Vosdost

Mesaj #3 gönderen maje » Pzt Kas 03, 2014 10:57 am

Merhaba, yanıtınız için teşekkürler öncelikle.

Anladığım kadarıyla araç alırken en önemli hususlardan biri sahibi olacak.
Salt Vos+para denklemiyle toplanmış bir vos çok sağlıklı bir sonuç vermiyor.
Evet ortaya toplanmış bir araç çıkıyor ama pandizot örneğinizde olduğu gibi ortaya farklı bir araba çıkıyor.
Bir vosçunun, vosu tanıyarak ince detaylara azami özen göstererek ayağa kaldırdığı bir araca ihtiyacım var.
Elbette tamamen orjinal nadide bir araç bulunamaz bu rakamlara ama en azından toplanırken ki bakış açısı bu yönde olması yeterli.

Bunlardan hareketle, galeriden satılan araçları direk eledim. Aralarında istisnalar çıkabilir elbettte ama çoğunun kof olduğunu düşünüyorum.
peşindeyiz!
Kullanıcı avatarı
zekimert
Administrator
Administrator
Kan Grubu: B Rh -

Mesaj #4 gönderen zekimert » Çrş Kas 05, 2014 8:51 pm

Hoşgeldiniz,

Bence vosvos alırken sayılamayacak kadar çok "önemli" faktör var ve hal böyle olunca faktörlerin en önemlisi "şans" oluveriyor. Tavsiyem, beğendiğiniz bir araba çıkana kadar bekleyin. Ve -her yeni araç almaya niyet edene tavsiye edildiği gibi- araçları görmeye giderken yanınızda bu işlerden anlayan birileri mutlaka olsun.

Ya da aklınıza ilk yatan aracı hemen alıp kullanın. Çünkü bir süre sonra en güzel vosvos, insanın kendi vosvosu oluveriyor.
Kullanıcı avatarı
atakan77
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Turna

Mesaj #5 gönderen atakan77 » Pzr Kas 09, 2014 10:42 am

Hoş geldiniz
maje
Vosdost

Mesaj #6 gönderen maje » Çrş Kas 19, 2014 12:16 pm

Tekrar Merhaba,

Sandığımdan daha zor ve sıkıntılı bir süreç oldu.
Ben ki marketten deterjan alırken bile karar vermekte zorlanan bir insanken :)

10'a yakın araca baktım. Ya içime sinmedi, ya fiyat uymadı, ya sahibini sevmedim.
Şu an takip ettiğim 2-3 araç var. Birine ve en ciddi olanına yarın akşam bakacağım.

6-7 bin TL ye alınıp restore edilmiş. Sahibi 40 yaş üzeri vos sever bir bey. İlk etapta frekansımız tuttu.
Aracın ilanı falan konmamış.
Benim ilanımın detayında yazan vos takası olabilir yazısına istinaden iletişime geçti.
Fotoğraflarını gönderdi restore aşamasından itibaren. Taban saçı değişmemiş, ziftlenmiş. Kalorifer çalışmıyor şu anda. Parçaları hazır montajı yapılacak dedi. Detayını bilemiyorum henüz.
Genel itibariyle gözü rahatsız edecek boyutta farklı tasarım yok. Kaputta, kapılarda macun seviyesi fazla gibi.(restore fotoğraflarından vardığım kanı)

Yarın karşılıklı olarak araçlara bakacağız.
Muhtemelen üzerine para talep edecek, ben ise para veremeyeceğimi ileteceğim.
15-16 bin bandında bir araç benimki.
6-7 bin tl ye alınıp, dediği gibi 17 18 bin harcanmış bir araca güzel bir teklif sunuyorum kanısındayım :)

satışta olmayan aracın fotoğraflarını sahibinden izinsiz koymak istemedim.
yarın ki görüşmeden sonra iş daha ciddi bir hal alırsa fikirlerinizi almak için fotoğraflarını paylaşacağım.
peşindeyiz!
bilgin42
Vosdost

Mesaj #7 gönderen bilgin42 » Cmt Kas 22, 2014 6:10 pm

S.a arkadaşlar aranıza yeni katıldım öncelike sevgiler saygılar.Konya da yaşıyorum 1973 1303 L var ancak 1.6 motora çevrilmiş dendi.motor yüzde 100 kaporta yüzde 100boya yüzde 90 alt kısmı yüzde 90 diyor.fiyatı 11.600 pazarlıgaya açık bir satış.asizce bu araç alınır mı uzun Yol yapsam sıkıntı çekermiyim.çok istiyorum vos sahibi olmayı.teşekkürler
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #8 gönderen gürhan » Cmt Kas 22, 2014 9:59 pm

bilgin42 yazdı:S.a arkadaşlar aranıza yeni katıldım öncelike sevgiler saygılar.Konya da yaşıyorum 1973 1303 L var ancak 1.6 motora çevrilmiş dendi.motor yüzde 100 kaporta yüzde 100boya yüzde 90 alt kısmı yüzde 90 diyor.fiyatı 11.600 pazarlıgaya açık bir satış.asizce bu araç alınır mı uzun Yol yapsam sıkıntı çekermiyim.çok istiyorum vos sahibi olmayı.teşekkürler

Sevgili Bilgin 42 aramıza hoş geldin...Ancak forum düzeni açısından başkasının konusu üzerinden değilde kendi adınla konu başlığı açmalısın.
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #9 gönderen orko » Cum Oca 30, 2015 10:34 am

hoş geldiniz. gönlünüze göre bir vosvos bulmanız dileklerimle.

- ama söylemek istediğim bir başka şey 3-4 bin liraya günlük kullanılan vosvosların üç sene içinde 10 - 15 bin liraya fırlaması oldu. eğer hala kullanıyor olsaydım sanırım vosvosuma on beş bin lira değer biçebilirdim.
stresss...

“Tanışma Alanı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: İncİ ve 1 misafir