İST/G.O.P 34 LOV 546'dan MERHABALAR

Yeni üyelerimizin kendilerini tanıtabilecekleri bölüm.
Forum kuralları
Bu bölümde yeni üyelerimiz kendilerini tanıtabilirler.
Sorularınız için önce arama yapınız.
Ardından ilgili bölümlerde başlık açınız.

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
Vw black
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: Asil

İST/G.O.P 34 LOV 546'dan MERHABALAR

Mesaj #1 gönderen Vw black » Sal Şub 10, 2015 10:46 pm

İYİ GÜNLER VOSDOSTLAR

Yıllardır hayalini kurdugum aracı kendım restore edecegım diye ıkı ay once aldım.Forumu uzun zamandır takip edıyorum ama aracımı almadan kayıt olmak istemedim :D
Vosvosumu kadıköyden65 yasındabir amcadan aldım.arac kaporta boya taze yapılmaya calışmıs fakat yapılamamıs.motor rektefiyeli dendı ama krankta boşluk var.Kaportada baya bi mmacun var.Şöfor camı krikosu arızalı vs vs<<Bir cok sorunum var.suan ıdareten bınıyorum ama kışı atlattıktan sonra motoru Söküp alacagım.Ana mesleğim motorculuk zaten lisesini şişli teknık üniversitesini trakya ünide okumaya devam edıyorum ve şuanda iş makinalarında motor bölümğnde calısıyorum haftada bı vosvos buyuklugunde komatsu motorları topluyorum (işmakinası)

yaklasık ıkı hafta sonra havalar acıp maaşımı alınca vosvosumun motorunu sökeceğim. Krankta boşluk oldugundan ne gıbı sorunlarla karsılasacagım ve degıstırmem gereken parçaları bana listelermisiniz.Çok Teşekkürler :)

Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Cvp: İST/G.O.P 34 LOV 546'dan MERHABALAR

Mesaj #2 gönderen subutay2006 » Çrş Şub 11, 2015 8:16 am

Hoşgeldiniz krankta boşluk varsa açınca yatakları bi kontrol edersin ayrıca ana yatak var kenarlı olan onunla volan arasına birkaç tane pul koyarak minimum boşluk ayarlanmaya çalışılır aşağıdaki bağlantıda pulları görebilirsin elbette ki bunun bir toleransı var bu tür bilgilere ulaşmak için motora girişmeden önce kesinlikle bug me videolarını ve haynes repair manual edinmeni öneririm ölçümler revizyonlar vidaların tork değerleri gibi çok faydalı bilgiler vcar. Sadece motor bölümüyle ilgili sayfaları 7 mb olarak ayırdım isterseniz mailinize gönderebilirim. Siz de bir paylaşım sitesine yüklerseniz herkes istifade etmiş olur. Bir dostum motoru komple yaptırdı ama yapan usta vosvos ustası olmadiği için 3 bin liraya yakın para harcamasına rağmen o pulları koymamasından yine krankta boşluk vardı kesinlikle çok faydalanacaksın repair manualini bulursan. Biz buralardayız daha tecrübeli üstadlarımız yardımcı olacaktır. Kolay gelsin tekrardan hoşgeldiniz.

https://plus.google.com/u/0/photos/1010 ... 7010117857
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
Kullanıcı avatarı
Vw black
Vosdost

Mesaj #3 gönderen Vw black » Çrş Şub 11, 2015 10:22 am

Yataklatın hepsini degiştieecegim kol yatakları ana yataklar krankı blogu pistonları rektefiyeye verecegim hepsini ölçecekler.ama dediğiniz gibi
haynes repair manual bana lazım olan blok sıkmak için tork degerleri hertürlü ince iş yüne takıldıgım yerde siz değerli abilerime danısacagım. Eger bana yollayabilirseniz 7 mb bilgileri simdiden tesekkürler :)
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #4 gönderen subutay2006 » Çrş Şub 11, 2015 10:57 am

mail adresinizi alıyım ayrıca youtube da yanlış hatırlamıyorsam vwdarrin adlı kullanıcının çok güzel videolar var baştan sona ince ince topluyor.
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
Kullanıcı avatarı
Vw black
Vosdost

Mesaj #5 gönderen Vw black » Çrş Şub 11, 2015 12:14 pm

subutay2006 yazdı:Hoşgeldiniz krankta boşluk varsa açınca yatakları bi kontrol edersin ayrıca ana yatak var kenarlı olan onunla volan arasına birkaç tane pul koyarak minimum boşluk ayarlanmaya çalışılır aşağıdaki bağlantıda pulları görebilirsin elbette ki bunun bir toleransı var bu tür bilgilere ulaşmak için motora girişmeden önce kesinlikle bug me videolarını ve haynes repair manual edinmeni öneririm ölçümler revizyonlar vidaların tork değerleri gibi çok faydalı bilgiler vcar. Sadece motor bölümüyle ilgili sayfaları 7 mb olarak ayırdım isterseniz mailinize gönderebilirim. Siz de bir paylaşım sitesine yüklerseniz herkes istifade etmiş olur. Bir dostum motoru komple yaptırdı ama yapan usta vosvos ustası olmadiği için 3 bin liraya yakın para harcamasına rağmen o pulları koymamasından yine krankta boşluk vardı kesinlikle çok faydalanacaksın repair manualini bulursan. Biz buralardayız daha tecrübeli üstadlarımız yardımcı olacaktır. Kolay gelsin tekrardan hoşgeldiniz.

https://plus.google.com/u/0/photos/1010 ... 7010117857

ataklatın hepsini degiştieecegim kol yatakları ana yataklar krankı blogu pistonları rektefiyeye verecegim hepsini ölçecekler.ama dediğiniz gibi
haynes repair manual bana lazım olan blok sıkmak için tork degerleri hertürlü ince iş yüne takıldıgım yerde siz değerli abilerime danısacagım. Eger bana yollayabilirseniz 7 mb bilgileri simdiden tesekkürler :)
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #6 gönderen orko » Prş Şub 12, 2015 11:13 am

aramıza hoş geldiniz. vosvosunuzu güle güle kullanın. kendi tamirini yapan bir vosvos sevdalısı daha görmek gerçekten çok güzel.
stresss...

“Tanışma Alanı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir