Yeni Yol Arkadaşım, Önerilerinizi bekliyorum

Yeni üyelerimizin kendilerini tanıtabilecekleri bölüm.
Forum kuralları
Bu bölümde yeni üyelerimiz kendilerini tanıtabilirler.
Sorularınız için önce arama yapınız.
Ardından ilgili bölümlerde başlık açınız.

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
rederfi
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Yeni Yol Arkadaşım, Önerilerinizi bekliyorum

Mesaj #1 gönderen rederfi » Çrş Eki 04, 2017 9:13 am

Merhabalar,

Uzun zamandır hayalini kurduğum yol arkadaşıma kavuştum. İçime de sindi. 1970 model 1200 üm var artık. Ancak tabiki biraz toplanmaya ihitiyacı var, öncelikle kaporta boya işleri göze çarpıyor. Motoru yeni yapılmış.

Forumda epeyce gezdim, okudum. Biraz daha güncel olması açısından tekrar sorularımı yöneltiyorum.

Birkaç görüşme ışığında bazı vos ustalarının fiyat konusunda baya abarttıklarını gördüm. Evet ustalık isteyen bir iş ama her işin bir ederi vardır. Ve bazılarının tavırları hiç de iyi değildi. Özellikle kaportacılar arabayı onarmak istemiyormuş gibi bir havaya bürünüyorlar.

Öncelikle toplamaya nereden başlamalıyım? Neleri yaptırmalıyım neleri sona bırakmalıyım? Ve İstanbulda yada İstanbul çevresinde özellikle kaporta - boya konusunda fiyat olarak yormayacak, güzel iş çıkartacak tok gözlü usta tavsiyelerinizi bekliyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

İyi forumlar.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: TUHSİ

Re: Yeni Yol Arkadaşım, Önerilerinizi bekliyorum

Mesaj #2 gönderen gürhan » Cum Eki 13, 2017 10:49 pm

Maalesef vosvos işçilik açısından fiyatlı bir araç. İşini iyi yapan ustalar fiyat konusunda müsamaha göstermez. İşin içine girince istenilen fiyatların çok olmadığını göreceksiniz.
Başladığınız zaman kutu içinde kutu ya da domino taşı misali problemler arka arkaya gelmeye başlıyor. Canavar gibi dediğiniz vosvosun aslında elek gibi olduğunu görüyorsunuz.

Neler yaptıracağınız önemli. Taban sacları değişecek mi? Kupa şasi ayrılacak mı? Bunlar kaporta işçiliği için fiyatı değiştiren unsurlar. Çıkan parçaların kullanılabilirliği, saklanması, tekrar işlevsel hale getirilmesi. Kullanılamayacak durumdaki parçaların yenileriyle değiştirilmesi. Hepsi maliyeti artıran unsurlar.

Sizin kafanızdaki rakam nedir? Ne kadar bütçe ayırdınız? Ortaya iyi bir şey çıkarmak istiyorsanız minimum rakam 20 bin liradır. Çok tutar, az tutmaz. Bu yıl başında bu sıkıntıyı yaşamış biri olarak yazıyorum bu satırları.

“Tanışma Alanı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir