Bi bakarmısınız ?

Teknik anlamda vosvoslarla alakalı olmayan her türlü konunun paylaşıldığı alan.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
34alp15
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Herbie

Bi bakarmısınız ?

Mesaj #1 gönderen 34alp15 » Prş Kas 04, 2010 9:41 pm

Arkadaşlar size bir sorum olacak. Benim vosbige ben aractan inerken kapatmak için aküsüne anahtar koymuştum. Akünün eksi kutbu normalde kalın bir kabloyla şasiye baglıdır. Ben o kablo yerine arkadan ön konsola uzayacak şekilde o kalınlıkta kablo çektim anahtarı bağlamak için fakat bunu taktıktan sonra aracım çok zor çalışmaya bi süre sonra akünün yetersiz kalması sebebiyle çalışmamaya başladı. Başka bi akü yardımı ile çalıştırıyor ve bi ustaya sarj dinamosunun akü üzerindeki voltajını ölçtürdüm 13 volt çıktı. Düşük dedi. Arabayı vurdurarak çalıştırıyorum. Kablo kalınlıgı şası kablosu kalınlıgı ile aynı şekilde bagladıgım kablonun uzunlugundan dolayı yeterli akımı çekemiyormu acaba ? sorunum ne olabilir ? Teşekkürler :zıçanat:

Kullanıcı avatarı
vw911
Vosdost

Mesaj #2 gönderen vw911 » Prş Kas 04, 2010 10:22 pm

sorunu çözmüşsün.
Y.Besim Siligür

05053874892
34alp15
Vosdost

Mesaj #3 gönderen 34alp15 » Prş Kas 04, 2010 10:28 pm

vw911 yazdı:sorunu çözmüşsün.

fakat kablo kalınlıgı önceki ile aynı sorun uzun olması mı kardeş
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #4 gönderen orko » Cum Kas 05, 2010 8:33 am

bu gibi sonradan yapılan eklentiler sisteme zarar veriyor. başka bir önlem düşünmelisiniz.
stresss...
Kullanıcı avatarı
gürhan
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: TUHSİ

Mesaj #5 gönderen gürhan » Cum Kas 05, 2010 11:00 am

öncelikle aküye anahtar koymanızın mantığını anlayamadım. diğer bir hususta yaptığınız işlem için kabloyu kalın seçmiş olsanızda konsolda ki anahtarın geçirecği akım ortada o kalınlıkta ayaklara sahip bir anahtar koymamışsınızdır...şöyle düşünün 10 cm kalınlığında bir boruyla su getiriyorsunuz fakat ona 1 cm kalınlığında bir vana bağlıyorsunuz...artı o kablo konsola kadar geliyor anahtardan geçiyor sonra tekrar arkaya aküye gidiyor...çok uzuuunn...ben olsam bende çalışmam..

akünüz kendi kendine bitiyor ise bir yerden şasi alıyordur..problemi çözmek yerine yeni yeni problemler çıkarıyorsunuz kendi kendinize...kış ayları akü ve ateşleme sistemi için zaten sıkıntı..siz bunu üçe katlamışsınız...en kısa sürede eski sisteminize (orjinal sisteme) dönün...

çalınır diye stres yapıyorsanız, merak etmeyin...illaki istiyorsanız, gizli kontak filan yaptırın içiniz rahat etsin...

ve her zaman orjinallikten yana olun...
34alp15
Vosdost

Mesaj #6 gönderen 34alp15 » Cum Kas 05, 2010 6:56 pm

gürhan yazdı:öncelikle aküye anahtar koymanızın mantığını anlayamadım. diğer bir hususta yaptığınız işlem için kabloyu kalın seçmiş olsanızda konsolda ki anahtarın geçirecği akım ortada o kalınlıkta ayaklara sahip bir anahtar koymamışsınızdır...şöyle düşünün 10 cm kalınlığında bir boruyla su getiriyorsunuz fakat ona 1 cm kalınlığında bir vana bağlıyorsunuz...artı o kablo konsola kadar geliyor anahtardan geçiyor sonra tekrar arkaya aküye gidiyor...çok uzuuunn...ben olsam bende çalışmam..

akünüz kendi kendine bitiyor ise bir yerden şasi alıyordur..problemi çözmek yerine yeni yeni problemler çıkarıyorsunuz kendi kendinize...kış ayları akü ve ateşleme sistemi için zaten sıkıntı..siz bunu üçe katlamışsınız...en kısa sürede eski sisteminize (orjinal sisteme) dönün...

çalınır diye stres yapıyorsanız, merak etmeyin...illaki istiyorsanız, gizli kontak filan yaptırın içiniz rahat etsin...

ve her zaman orjinallikten yana olun...

gürhan bey öncelikle bende şunu söyleyeyim oraya anahtar koyma sebebimi anlamamanız normal çünkü belirtmedim gelişigüzel yapılan ve amaçsız birşey içinde yapmadım. Durumun sebebini sordum. Çünkü benim vosbigin kontagı kapanmıyor sürekli açık kalıyor. Herseferinde kutup başını sökmemek için geçici bir durum olarak yaptım. Araba stop etmiyor sürekli yarım debriajla stop etmeyeyim die yapmıştım. Koydugum anahtar ise 10 cmlik borudan 1 cm çıkış benzetmenizdeki gibi bir anahtar diil araştırarak koydugum bir anahtar. Sadece kablo uzunlugunun sebep olacagını düşünememiştim. Açıklamalarınız için teşekkür ederim bu konuda benim meraklarımı gayet net ve açıklayıcı şekilde açıkladınız bende merakınızı gidermek amacıyla açıklama yapmak istedim. Dediğiniz gibi orjinal herşeyden güzel ve sökeceğiim o duzenegi müsait olunca götüreceğim elektrikçiye. Bol voslu günler...

“Genel Konular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir