SERVİS KATALOĞU HK.

Teknik anlamda vosvoslarla alakalı olmayan her türlü konunun paylaşıldığı alan.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
mavilotus
Vosdost

SERVİS KATALOĞU HK.

Mesaj #1 gönderen mavilotus » Çrş Kas 24, 2010 3:17 pm

Merhabalar arkadaşlar,

Benim 1961 model VW-Variant birinci el aracım vardı. Çok severek 2005 yılına kadar kullandım ama o zaman bu forumlar olmadığından yardım alacak kimse bulamadım. Sabancı ve Koç müzelerine başvurdum sergilensin diye ama burun kıvırdılar. Bende yedek parça (ön-arka cam ve farlar, tamponlar - bir kaza durumu olursa-) ile tedarik sorunu yaşadığımdan arabayı sattım.

Geçen gün eskileri ayırırken, arabayla ilgili evrak ve parçalar elime geldi. Bunlar;

a) 1500-1600 VW için servislere özel orjinal almanca servis kataloğu (nasıl bakım yapılır, parçaların sökümü,montajı, ayarları vb.gereken herşey)

b) 2 tane kutusunda hiç kullanılmamış orjinal Hella ön farlar (sağ ve sol) (Almanya çalışan işçi tanıdık getirmişti 1970 li yıllarda)

c) 2 tane çıkma karbüratör

d) Adını bilmediğim muhtelif parçalar çıktı (1 kutu kadar)

Bunları kim ister, kime lazım olur bilemediğimden sizlerden yardım istiyorum.
İzmir'de ikamet ediyorum, isteyen arkadaşlarla görüşebilirim.
Saygılar
En son mavilotus tarafından Sal Ara 07, 2010 12:47 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

1961-1500 VARIANT
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #2 gönderen orko » Çrş Kas 24, 2010 4:45 pm

katalog altın değerinde hocam. kim istemez ki. diğer parçalar ise vospazar da alıcı bulur kendine. ama keşke satmasaymışsınız. zira vosunu satan biri olarak ben pişman oldum ki hem de nasıl...
stresss...
Kullanıcı avatarı
ekaraman600
Vosdost

Mesaj #3 gönderen ekaraman600 » Çrş Kas 24, 2010 9:01 pm

bende modelı tutmasada bır varıant var acıkcasıda arıyorum bole parcaları ne olur ne olmaz dıye nasıl ulasabılırım sıze
mavilotus
Vosdost

Cvp: SERVİS KATALOĞU HK.

Mesaj #4 gönderen mavilotus » Cmt Kas 27, 2010 3:10 pm

Merhaba,
Evim İzmir'de. İzmir 'de parçaları görmek isteyen tabii ki görebilir. Eğer forumca mahsuru yoksa telimi de verebilir elbette.
En son mavilotus tarafından Cmt Kas 27, 2010 3:34 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
1961-1500 VARIANT
mavilotus
Vosdost

Cvp:

Mesaj #5 gönderen mavilotus » Cmt Kas 27, 2010 3:22 pm

orko yazdı:katalog altın değerinde hocam. kim istemez ki. diğer parçalar ise vospazar da alıcı bulur kendine. ama keşke satmasaymışsınız. zira vosunu satan biri olarak ben pişman oldum ki hem de nasıl...

Teşekkürler, bende bu forumları ve yurt dışı fanları gördükten sonra gerçekten pişman oldum. En azından arabamın yolda kalmıyacağını ve müdehale edebileceğimi biliyordum, yeni arabalarda motoru bile göremiyorsunki nerde müdehalesi. Servise bağımlısın tamirat için. Bide trafik polislerinin her seferinde durdurup "ne güzel şey bu, bakalım diye sizi durdurduk" demelerini özledim. :)
1961-1500 VARIANT
mavilotus
Vosdost

Cvp:

Mesaj #6 gönderen mavilotus » Cmt Kas 27, 2010 3:25 pm

ekaraman600 yazdı:bende modelı tutmasada bır varıant var acıkcasıda arıyorum bole parcaları ne olur ne olmaz dıye nasıl ulasabılırım sıze

Evim İzmir'de. Yolunuz düşerse haberleşiriz ve görürsünz.
1961-1500 VARIANT
Kullanıcı avatarı
ekaraman600
Vosdost

Cvp: SERVİS KATALOĞU HK.

Mesaj #7 gönderen ekaraman600 » Cmt Kas 27, 2010 6:59 pm

tabıkı tanısmak ısterım msn adresım [email protected]

“Genel Konular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir