tüv muayenesinde yeni dönem

Teknik anlamda vosvoslarla alakalı olmayan her türlü konunun paylaşıldığı alan.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
big1303
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: Leylâ

Cvp: tüv muayenesinde yeni dönem

Mesaj #31 gönderen big1303 » Prş Oca 19, 2012 1:41 am

Bende başka bir konuya açıklık getireyim...
Benim vosvosum Egzos muayenesi olmadan Tüv 'den geçti.Bunun nedenini sorduğumda aracımın egzos muayenesinden muaf olduğunu öğrendim.Bana bu açıklamayı yapan da orada çalışan bir arkadaşım oldu,hatta gürhan abi ye de söylemiştim zamanında:) bizzat bu konuda ustamıda bilgilendirdim ve o da geçen ay egzos muayenesi olmadan Tüv'den geçti. :) buna kimseyi inandıramıyorum ama böyle bir yasa cidden varmış,siz oraya gittiğinizde çalışan bunu unutsa bile 82 modelin aşağısındaki araçlardan bu muayene istenmiyor,bunu o çalışana hatırlatmanız gerekebilir.Ama siz egzos muayenesi yaptırmaya gittiğinizde bu parayı sizden her şekilde alıyorlar.:)
Bize söylenen bu, bende yaşadıklarımı ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşmak istedim:)
En son big1303 tarafından Prş Oca 19, 2012 1:42 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #32 gönderen subutay2006 » Prş Oca 19, 2012 9:55 am

saçmalığın daniskası bu tüvtürk bir aracın trafikte güvenli halde dolaşıp dolaşmadığını kontrol etmek için yok mu lpg sızdırmazlığı hafif kusur diye göz yumuyorlar egzost muayenesine bakmıyorlar ama egzost muayenesiz dolaşamıyorsun ne perhiz ne lahana turşusu.
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
ozgurcardak
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +

Mesaj #33 gönderen ozgurcardak » Pzt Oca 23, 2012 4:15 pm

Sızdırmazlık nasıl istemediler :S
Ben yaptıralı 1ay oluyor valla benden istediler egzoz emisyonda istediler oda vardı.
Normal bir vosvosun muayeneden geçmemesi için hiçbir kusur yokki zaten birtek far ayarında hafif kusur yazıyor kagıtta o kadar.
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost

Mesaj #34 gönderen subutay2006 » Pzt Oca 23, 2012 4:25 pm

bir vosvosun muayeneden geçmemesi için bir çok neden olabilir lastiğin eski olur el frenin tutmaz frenlerin kötü olur farı sinyali herşey olabilir yani ben vosvosum için aramamıştım başka bir araç için aradık gitmeden öyle dediler çok gerekli değil hafif kusur sayılıyor dediler ben de inanamadım. uygulamada değişiklik oldu falan dediler çağrı merkezini arayın dediler ivedik tüvtürkü aradım ordan söylediler.

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
ozgurcardak
Vosdost

Mesaj #35 gönderen ozgurcardak » Pzt Oca 23, 2012 6:04 pm

Yok ya yani bakımlı bir vosvos'un geçmemesi için hiçbir sebep yok demiştim, o eksikler hangi arabada olsa sorun olacaktır yine.
Valla sızdırmazlığı bilemicem daha muayene yaptırmadan önce evrakları veriyorsunuz zaten gişede.
Haberim olsaydı daha önce sızdırmazlık yok diye önce bi denerdim bakalım nolcak diye , lpg taktırcak arkadaşlarada hem kolaylık olurdu çünkü sızdırmazlık gerekmiyorsa muhendisler odasından projeyede gerek olmaz sızdırmazlık için , lpgciye gittiğinizdede işletmeden taktırcam diyince hem daha ucuza takıyorlar, hemde sızdırmazlığa falan gidir masraf yapmaya gerekte olmazdı, ama özellikle hem sızdırmazlıkta hemde muayenede özellikle sordum yağdan ısıtmanın dışında,egzozdan ısıtmaya kesinlikle onay vermiyorlar , gerçi biliyorsunuzdur zaten bilmeyenler için söyleyim dedim.
Kullanıcı avatarı
big1303
Vosdost

Mesaj #36 gönderen big1303 » Prş Oca 26, 2012 12:12 am

Burada muayeneye giren araçlar hiçbir sorunu olmasa bile hafif kusurlu olarak geçiyor,tamamen kusursuz geçmesi için ağır torpil olması gerek:)
Egzos muayenesine gelince; ben bunu ustama söylediğimde istasyona gidiyor ve orada çalışan kişi hemen egzos muayenesini soruyor. Ustamda bana egzos muayenesinin yapılmasına gerek yok aracımın bundan muaf olduğunu söylediler deyince oradaki çalışanda evet ya diyerek bunlarda gerek yoktu diyor ve işleme başlıyor.
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #37 gönderen vosbik » Pzr Oca 29, 2012 10:56 pm

slm.hafif kusur yazmak istedikten sonra her araçta bir kusur bulabilirler.mesela benim vosvosumda lpg var ruhsata işli.eksoz emiyonu ve sızdırmazlık raporuda vardı.muayneden hafif kusurla geçti.kusur kısmındaki açıklma şu şekildeydi: ön ve arka camda lpg stickerı eksik. :) bunun haricinde herşey dört dörtlüktü.sadece lpg stickerı yok diye bir ibare vardı.ama ticker olsa eminim başka yazacak bir şey bulunurdu.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Vosvosumun adı: VosbiCan

Mesaj #38 gönderen efemm006 » Sal Oca 31, 2012 9:49 am

big1303 yazdı:Burada muayeneye giren araçlar hiçbir sorunu olmasa bile hafif kusurlu olarak geçiyor,tamamen kusursuz geçmesi için ağır torpil olması gerek:)
Egzos muayenesine gelince; ben bunu ustama söylediğimde istasyona gidiyor ve orada çalışan kişi hemen egzos muayenesini soruyor. Ustamda bana egzos muayenesinin yapılmasına gerek yok aracımın bundan muaf olduğunu söylediler deyince oradaki çalışanda evet ya diyerek bunlarda gerek yoktu diyor ve işleme başlıyor.

Eksoz b-muayenesinden muafmıyız yani anlamadım?
Erdi Hasırcı
Kullanıcı avatarı
big1303
Vosdost

Mesaj #39 gönderen big1303 » Sal Oca 31, 2012 3:36 pm

Hepimiz biliyoruz ki egzoz muayenesi ağır bir kusur,yapılmadan geçirilmeside imkansız.Ama ben ve ustam egzoz muayenesi yaptırmadan geçtik. Yanlış olmasın bize söylenen 82 modelin aşağısındaki araçların egzoz muayenesinden muaf olması... Benim arkadaşım Tüv'de çalıştığı için bizzat kendisinden bilgi alarak muayene yaptırdık.Diyeceklerim bunlardır:)
Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost

Mesaj #40 gönderen subutay2006 » Sal Oca 31, 2012 4:23 pm

Ben bişey anlamadım biz boşuna mı egzost muayenesi yaptırıyoruz yine de yaptırmak zorunda mıyız Polis çevirince ibraz etmek zorundayız tüv de mi zorunda değiliz ?

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ

“Genel Konular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir