tüv muayenesinde yeni dönem

Teknik anlamda vosvoslarla alakalı olmayan her türlü konunun paylaşıldığı alan.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
Kullanıcı avatarı
big1303
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: Leylâ

Cvp: tüv muayenesinde yeni dönem

Mesaj #41 gönderen big1303 » Sal Oca 31, 2012 6:13 pm

Abicim ben bu yaşadıklarımı daha net bir şekilde açıklayayım...
Benim arkadaşım,muayene istasyonunun vezne bölümünde çalışıyor. Aracımın muayenesi yapılmadan önce egzoz muayeneside yoktu.Bununla beraber kendisine bunları söylediğimde egzoz muayenesine gerek olmadığı 80 ya da 82 model tam kestiremiyorum aşağısındaki araçların bundan muaf olduğunu söyledi.Ama egzoz emisyon ölçümü yapan bir yere gittiğimde ise aracıma bu muayenenin yapılacağını parayıda güzel güzel alacaklarını söyledi:)

Polis, bunu gördüğünde ceza yazar mı diye bende sormuştum.Yazamayacağını bu yasanın birçok kişi tarafından da bilinmediğini söyledi.Buna istinaden bende bu şekilde istasyona gittim ve aracımı egzoz muayenesi olmadan muayeneden geçirdim.Daha sonra bizim ustanın da aracının muayene zamanı geçmişti ,bende ona böyle bir şeyin olduğunu aracına egzoz muayenesi yaptırmaya gerek olmadığını bu şekilde götürmesini söyledim.O da istasyona gidiyor, oradaki çalışan egzoz muayenesinin olmadığını söylüyor.Ustamızda bana 82 modelin aşağısındaki araçların bundan muaf olduğunu söylediler deyince,oradaki çalışanda aaa evet bu araçlar egzoz muayenesinden muaftı diyor,ustamızın arabasıda bu şekilde muayeneden çıkıyor.Ben bana söyleneneni aynen yazdım,kimseyi yanlış yönlendirmekte istemem.Ya istasyona gidince hatırlatmak gerekiyor,ya ortada bir yanlışlık var, ya da bu yasayı kimse bilmiyor.Sonuçta Tüv'ün hepsi doğuş grubuna ait değil mi?YAyrıca yasa her yerde aynıdır yahu:)
Murat abi,muaf olan bir şey de polisin ceza yazma yetkisinin olmaması gerektiğini bende düşünüyorum.Mesela;Bazı araçlar ve sağlık sorunu olan şahıslar emniyet kemerinden muaftır.Muaf olduğu içinde polis bu araçlara ya da kişilere ceza yazamaz.Bu da bir örnek:)Velhasıl,durum bundan ibaret:)

Kullanıcı avatarı
subutay2006
Vosdost
Kan Grubu: AB Rh +
Vosvosumun adı: PORTAKAL

Mesaj #42 gönderen subutay2006 » Sal Oca 31, 2012 8:18 pm

Teşekkürler kardeşim bir araştıralım bakalım...
It's not a car, ıt's a VW

1973 1303 PORTAKAL
Murat KOCABAŞ
Kullanıcı avatarı
efemm006
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: VosbiCan

Mesaj #43 gönderen efemm006 » Çrş Şub 01, 2012 9:11 am

Vay anasını işe bak.Net olarak öğrenmeliyim bunu egzoz muayenesi yaptırmanın eşiğindeyim şuan :)
Erdi Hasırcı

“Genel Konular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir