tüv muayenesinde yeni dönem

Teknik anlamda vosvoslarla alakalı olmayan her türlü konunun paylaşıldığı alan.
Forum kuralları
Vosvosturk forumlarının amacı,
Vosvos konusunda bilgisi olanların bilgilerini paylaşması, bilmeyenlerin ise birşeyler öğrenmesidir.
Bu bağlamda, bilgi paylaşımını esas alan forumlarımızda insanların birbirine hakaret etmesi, karşılıklı birbirine söyleyemeyeceklerini klavyeyi ve vosvosturk'u araç edinerek yapmaları kabul edilemez bir durum olması sebebiyle, hakaret içeren her türlü mesaj ve konu silinecek, ilgilisine önce uyarı verilecek daha sonrasında vosvosturk'ten uzaklaştırılacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.
Vosvosturk Yönetimi

Forum kuralları : duyuru/forum-kurallarini-okuyunuz-t3.html
ercanic
Vosdost

Cvp: tüv muayenesinde yeni dönem

Mesaj #11 gönderen ercanic » Pzt Oca 31, 2011 11:15 pm

http://cgi.ebay.co.uk/LED-Bulb-Dimmer-A ... #ht_1917wt

üstteki urunden aldım uzerındekı duğmeden acıp fanın devrini ayarlıyorum. bağlatıları zaten basit uzerinde gostermıs

gunebakan
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: böcükmobil

Mesaj #12 gönderen gunebakan » Pzt Oca 31, 2011 11:26 pm

bu ürün güzel görünüyor tam aradığım şey aslında.hızını kontrol etmek için potansiyometre olmaz çünkü 5A akım çekiyor,dirençleri yakarsınız.en güzeli motor kontrol devrelerinden kullanmak.soğuk olmasa ben de girişeceğim ama üşeniyorum bu aralar :/
gunebakan
Vosdost
Kan Grubu: A Rh +
Vosvosumun adı: böcükmobil

Mesaj #13 gönderen gunebakan » Pzt Oca 31, 2011 11:26 pm

bu ürün güzel görünüyor tam aradığım şey aslında.hızını kontrol etmek için potansiyometre olmaz çünkü 5A akım çekiyor,dirençleri yakarsınız.en güzeli motor kontrol devrelerinden kullanmak.soğuk olmasa ben de girişeceğim ama üşeniyorum bu aralar :/
yavuzss
Moderatör
Moderatör
Vosvosumun adı: Portakal

Mesaj #14 gönderen yavuzss » Sal Şub 01, 2011 1:32 am

Ben de yaza denk getirin diyecektim. Yeni bir uygulama degil ama bu. Gecen sene kis donemi vizeye giren bir kaplumbaga kaloriferin on cam baglantisi yok seklinde bir kusurla gecememisti sonra bir fan uydurulup soguk hava uflettirerek gecirildi. Benim vosvosun salyangozu var, sicak da kendiliginden geliyor fan olmadan, ancak temmuza geliyor muayene, bakmadilar kalorifer tesisatina son tuv muayenemde :)
Kullanıcı avatarı
orko
Moderatör
Moderatör
Kan Grubu: B Rh +
Vosvosumun adı: müjqan' dı...

Mesaj #15 gönderen orko » Sal Şub 01, 2011 8:57 am

tesisatı düzenleyip bir webasto bağlayacan aracın dört bir yanına. çalıştırınca herifin tüm vücudu kavrulacak..! işte mükemmel sonuç...
stresss...
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #16 gönderen vosbik » Sal Şub 01, 2011 12:22 pm

slm.yavuz yaz kış bakılıyor kaloriferin hava ön cama hava üflemesine.diğer aracımızda yaz dönemnde tüve girdi baktılar.yeni bir uygulama değil ama yasalaşması yeni.2-3 hafta önce haberlerde çıktı.artık ağır kusur içerisine alınmış.salyangoz fan bende de var.ön camada sıcak hava geliyor ama tüm dostlarımız yanı şekilde değil.birbirmize bir yardımımız dokunur diye düşünerek açtım konuyu.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
yavuzss
Moderatör
Moderatör

Mesaj #17 gönderen yavuzss » Sal Şub 01, 2011 4:02 pm

Fikir olsun, bir arkadasimin 1303une Renault 12 manifold sogutma fanini baglamistim, hava baglantisini adapte etmek gerekti ama o kucuk bosluga sigan az sayida fanlardan birisi herhalde cikma olarak bulunacaklardan, genelde fanlar buyuk bu yuzden ya silecek mekanizmasina surtuyor ya da haznenin kapagi kapanmiyor diger fanlarda. Bu bahsettigim fan kucuk, iyi oluyor oraya.
vosbik
Administrator
Administrator

Mesaj #18 gönderen vosbik » Sal Şub 01, 2011 4:51 pm

eğer renault 12 ise sıfırı bile oldukça uygun fiyata alınabilir.genelde parçaları ucuz renault 12 lerin.
Resim

VOSUM SATILIKTIR.(İLGİLENEN ARKADAŞLAR ÖZEL MSJ ATSIN LÜTFEN)
Albay
Vosdost
Kan Grubu: 0 Rh +
Vosvosumun adı: Albay

Mesaj #19 gönderen Albay » Sal Şub 01, 2011 10:01 pm

Mrb.
Yaw bu kalorifer sistemi karışık ben bişey anlamıyorum zaten bide şimdi bu buğu çözücü işi çıktı. Genelde 1303-1302 lerden bahsediyoruz. Benim 68 model 1500 var. Bir sürü 1300-1200 var ve bunlarda kanımca kalorifer namına hiç bişey kalmamış durumda ve bu araçlar metal konsollu. Metal konsola fan olur mu? Ne yapacaz ustalar?
yavuzss
Moderatör
Moderatör

Mesaj #20 gönderen yavuzss » Çrş Şub 02, 2011 4:36 am

Duz camlar icin de orjinalinden fanli davlumbazlar var, hurdacilara bakmak lazim eksik parcalar icin.

“Genel Konular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir